قیام امام حسین(ع) هرگز برای سازش نبود (۲ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

قیام امام حسین(ع) هرگز برای سازش نبود

شاگرد مبرز امام خمینی(ره) و از اساتید فعلی حوزه علمیه با اشاره به شبهه‌افکنی اخیر عده‌ای درباره ماهیت قیام امام حسین(ع) تاکید کرد: هرگز قیام امام حسین(ع) برای سازش عدم.

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩

تصویر و عکس   قیام امام حسین(ع) هرگز برای سازش عدم

آیت الله محمد باقر باقری کنی از اساتید برجسته اخلاق حوزه علمیه و از شاگردان مبرز امام خمینی(ره) در مکالمه ای اختصاصی با خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران تسنیم«پویا»، به شبهه افکنی های اخیر عده ای که ماهیت قیام امام حسین(ع) را درس مذاکره نامیده اند، پاسخ گفت.

وی اصلیترین هدف و پیام قیام امام حسین(ع) را هدایت و نجات مردمان و حتی دشمن ترین دشمنان خدا آگاهی داشت و متذکر شد: هرگز قیام امام حسین(ع) برای سازش عدم.

آیت الله باقری کنی با تاکید بر اینکه اگر قیام امام حسین(ع) عدم، امروز دیگر اثری از اسلام باقی نمی ماند، خاطرنشان کرد: امام حسین (ع) و پیش از آن پیامبر گرامی اسلام (ص)، امیرالمومنین(ع) و امام حسن(ع) نیز تمام توان خود را در راستای حفظ و بقای اسلام حقیقی به کار بستند و در این راه از تمامی داشته های خود در راه خدا گذشتند.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس   قیام امام حسین(ع) هرگز برای سازش عدم

این عضو سابق مجلس خبرگان رهبری پیام اصلی قیام اباعبدالله(ع) را هدایت و نجات از گمراهی برای تمامی ابناء بشر عنوان کرد و یادآورشد: اگر امروز هم در سر تا سر دنیا هر انسان منصفی پیام امام حسین(ع) به گوشش برسد، شیفته این ذات مقدس می شود.

** امام خمینی هیچگاه تسلیم ستم نشد

این شاگرد مبرز امام خمینی(ره) در ادامه گفت وگوی خود با تسنیم تاکید کرد: در وقت امام حسین (ع) تمام دشمنی ها با ایشان به خاطر حق طلبی و عدالت خواهی امام حسین(ع) بود، همانطور که در جهان امروز جبهه باطل تمام تلاش خود را مصروف مبارزه با اسلام ناب محمدی(ع) کرده و هرجا که بتواند از نشر و گسترش اسلام حقیقی پیش گیری می کند.

آیت الله باقری کنی با اظهار این مطلب که «ناحق در مقابل حق یعنی هیچ، صفر و نه یک، دو و هزار درجه پایین تر»، اضافه کرد: امام خمینی(ره) که مقامش پایین تر از امام حسین(ع) است با دست خالی ایستاد و مکانی احساس نشد که می خواهد تسلیم شود.

وی با تاکید بر اینکه امام حسین(ع) و یزید دو نقطه مقابل هم هستند، متذکر شد: کسی که هیچ دینی هم نداشته باشد، یزید را تأیید نمی کند.اساساً یزید همین را می درخواست که امام حسین قیام نکند ولی ایشان(امام حسین(ع)) به تبعیت از پیامبر(ص) هیچگاه تسلیم ستم نمی شد.

****************

گردآوری از: آتوسا ظ.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حافظ ار در گوشه محراب می‌نالد رواست
««« »»»
ای نصيحتگو خدا را آن خم ابرو ببين

قیام امام حسین(ع) هرگز برای سازش نبود (۲ عکس)

TT / 41 — TP / 10%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال