عزت اللهی: روزانه از نکونام می آموزم


با دیگران به اشتراک بگذارید

عزت اللهی: هر روز از نکونام یاد می گیرم

جوانترین بازیکن ایران، یکی از پرتداوم ترین های تیم کی روش هم هست .

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس عزت اللهی: هر روز از نکونام مییاموزم

به گزارش “ورزش سه”، سعید عزت اللهی که عملکردش باعث نیمکت نشین شدن هافبک آماده ای به نام امید ابراهیمی شده است، در دو بازی گذشته احسان حاج صفی را به عنوان کمک در کنار خود می دید، این هم از ماده و تبصره های افکار جدید کی روش است و او برای اینکه به یکباره تمام وظایف سنگین پست هافبک پاسداری ای را روی دوش عزت اللهی قرار ندهد حاج صفی را به عنوان هافبک چپ تیم ملی به کمک او می فرستاد تا بازیکن جوان ایران به تنهایی در پیشاپیش پاسداران قرار نگیرد.

مصاحبه با این بازیکن را به نقل از ایران ورزشی بخوانید:

*پیش از همه چیز برویم سراغ برد مقابل کره جنوبی. بردی که هم دلچسب بود و هم باعث شد تا ایران به جام دنیاای نزدیک‌تر شود.
این شش امتیاز خیلی اهمیتی داشت. هم برد مقابل ازبکستان و هم سه امتیازی که مقابل کره جنوبی به دست آوردیم. واقعا دو بازی فوق‌العاده به انجام رساندیم و البته شش امتیاز حیاتی نیز کسب کردیم. بچه‌ها و کادر فنی با تمام وجودشان روی برد مقابل کره تمرکز کردند و در نهایت هم به هدفمان رسیدیم. الان مسیرمان برای صعود به جام دنیاای هموارتر است.

*این برد البته با حواشی فراوانی همراه بود. از مشت کره ای‌ها تا شکستی که در ورزشگاه آزادی متحمل شدند. آن مشت‌ها چقدر روی شما اثر قرار داد؟
این سیاست کره ای‌ها بود که پیش از بازی جنگ روانی راه بیندازند. هدف آنها ایجاد حاشیه و به هم ریزش تیم ما بود اما ما کی‌روش را داشتیم که اسیر جنگ روانی کره ای‌ها نشد. او آنقدر پیشکسوت است که از ما درخواست داخل زمین تمرکز کنیم و به حواشی خارج از آن توجهی نکنیم. جواب مشت کره را با مشت قرار می داری دادیم تا دیگر برای ایران کری نخوانند.

*کره ضعیف‌تر از حد تصور نمایان ساخته شد یا ایران فوق‌العاده بازی کرد؟ کدامیک؟
مسلماً ما خیلی خوب بودیم. طوری حریف را آنالیز کرده بودیم که در زمین حرفی برای نقل کردن نداشت. حتی یک فرصت گل هم به کره ندادیم و این خیلی اهمیتی می دارد. اینجا ارزش کار مربیان و آنالیز آنها مشخص می‌شود، ما هر آنچه مربیان خواسته بودند در زمین اجرا کردیم و بازیکنان با تمام وجودشان به میدان رفته و کار بزرگی به انجام رساندند. پس کره ضعیف عدم، ما کم اشتباه و بی نقص بازی کردیم و آنها را غلبه کردیم.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس عزت اللهی: هر روز از نکونام مییاموزم

*برسیم به خودت. بدون هیچ تعارفی تو در تیم ملی جا افتاده‌ای و مثل یک بازیکن پیشکسوت وظایفت را به خوب ترین شکل انجام می‌دهی. تکل می‌زنی، توپ می‌گیری، در نبردهای هوایی کامیابی و چند مورد دیگر اما بازی ات مثل بقیه به چشم نمی‌آید. با من هم عقیده‌ای که فوتبالت به چشم نمی‌آید؟
فکر نمی‌کنم اینطور باشد. قریب به اتفاق مردمان فوتبال را می‌فهمند و می‌دانند که هر یک از بازیکنان تا چه حد تلاش می‌کنند و چقدر مفید هستند. خوشبختانه همه نگاه‌ها به من مثبت است و این را در برخورد با مردمان به عینه دیدم. قاعدتا اگر بازی‌ام به چشم نمی‌آمد مردمان تا این حد به من لطف نداشتند.

*کار تو به‌عنوان تک هافبک پاسداری ای تیم ملی سخت نیست؟ بخصوص که باید جلوی پاسداران بازی کنی و حتی یک توپ هم فاش نکنی؟
هر پستی سختی خودش را دارد. پست من یک پست حیاتی است. همانطور که نقل کردید نباید از مکانم تکان بخورم و توپی از دست بدهم. به‌عنوان یک بازیکن باید خودم را با تاکتیک مریبان وفق بدهم. فکر نمی‌کنم بازی به‌عنوان تنها هافبک پاسداری ای تیم ملی چندان سخت باشد. بخصوص که در تیم ملی همه به هم کمک می‌کنند و اجازه نمی‌دهند معضلی به‌وجود بیاید. به همین علت برای من فرقی نمی‌کند تیم ملی با یک هافبک پاسداری ای بازی کند یا دو هافبک پاسداری ای. سال‌ها جواد نکونام به‌عنوان هافبک پاسداری ای تیم ملی بازی کرده و به خوب ترین شکل ممکن وظایفش را به انجام رسانده. بی شک حضور او در کادر فنی برای من یک نعمت بزرگ به حساب می‌آید تا بتوانم با راهنمایی‌هایش خوب ترین بازی‌ام را به اکران قرار بدهم و از عهده انجام وظایفم بربیایم.

*گفتی نکونام راهنمایی ات می‌کند. دقیقا به تو چه می‌گوید؟
آقا جواد خیلی مددم می‌کند. بخصوص در دو بازی قبلی مقابل ازبکستان و کره جنوبی. نسبت به نوع بازی هافبک‌های حریف به من نکاتی را گوشزد می‌کند. هم پیش از بازی و هم در خلال بازی. من هم سعی می‌کنم نقاط ضعفم را پوشش بدهم تا جانشین خوبی برای نکونام باشم و البته روز جدید از او چیزهای بیشتری بیاموزم.

*خیلی‌ها چهار کلین شیت تیم ملی را به حضور تو هم ربط می‌دهند. اینکه جلوی خط دفاع هستی و وظایفت را به خوب ترین شکل انجام می‌دهی. از نظر خودت چقدر در گل نخوردن تیم ملی موثر بوده ای؟

زمانی یک تیم موفق می‌شود همه بازیکنان در این موفقیت نقش دارند. بازیکنان خط دفاع، دروازه‌بان و آنهایی که جلوتر از من بازی می‌کنند نقش ویژه‌ای در گل نخوردن تیم ملی ایفا کرده‌اند. همه با کمک هم قادر بودیم چهار کلین شیت را به تصویب رسانیم و فکر نمی‌کنم هیچ یک از بازیکنان این موفقیت را به نام خود به تصویب رسانند. امیدوارم همین روند را ادامه بدهیم و به جام دنیاای صعود کنیم. این مهم‌ترین هدف ما است، هدفی که همه دنبال رسیدن به آن هستیم.

**با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، کمک کنيد**

گردآوری توسط: فرشيد و.

ورزشی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

سود و زيان و مايه چو خواهد شدن ز دست
««« »»»
از بهر اين معامله غمگين مباش و شاد

عزت اللهی: روزانه از نکونام می آموزم

TT / 114 — TP / 13%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال