شغل پردرآمدی که هفته ای یک ساعت کار دارد


یک شغل پردرآمد که هفته ای یک ساعت کار دارد ! رییس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی کشور با شاغل بودن فردی که یک ساعت در هفته کار می کند واکنش نشان داد.

شغل پردرآمدی که هفته ای یک ساعت کار دارد

اقتصاد آنلاین : رییس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی کشور می گوید:شاغل بودن فردی که یک ساعت در هفته کار می کند را قبول ندارد مگر اینکه آن فرد پزشک یا جراح متخصص باشد که درآمد او به واسطه رده بالای شغلی تامین کننده معیشت یک ماهش باشد.

فتح اله بیات در گفت وگویی، اظهار کرد:امروزه کارگران با بیش از 8 ساعت کار و دریافت پایه حقوق ناچیز از عهده تامین حداقل های زندگی برنمی آیند و معاش خود را به سختی می گذرانند؛ به نحوی که اگر کارگری اضافه کاری نداشته باشد و یا مستاجر باشد و شغل دومی برای خود پیدا نکند قادر به ادامه زندگی نیست چون حقوق و دستمزدی که می گیرد به سختی تا پانزدهم برج او و خانواده اش را تامین کند.

وی با انتقاد از تعریف یک ساعت کار در هفته به عنوان شغل، گفت:مرکز آمار باید اعلام کند که یک ساعت کار در هفته را بر چه مبنایی شغل تعریف می کند و آیا دستمزدی که در این ساعت به دست می آید می تواند معیشت ماهانه فرد و خانواده او را تامین کند؟

بیات ادامه داد:آنچه مهم است این یک ساعت شغل باید در جایی ثبت شده باشد مثلا در سازمان تامین اجتماعی بیمه آن ثبت شود و به عنوان یک شغل قانونی در چارچوب قانون کار و تحت پوشش بیمه قرار داشته باشد مگر آنکه شغل کاذب یا غیر قانونی باشد که با یک ساعت کار زندگی یک ماه فرد را تامین کند.

بیات گفت:اطمینان دارم فردی که با یک ساعت کار در هفته شاغل محسوب شود کارگر نیست و قطعا در رده بالای شغلی نظیر جراح و متخصص یا مشاور مالی و تجاری قرار دارد.

وی در پایان با بیان اینکه نمی توان این مساله را تعمیم داد و عمومی کرد، افزود:جامعه آماری مدنظر مرکز آمار باید به دقت تفکیک شود که در گروه تجار و بازرگانان است یا در گروه پزشکان و متخصصان.

شغل پردرآمد فقط با هفته ای یک ساعت کار!

[ منبع این خبر سایت ایران مطلب می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال