http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

خبر خوب: نانوداروی ضد سرطان در بازار

خبر خوب: نانوداروی ضد سرطان در بازار

داروی ضد سرطان, درمان سرطان, جلوگیری از سرطان

خبر خوب: نانوداروی ضد سرطان در بازار

رئیس کمیته نانوی سازمان غذا و دارو از ورود نانوداروی ضدسرطان به بازار خبر داد و گفت: برآورد شده است که تاکنون ۳۵محصول در حوزه سلامت و نانو وجود دارد.

به گزارش مهر، سید مهدی رضایت با بیان اینکه چندین شرکت در حوزه محصولات حوزه سلامت در حوزه نانو فعالیت می کنند، اظهار داشت: برخی از این شرکت‌ها محصولات جدیدی برای عرضه به بازار دارند که منتظر اخذ مجوز نهایی از وزارت بهداشت هستند.

وی افزود: یکی از شرکت‌ها، نانو دارویی معرفی کرده که در بحث مشکلات کبد چرب موثر است.

وی با بیان اینکه یکی از شرکت‌های دانش بنیان موفق به ساخت داروی«سینادوکسوزوم» شده است که می‌تواند در از بین بردن تومورهای سرطانی به کار رود، اظهار داشت: طبق آمار تاکنون ۱۵ هزار ویال در کشور از این نانو دارو فروخته شده و پزشکان نیز راضی هستند.

رضایت با اشاره به تولید دومین نانو داروی ضد سرطان اظهار داشت: یک شرکت دیگر موفق به ساخت نانو داروی ضد سرطان شده که در مرحله نهایی اخذ مجوز از وزارت بهداشت است.

به گفته رئیس کمیته نانو سازمان غذا و دارو، این دومین داروی ضد سرطان است که توسط شرکت‌های دانش بنیان با فناوری نانو به تولید خواهد رسید.

وی با بیان اینکه ورود به بازار این دارو در مرحله آخر است، گفت: این دارو از خانواده تاکسول هاست؛ این دارو تا کنون وارد کشور می شده ولی پیش بینی می کنیم که امسال وارد بازار شود.

وی افزود: این دارو تحت پوشش بیمه قرار می گیرد و یک داروی چند صد هزار تومانی با قیمت چند ده هزار تومانی وارد بازار می شود.

رضایت با تاکید بر اینکه در وزارت بهداشت سخت گیری های بسیاری برای ارائه مجوز وجود دارد، عنوان کرد: بالاخره باید مشخص شود که از فناوری نانو در یک محصول استفاده شده و کارایی مورد نظر را دارد تا مجوز ارائه شود.

وی گفت: همچنین قرار است امسال، اولین داروی پوستی و موضعی سالک که توسط محققان یک شرکت دانش بنیان به تولید رسیده وارد بازار شود؛ این دارو تا ۳ ماه آینده مجوزهای خود را از وزارت بهداشت اخذ می کند.

به گفته مدیر کارگروه توسعه نیروی انسانی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ۳۵ محصول در حوزه سلامت در حوزه نانو وجود دارد.

مطالب پیشنهادی

نوشیدنی مخصوص بیماری سرطان + روش تهیه این آبمیوهنوشیدنی مخصوص بیماری سرطان + روش تهیه این آبمیوهسرطان را با  تخم های حلزون دریایی درمان کنیدسرطان را با تخم های حلزون دریایی درمان کنیدبرترین روش های پیشگیری از سرطانبرترین روش های پیشگیری از سرطاندرمان سرطان رحم و پروستات با تکنولوژی “اولتراسوند”درمان سرطان رحم و پروستات با تکنولوژی “اولتراسوند”قطب آموزشی, پژوهشی و درمانی سرطان در کشورقطب آموزشی, پژوهشی و درمانی سرطان در کشورکار خیر | کمک به بیمار سرطانیکار خیر | کمک به بیمار سرطانیبیماران صرعی میتوانند ورزش کنند؟ + بیماران صرعی میتوانند باردار شوند؟بیماران صرعی میتوانند ورزش کنند؟ + بیماران صرعی میتوانند باردار شوند؟طرز تهیه صبحانه مناسب برای افراد دیابتیطرز تهیه صبحانه مناسب برای افراد دیابتیعلت یبوست + درمان یبوستعلت یبوست + درمان یبوستکم خونی | کمبود آهن در بدنکم خونی | کمبود آهن در بدنجلوگیری از مسموم شدن در زمان سفر کردنجلوگیری از مسموم شدن در زمان سفر کردنتوصیه ای ارزشمند به مبتلایان به بیماری های قلب و عروقتوصیه ای ارزشمند به مبتلایان به بیماری های قلب و عروق

منبع: جدیده
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
آهنگ مهدی اعتمادی بنام غیر ممکن – موزیک جدید – دانلود
رئیس جدید دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه معرفی شد
ارتقای ۵۷ خوابگاه سطح ۵ به سطح ۴ در تابستان ۹۵
تدریس یک رشته شورای حل اختلاف در مرکز علمی کاربردی سقز
پیام های بامعنی برای اپلیکیشن تلگرام و اینستاگرام
ویدیو فیلم دکوراسیون مطبخ یا آشپزخانه ( آپارات )
چرایی نبود پشتیبانی امام سجاد از قیام حَرّه
فیلم یادگیری بافت کششی باچرخش ( آپارات ) -دانلود و پخش
با خوردن این چیزها سینه های بانوان بزرگ و حجیم میشود
ویدیو فیلم فیگورهایی در زیر آب ( آپارات )
طنز نوشته های کوتاه جدید و جالب (2)
استخدام مسئول دفتر مدیر عامل در یک هلدینگ بزرگ فست فود
فیلم آموزشی آرایش و میکاپ چهره +( آپارات ) پخش
فیلم سه شنبه معماریِ ۱۷ ( آپارات ) -دانلود و پخش
با فقدان آیت الله قمی حوزه های علمیه استادی با تقوا و عالمی محقق را از دست داد
کیلیپ فیلم جدال زیبا قایق با کامیون +( آپارات ) پخش
آیت الله موحد(ره) عمر خود را برای ترویج فقه جعفری هزینه کرد
کلیپ فیلم تجاوز بانوان ایزدی بدست دولت اسلامی کشور عراق ISIS
روسیه خواهان ترویج اسلام با قراعت ایرانی است
کیلیپ فیلم هجوم زیبا بالگردهای عراقی به گروهک تروریستی داعش +( آپارات ) پخش
تبلیغات