درخواست افزایش 2 سهمیه به تعداد نمایندگان آذربایجان‌شرقی؛افزایش 40 نماینده در مجلس یازدهم


صدای میانه به نقل از فارس: رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: طرح افزایش تعداد نمایندگان به مجلس شورای اسلامی ارائه شده است که در صورت تأیید، 40 نفر به تعداد نمایندگان مجلس افزوده خواهد شد.

سلمان خدادادی اظهار داشت: مبنای افزایش نمایندگان بر اساس ظرفیت قانون اساسی است و طبق قانون اساسی هر 10 سال یک بار باید 20 نفر به تعداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی اضافه شود.

نماینده مردم ملکان در مجلس افزود: متأسفانه طی 10 سال گذشته دولت از این ظرفیت قانون اساسی استفاده نکرده است هر چند که باید در مجلس هشتم از این ظرفیت استفاده می‌شد ولی در عمل چنین کاری صورت نگرفت.

خدادادی تصریح کرد: در انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی دومین 10 سال نیز به اتمام می‌رسد و دولت با در نظر گرفتن تمام مشکلات و تنگناهای موجود از این اختیارات و ظرفیت قانون اساسی استفاده نکرده است.

وی افزود: بنابراین طی هماهنگی‌های صورت گرفته با نمایندگان مجلس شورای اسلامی و با استناد به تکلیف قانون اساسی قرار شده است 40 نفر به تعداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی اضافه شود.

نماینده مردم ملکان ادامه داد: این طرح به مجلس ارائه شده و به احتمال قوی تا یک‌ماه آینده جواب آن اعلام می‌شود که در صورت موافقت و تأیید در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تعداد نمایندگان افزایش می‌یابد.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در ادامه از هماهنگی و اجماع خوب و تلاش نمایندگان استان آذربایجان‌شرقی در این زمینه خبر داد و افزود: ما متقاضی افزایش 2 نفر به تعداد نمایندگان استان هستیم و تمام نمایندگان برای اخذ دو سهمیه تلاش می‌کنند.

خدادای افزایش تعداد نمایندگان استان را ظرفیت بزرگی برای استان اعلام کرد و افزود: افزایش تعداد نمایندگان ظرفیت بزرگی برای استان آذربایجان‌شرقی محسوب می‌شود و باید گفت مجمع نمایندگان استان آذربایجان‌شرقی بعد از مجمع تهران دومین مجمع است و اگر دو نفر به تعداد نمایندگان استان افزوده شود باید از این ظرفیت به خوبی استفاده شود.

[ منبع این خبر سایت صدای میانه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال