طفره رفتن از توضیح در مورد آزمون جدید بنزین!!


رئیس سازمان استاندارد ضمن طفره رفتن از توضیح در مورد آزمون جدید بنزین از پرسش خبرنگاران در این خصوص شاکی شد.

کارهای مهمتری در سازمان استاندارد در حال انجام است

نیره پیروزبخت در یک نشست خبری در پاسخ به سوال خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس که پرسید با توجه به فرا رسیدن فصول سرد سال و آلودگی هوا، نتایج جدید آزمون بنزین چه بوده است؟ ضمن طفره رفتن از پاسخ به این سوال اظهار داشت: چرا اینقدر در مورد بنزین سوال می پرسید؟

وی با بیان اینکه آزمون بنزین یک کار روتین در سازمان استاندارد است، گفت: کارهای مهمتری در سازمان استاندارد در حال انجام است.

پیروزبخت در حالی این بحثها را مطرح کرد که معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان استاندارد نیمه شهریور ماه به فارس گفته بود که فعلا نمونه برداری از بنزین توزیعی در 8 کلانشهر صورت نگرفته است.

در عین حال سازمان استاندارد قبلا با مشکل تامین مالی برای آزمون بنزین روبرو بوده و احتمالا تاخیر در انجام آزمون بنزین و اعلام عمومی نتایج آن به همین دلیل اتفاق افتاده است، چرا که سازمان استاندارد موظف است ضمن آزمون دوره ای بنزین، نتایج آن را اعلام عمومی کند.

پیروزبخت در ادامه در مورد الزام خودروسازان به تولید خودرو با استاندارد یورو 5 نیز گفت: برای استاندارد یورو 5 مصوبه قطعی نداریم و اجباری برای رعایت این استاندارد در تولید خودروها نداریم.

در ادامه این نشست خبری وحید مرندی مقدم معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد نیز با بیان اینکه گزارش تحلیلی آزمون بنزین را برای ارسال به مسؤولان آماده کرده ایم، از اعلام این مطلب که این گزارش مربوط به چه دوره زمانی است خودداری کرد.

احتمالا منظور مرندی مقدم همان آزمون بنزین در بهمن و اسفند سال گذشته است و آزمون جدیدی صورت نگرفته است.

وی همچنین از انجام آزمون گازوئیل خبر داد و گفت: نتیجه این آزمون تا چند روز آینده اعلام خواهد شد.

به گفته مرندی مقدم آلایندگی برخی کارخانه‌های سیمان، شکر و گچ نیز از حد مجاز بیشتر بوده که در آلودگی هوا موثر است.

بازنگری در واردات پالم ربطی به استاندارد ندارد

پیروزبخت رئیس سازمان استاندارد در ادامه در پاسخ به سوال دیگر فارس مبنی بر اینکه در جریان سفر رئیس جمهور به مالزی، صحبت‌هایی در مورد واردات روغن پالم مطرح شد، آیا قرار است در استاندارد مصرف این محصول بازنگری شود؟ گفت: سازمان استاندارد مسئول تنظیم بازار نیست بلکه از نظر کیفی مسئولیت داریم.

وی افزود: پس از واردات روغن پالم، آن را با یکی از چهار گرید استانداردی مطابقت می دهیم تا پس از تأیید، مجوز واردات صادر شود.

نیاز به مشارکت دستگاه‌ها برای تصمیم گیری درباره تراریخته

پیروزبخت همچنین در مورد بررسی سازمان استاندارد بر روی محصولات تراریخته گفت:بر روی ممنوعیت واردات این محصولات در مجلس و دولت کار می‌شود و ما نیز در پژوهشگاه استاندارد بررسی هایی را انجام می دهیم.

وی افزود: در مورد این موضوع باید سازمان استاندارد، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت بهداشت و سازمان محیط زیست با یکدیگر همکاری داشته باشند.

وی در ادامه در خصوص بررسی محصولات جدید شرکتهای خودروساز که قرار است با همکاری شرکای خارجی تولید شوند نیز گفت:خودروسازان پیش از انعقاد قرارداد، اطلاعات مربوط به خودروهای مورد بحث را به ما ارایه نمی کنند اما در نهایت زمانی که خودرو بخواهد از خط تولید خارج شود باید مجوز سازمان استاندارد را دریافت کند.

به گفته پیروزبخت هم اکنون اجرای استانداردهای جدید برای خودروهایی که در کشور تولید می شوند در حال بررسی است اما این استانداردها برای قراردادهای جدید خودروسازان مد نظر قرار می گیرد. وی همچنین با اشاره به بازرسی ۲۵۰۰ ایستگاه CNG در کشور، گفت: حدود ۱۰۰ ایستگاه را تعطیل کرده ایم. وی در پایان از برگزاری مراسم روز استاندارد با تأخیر و در روز ۲۶ مهرماه در تهران خبر داد.

منبع: خبرگزاری فارس

این مطلب در سایت "سیمرغ" منتشر شده است.

[ منبع این خبر سایت سایر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال