http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

فهرست هدایایی که تیم مذاکره کننده ایرانی به جان کری و شرمن اعطا کردند/ قوانین سختگیرانه امریکا سبب شد هدیه حسین فریدون بجای مذاکره کنندگان به دولت آمریکا برسد

فهرست هدایایی که تیم مذاکره کننده ایرانی به جان کری و شرمن اعطا کردند/ قوانین سختگیرانه امریکا سبب شد هدیه حسین فریدون بجای مذاکره کنندگان به دولت آمریکا برسد

گروه بین‌الملل-رجانیوز: دوازدهم اكتبر سال 2016  دولت امريكا ليستی از هدايای  دريافت شده توسط مقامات امريكايی از ساير ديپلمات‌ها و دولتمردان جهان را در سال 2015  منتشر كرد.
 
به گزارش رجانیوز مطابق لیست منتشر شده عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه 28 سپتامبر سال 2015  فرشی به ارزش هزار و صد و پنجاه دلاری به وندی شرمن هدیه کرده است. جالب توجه این‌که حسین فریدون دستیار ویژه رئیس جمهور نیز در همین تاریخ، تابلو فرشی به ارزش هزار و صد دلار به معاون سابق وزیر امور خارجه آمریکا اعطا کرده است.
 
اما نکته حائز اهمیت آن است که طبق قوانين امريكا در صورتی كه ارزش هدايای داده شده به ديپلمات‌ها يا مقامات سياسی امريكايی بيش از 375 دلار  برآورد شود اين اشخاص فقط در صورتی می‌توانند آنها را  برای خود نگه‌دارندكه آن را از دولت امريكا به قيمت برآورد شده خريداری  نمايند.
 
اين كه چگونه ديپلمات‌های كاركشته ايرانی با سال‌ها سابقه خدمت به اين جمع بندی مي‌رسند كه هدايايی برای طرف‌های خارجی خود تهيه كنند كه آنها عملا فقط در صورتی بتوانند آن را قبول  كنند كه معادل قيمتشان به دولت امريكا پول پرداخت كنند واقعا جالب است؛ اما به هر حال طبق فهرست اعلام شده  خانم وندی شرمن هم تابلو فرش 1100 دلاری جناب فريدون هم فرش 1150 دلاری جناب عراقچی را از دولت امريكا خريده  اما جان كری علاقه‌ای به خريد و نگهداری كتاب 400 دلاری جناب ظريف نداشته است.
 
به اين ترتيب  دولت امريكا عملا 2250 دلار فقط از محل هداياي عراقچی و فريدون به وندی شرمن كاسبی كرده است.
 
دست و دلبازی و ولخرجی عباس عراقچی و حسین فریدون برای به یادماندنی کردن هرچه بیشتر دیدارهای دیپلماتیک خود با مسئولان آمریکایی در حالی به کاسبی دولت آمریکا از آنان انجامیده که ایالات متحده طی سال‌های گذشته اقدام به برداشت غیرقانونی دو میلیارد دلار از پول‌های بلوکه شده ایران پرداخته است.
 
خباثت آمریکا به عنوان نماد نظام سلطه در تعامل اقتصادی و تجاری با ایران به میزانی بود  که دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری، پیشتر با اشاره به فروش احتمالی تجهیزات نظامی به ایران می‌گوید:  
 
البته من معتقدم که این ممنوعیت چیز خوبی است. اما وقتی که به آنها 150 میلیارد دلار داده ایم باید این ممنوعیت به طور موقت تعلیق شود تا آنها از شهر راچستر خرید کنند. در آن صورت ما به آنها موشک معیوب می فروشیم. بگذارید شکایت کنند. برای این موشکها 12 میلیارد دلار به جیب می زنیم و آنها هم می گویند که موشک ها افتضاح بودند. من هم به ایرانیها می گویم: بله! هدفمان همین بود.
 
با تفاسیر جای  تاسف بسیار است که دولت‌مردان به خاطر بی‌اطلاعی از قوانین آمریکا عملاً دست به اقدامی زده‌اند که نه‌تنها هیچ منفعتی برای کشور نداشته بلکه  هدیه نقدی به دولت آمریکا محسوب شده و  نهایتاً نیز افرادی چون وندی شرمن  با وقاحت تمام ایران را به فریبکاری در روند مذاکرات هسته ای متهم کرد.

منبع: رجا
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
کیلیپ فیلم نشست یازدهم یادگیری برنامه لایتنر آنکی +( آپارات ) پخش
کیلیپ فیلم کشف آهن در بیسکویت! +( آپارات ) پخش
فیلم بادکنک محکم درمقابل آتش ( آپارات ) -دانلود و پخش
پارلمان اروپا دربارۀ ایران قطعنامه صادر کرد/ وزارت خارجه واکنش نشان داد
طعنه روزنامه حاجی فتح الله به سواد ستاره های پرسپولیسی که املای شان افتضاح است!
اسطوره فوتبال برزیل درگذشت
حمایت زیدان از رونالدو/ او را هو کردند، همان طور که قبلا من را هو کرده بودند
خودکفایی بنزین پس از 36 سال
ورود یکهزار تروریست داعش از الرقه به موصل
خودکفایی بنزین پس از 36 سال
رییس جمهور وارد خمین شد
استخدام کارشناس تحقیقات بازار،Digital Marketing Executive،سرپرست انبار
فیلم روحانی:بزرگترین معضل کشور بیکاری است(همایش روستاوعشایر) ( آپارات ) -دانلود و پخش
خدمات رسانی به بیماران غیراورژانسی با چالش روبه روست
ناکارآمدی بخشی از مدیران شهرداری اهواز "اظهر من الشمس" است (۵ عکس)
کیلیپ فیلم مداوا خانگی آمنوره +( آپارات ) پخش
افزایش ضریب پایداری ملی در قالب پدافند غیرعامل پیگیری می شود
همه نگاه ها به دولفین گربدان؛ لیگ یک در اوج حساسیت
آیا باید تیمی که تورم را به ۸ درصد رسانده, ازهم بپاشانیم؟
ایجاد خانه های بین راهی برای جلوگیری از بازگشت معتادین پاک در کردستان/ چاپ ترجمه کردی کتاب فرزندپروری
تبلیغات