سونامی تنبیه بدنی و حادثه تلخ برای دانش آموز روستایی


به گزارش خبرنگار شبکه مردمی اطلاع رسانی(شمانیوز) :  علیرضا نخعی درخصوص تنبیه بدنی دانش‌آموز روستایی استان سیستان‌وبلوچستان اظهارکرد: با انگیزه صیانت از فداکاری‌های همه معلمان استان که در شرایطی سخت برای آموزش کودکان این مرز و بوم فداکارانه تلاش می‌کنند با عاملان این حادثه برخورد خواهد شد.

مدیرکل آموزش‌و‌پرورش سیستان و بلوچستان خاطر‌نشان کرد: تلاش و دلسوزی معلمان استان بر کسی پوشیده نیست و این تلاش تا بدان‌جا پیش رفته است که معلمان این دیار از بزرگترین سرمایه انسانی که همان بذل جان است نیز دریغ نکرده‌اند. معلمان شهید حوادث تروریستی و همچنین فداکاری معلم خاشی که برای حفظ جان دانش‌آموزانش حتی از جان خود گذشت، نمونه‌ای از این فداکاری‌هاست.

وی ادامه داد: به همین دلیل به هیچ وجه اجازه نخواهیم داد اقدام غیر‌تربیتی و نسنجیده یک همکار فرهنگی به حیثیت تلاش‌های سایر همکاران ما خدشه وارد کند و علاوه بر این معلم خطا کار با مدیر مدرسه‌ای که چنین اتفاقی در مدرسه وی رخ داده نیز با شدت برخورد خواهد شد.

نخعی تصریح کرد: همه ساله در آستانه بازگشایی مدارس جلسات متعددی با مدیران آموزش‌و‌پرورش برگزار می‌شود و همه توصیه‌های لازم به همراه بخشنامه‌های لازم الاجرا به همه مدارس فرستاده می‌شود به همین علت است که با وجود همه این حساسیت‌ها از چنین خطاهایی به سادگی نمی‌گذریم.مدیر کل آموزش‌و‌پرورش استان سیستان و بلوچستان گفت: ما درهر منطقه‌ای که موضوع تنبیه بدنی در آن اتفاق بیافتد یک نمره منفی برای رئیس آموزش‌و‌پرورش آن منطقه لحاظ می‌کنیم و در صورت تکرار ضمن برخورد جدی حتی تا عزل آن رئیس نیز پیش خواهیم رفت.

وی با اشاره به اینکه به صورت تلفنی با دانش‌آموز مصدوم و خانواده وی صحبت کرده و در جریان روند درمان وی هستم، خاطر‌نشان کرد: پس از ارزیابی‌های انجام شده مدیر این مدرسه تعلیق و معلم خاطی نیز به هیئت رسیدگی به تخلفات احضار شده است.

به دنبال این حادثه «فریدون دامنی» رئیس آموزش و پرورش منطقه بمپور نیز از سمت خود استعفا کرد.

قیصر قادری دانش‌آموز پایه پنجم دبستان ادیب روستای خیرآباد منطقه بمپور است که توسط معلمش مورد تنبیه بدنی قرارگرفته و همینک در بیمارستان شهرستان ایرانشهر تحت درمان قرار گرفته است.

[ منبع این خبر سایت شما نیوز می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال