رمان دختر مصری درباره داعش +عکس


به گزارش خبرنگار شبکه مردمی اطلاع رسانی(شمانیوز) : به نقل از روزنامۀ «رأی الیوم»، پس از آنکه یک ناشر تونسی رمان «دوست من یک داعشی است» را که تاکنون تنها نسخۀ الکترونیکی اش موجود بود چاپ کرد، نیروهای امنیتی تونس نسخه های چاپ شدۀ آن را جمع آوری کردند.

از سوی دیگر اتحادیۀ ناشران تونس با صدور بیانیه ای جمع آوری این کتاب را مغایر با «منطق و روح قانون اساسی تونس» دانست که «ضامن آزادی بیان است».

01

هاجر عبد الصمد، پیش از چاپ کتابش به دست این ناشر تونسی، در سال 2015، خودش نسخۀ الکترونیکی آن را در اینترنت منتشر کرده بود.

این رمان چندی پیش در آمریکا نیز جنجال به پا کرد و پلیس این کشور یک دانشجوی موریتانیایی را به جرم در اختیار داشتن نسخه ای از آن، از کشور اخراج کرد.

نام رمان، یعنی «دوست من یک داعشی است»، پرسش های زیادی دربارۀ اینکه این دوست کیست و چرا با وصف «داعشی» همراه شده است، پدید می آورد اما در دل خود شماری از مسائل اجتماعی را بررسی و پیام روشنی دربارۀ حقیقت گروه تروریستی داعش منتقل می کند.


منبع: اتاق خبر

[ منبع این خبر سایت شما نیوز می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال