http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

زن هنرمند اسکلت طبیعی دست انسان را می‌سازد (عکس)

زن هنرمند اسکلت طبیعی دست انسان را می‌سازد (عکس)

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از دیجیتال ترندز، یک هنرمند زن به نام «ایمی کارل» که در رسانه‌های نو کار می‌کند، با اسکن کردن استخوان‌های دست یک زن یک مدل دیجیتال از آن ساخته و سپس یک چارچوب اسکلتی بیولوژیکی 3 بعدی از آن را بوسیله چاپگر 3 بعدی و با استفاده از اتوکد پزشکی و سلول‌های بنیادی انسان خلق کرده است. طی دو سال آینده با تجزیه شدن تدریجی چارچوب مدل دیجیتال، دانشمندان این امید را دارند که سلول‌های بنیادی بتدریج بصورت یک بافت زنده رشد پیدا کرده و با جذب مواد معدنی بتوانند استخوان‌های اسکلت یک دست کامل را بسازند.

خام کارل به دیجیتال ترند گفت: «من شبکه‌ای مانند یکی از اعضای بدن را ساخته‌ام، البته برای این کار مجبور شدم بر روی بسترهای فناوری (پلتفورم‌های) بسیاری کار کنم و برای فهمیدن معنای واقعی انسان بودن بسیار کنجکاوم. وقتی که خودم باردار بودم، دایم در این مورد فکر می‌کردم که چگونه 2 سلول با هم جمع آمده و قالب‌های بدیع اندام‌های شگفت‌انگیز بدن انسان را می‌سازند. از جمله آنها انواع مختلف استخوان‌های اسکلت بدن انسان است. به همین خاطر واقعا شیفته مراحل خلقت انسان شده‌ام. خودم در یک خانواده دانشمند به دنیا آمده‌ام و در رشته مهندسی ژنتیک فارغ‌التحصیل شده‌ام و حالا نماینده گروهی از هنرمندان هستم که در حال از میان برداشتن مرزهای علم و هنر هستند. من عاشق علم هستم. پدر و مادرم هم شیمی‌دان و دکتر شیمی زیستی (بیوشیمی) هستند و می‌توانم بگویم در آزمایشگاه‌های تحقیقاتی بزرگ شده‌ و بیشتر عمرم را در آنجاها گذرانده‌ام. پس کار کردن در این محیط‌ها و جو حاکم بر آنها برای من واقعا آشنا است با آن‌که به عنوان یک هنرمند شناخته شده‌ام، کار کردن در محیط‌های آزمایشگاهی برایم کاملا راحت است.»

این روزها آخرین موضوع و موادی که این خانم هنرمند دانشمند بر روی آن کار می‌کند توجه خیلی‌ها را به خود جلب کرده است و نه تنها برای کارل و کارشناسان دا‌نش ریز تراریخته‌های زیستی (بایو نانو ساینتیست) از جاذبه فراوانی برخوردار است، بلکه دانشمندان مواد نیز به این بخش خاص از دانش زیستی توجه خاصی نشان می‌دهند.

خانم کارل می‌افزاید: «به‌عنوان یک هنرمند من بنیان‌گذار، محرک اصلی و مبلغ این طرح علمی نیز هستم. در این سناریوی علمی من چگونگی رشد هوشمند سلول‌های بنیادی را به مردم نشان می‌دهم و همچنین روی این چارچوب‌های دیجیتالی طبیعی چاپ شده با چاپگرهای 3 بعدی که حالا خیلی متداول هم شده‌اند و مشوق رشد بافتی هستند به کاوش مشغولم. چه در داخل و یا حتی در خارج بدن انسان و محیط کشت آزمایشگاهی باشد. به‌ عنوان یک هنرمند، می‌توانم مراحل این کار را به‌‌صورتی جالب به نمایش بگذارم و دامنه آن را به محیطی گسترده‌تر و خارج از آزمایشگاه کشانده و نتایج آن را با با گروه عظیمی از مخاطبان به‌اشتراک بگذارم.»

همین‌طور که آزمایش های خانم کارل پیش می‌رود، او در عین حال اید‌ه‌های زیادی برای برنامه‌های مربوط به سلول‌های زیستی را برای اجرا در ذهن دارد. او به دیجیتال ترند گفت : به دنبال یافتن محققان بیشتری است تا با آنها همکاری کند. وی به نام علم، مراحل قدم به‌ قدم دستور العمل منبع باز (اپن سورس) این طرح را با محققانی که بر روی می‌خواهند چارچوب‌های زیستی چاپ‌شده با چاپگرهای 3 بعدی تحقیق کنند را نیز به اشتراک گذاشته است.

مترجم: جواد ودودزاده - جام‌جم آنلاین

منبع: جام جم آنلاین
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
مرحوم آیت الله موحد فردی متواضع و شاگرد پرور بود
کلیپ فیلم گلهای بازی ماشین سازی تبریز ۱ ۴ پیکان + پخش
ویدیو فیلم باور حمید عسکری (اجرای زنده نوروز ۹۳) ( آپارات )
فیلم ساخت آهنگ با MAGIX Music Maker 2014 Premium قسمت شش ( آپارات ) -دانلود و پخش
کلیپ فیلم کدوما بیشتر مثل تر هستن؟ ( نظر سنجی )
کیلیپ فیلم آواز و ترانه جدید و شگفت انگیز خوشگل و رمانتیک «مجید رستمی» +( آپارات ) پخش
کیلیپ فیلم هنر هنرپیشگی قسمت سوم +( آپارات ) پخش
کلیپ فیلم سکانس شهادت مختار در سریال تلوزیونی مختارنامه
ویدیو فیلم جالب ترین تبلیغ دکتر استرنج! ( آپارات )
فیلم خودروی آئودی تی تی ۲۰۱۶ ( آپارات ) -دانلود و پخش
با تمیز کردن لوازم آرایشی از انباشت باکتری ها جلوگیری کنید!
آشنایی با نوشیدنی های سم زدا
روش هایی معجزه آسا جهت رفع سوزش دهان با فلفل
مصرف تفریحی ترامادول و هزار عارضه ی رنگارنگ
جنین در شکم یک زن تبدیل به سنگ شد! +عکس
دانلود قسمت ۱۲ دوازدهم سریال سفر سبز با لینک مستقیم شبکه سه
نجات مرد توسط ببر از حمله پلنگ
8 هزار موشک آماده شلیک در کشور وجود دارد
رونالدو: من و مسی دوستان خوبی نیستیم
بازی‌های بتسدا دیگر پیش از عرضه در اختیار منتقدین قرار نمی‌گیرند
تبلیغات