http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

پرداخت مطالبات گندم‌کاران تا آخر هفته

پرداخت مطالبات گندم‌کاران تا آخر هفته

به گزارش صبحانه، علی قنبری در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: هیچ کمبودی در بازار برنج، شکر و روغن وجود ندارد و در برخی محصولات مانند شکر که قیمت آن در برخی خرده‌فروشی‌ها همچنان بالاست، آنقدر عرضه را افزایش می‌دهیم تا قیمت دلالان شکسته شود.

وی افزود: وضعیت بازار و شرایط محصولات اساسی مانند برنج، شکر و روغن در ماه محرم به گونه‌ای بوده و خواهد بود که اگر هر کسی برای نذورات و دسته‌های مذهبی بخواهد کالای مورد نیازش را تأمین کند می‌توانیم به اندازه کافی و با شرایط و قیمت مناسب محصول مورد نیازش را در اختیار او قرار دهیم.

قنبری با بیان اینکه قیمت عرضه محصولات اساسی مانند برنج، شکر و روغن بر اساس مصوبه دولتی است، افزود: در حال حاضر ذخایر دولتی آنقدر قابل توجه و کافی است که می‌توانیم به هر اندازه‌ای که تقاضا وجود داشته باشد این محصولات را با قیمت‌های تصویبی دولتی در بازار عرضه کنیم و هم اکنون نیز عرضه دولتی در بازار و بورس کالا به حدی بوده که قیمت برنج و شکر در مراکز عمده‌فروشی نسبتا متعادل شده و تنها در برخی خرده‌فروشی‌ها قدری بالاست که البته روند آن نیز نزولی ارزیابی می‌شود.

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی تأکید کرد: عرضه شکر و برنج در بورس کالا نامحدود است و آنقدر این محصول را در بازار عرضه می‌کنیم و برخی که دلالی کردند و قیمت خود را پایین نمی‌آورند مجبور به کاهش قیمت شوند و قیمت‌شان شکسته شود.

وی ادامه داد: در بورس کالا همواره عرضه این محصولات بسیار بیشتر از تقاضا برای آن‌هاست به گونه‌ای که به عنوان مثال حدود ۶۰۰۰ تن شکر همواره عرضه می‌شود و تنها ۳۰۰ تا ۴۰۰ تن آن خریداری می‌شود. در بین نیز هم ذخایر دولتی از محصول خارجی وجود دارد و هم برنج داخلی در بازار به وفور یافت می‌شود. از سوی دیگر نیز برنج درج یک اروگوئه‌ای با قیمت کیلویی ۲۸۵۵ تومان و شکر نیز با قیمت دولتی کیلویی ۲۵۲۰ تومان در استان‌ها برای تنظیم بازار و در بورس کالا عرضه می‌شود.

قنبری گفت: برنامه‌ریزی‌های لازم برای حفظ خودکفایی گندم به صورت پایدار در سال‌های آینده انجام شده و اگر شرایط جوی قدری بهتر شود و بارندگی افزایش پیدا کند می‌توانیم امیدوار باشیم که در سال‌های بعدی نیز خودکفایی گندم ادامه پیدا کند.

منبع: صبحانه آنلاین
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
حملۀ نیروهای کرد به سربازان ترکیه در شمال سوریه
استخدام وزارت بهداشت در سال ۹۵ (اطلاعیه جدید)
فشن شو مردانه D&G پاییز و زمستان ۲۰۱۷
رفتار تحسین‌برانگیز سرمایه‌گذاران آلمانی در مناسبات با ایران
نسخه آلمانی توسعه صنایع کوچک و متوسط
پیروانی سرمربی فجرسپاسی شد
عکس های بازیگران و هنرمندان با همسران شان در اکران نیمه شب اتفاق افتاد
ویکی لیکس: دروغ «اسرائیل» دربارۀ حمله به ایران
استخدام چهار ردیف شغلی در شرکت IT
مجموعه انواع عکس ماشین برلیانس شیک و جدید ۲۰۱۷ – ۹۶
قیمت آپارتمان های نقلی در تهران + جدول
قیمت های نجومی پرواز مشهد -نجف
رامبد جوان و نگار جواهریان در لباس عروس و داماد!
موارد شخصی سازی جدید سلاح های بازی Destiny معرفی شد
دولت برای انتخابات پیش‌رو آمارسازی می‌کند/ صحبت‌های رئیس جمهور و وزیر اقتصاد متناقض است
استخدام دستیار دندانپزشک خانم بصورت تمام وقت
کلکسیون زنانه D&G ماجولیکا الهام گرفته شده از طرح گل ها
زنده شدن زن ایرانی کشته شده در فاجعه منا بعد از یک سال
ستم بر «آزادگان» پایان یابد
تجارت عالیجناب «ضراب» از داخل زندان!
تبلیغات