پرداخت مطالبات گندم‌کاران تا آخر هفته


به گزارش صبحانه، علی قنبری در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: هیچ کمبودی در بازار برنج، شکر و روغن وجود ندارد و در برخی محصولات مانند شکر که قیمت آن در برخی خرده‌فروشی‌ها همچنان بالاست، آنقدر عرضه را افزایش می‌دهیم تا قیمت دلالان شکسته شود.

وی افزود: وضعیت بازار و شرایط محصولات اساسی مانند برنج، شکر و روغن در ماه محرم به گونه‌ای بوده و خواهد بود که اگر هر کسی برای نذورات و دسته‌های مذهبی بخواهد کالای مورد نیازش را تأمین کند می‌توانیم به اندازه کافی و با شرایط و قیمت مناسب محصول مورد نیازش را در اختیار او قرار دهیم.

قنبری با بیان اینکه قیمت عرضه محصولات اساسی مانند برنج، شکر و روغن بر اساس مصوبه دولتی است، افزود: در حال حاضر ذخایر دولتی آنقدر قابل توجه و کافی است که می‌توانیم به هر اندازه‌ای که تقاضا وجود داشته باشد این محصولات را با قیمت‌های تصویبی دولتی در بازار عرضه کنیم و هم اکنون نیز عرضه دولتی در بازار و بورس کالا به حدی بوده که قیمت برنج و شکر در مراکز عمده‌فروشی نسبتا متعادل شده و تنها در برخی خرده‌فروشی‌ها قدری بالاست که البته روند آن نیز نزولی ارزیابی می‌شود.

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی تأکید کرد: عرضه شکر و برنج در بورس کالا نامحدود است و آنقدر این محصول را در بازار عرضه می‌کنیم و برخی که دلالی کردند و قیمت خود را پایین نمی‌آورند مجبور به کاهش قیمت شوند و قیمت‌شان شکسته شود.

وی ادامه داد: در بورس کالا همواره عرضه این محصولات بسیار بیشتر از تقاضا برای آن‌هاست به گونه‌ای که به عنوان مثال حدود ۶۰۰۰ تن شکر همواره عرضه می‌شود و تنها ۳۰۰ تا ۴۰۰ تن آن خریداری می‌شود. در بین نیز هم ذخایر دولتی از محصول خارجی وجود دارد و هم برنج داخلی در بازار به وفور یافت می‌شود. از سوی دیگر نیز برنج درج یک اروگوئه‌ای با قیمت کیلویی ۲۸۵۵ تومان و شکر نیز با قیمت دولتی کیلویی ۲۵۲۰ تومان در استان‌ها برای تنظیم بازار و در بورس کالا عرضه می‌شود.

قنبری گفت: برنامه‌ریزی‌های لازم برای حفظ خودکفایی گندم به صورت پایدار در سال‌های آینده انجام شده و اگر شرایط جوی قدری بهتر شود و بارندگی افزایش پیدا کند می‌توانیم امیدوار باشیم که در سال‌های بعدی نیز خودکفایی گندم ادامه پیدا کند.

[ منبع این خبر سایت صبحانه آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال