http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

طنز؛ گزینه‌های نوبل ادبیات و وزارت ارشاد

طنز؛ گزینه‌های نوبل ادبیات و وزارت ارشاد

طنز

شنبه بیست و چهارم مهرماه‌هزار و سیصد و نود و پنج را درحالی شروع می‌کنیم که اخبار درحد شایعات منتشر می‌شوند. اول شایعه شد که علی جنتی از وزارت ارشاد برکنار می‌شود. بعد شایعه شد که سوسن تسلیمی وزیر ارشاد سوئد می‌شود. گفتند سوئد که وزارت ارشاد ندارد. اصلاح کردند که سوسن تسلیمی وزیر فرهنگ سوئد می‌شود. بعد مشخص شد که خبر برای ‌سال ٢٠٠٩ بود. بعد شایعه شد که مصطفی کواکبیان گزینه جدی برای وزارت ارشاد است. بعد شایعه شد که کروکودیل حرف می‌زند. بعد گفتند:  ما یه کفتر داریم انتگرال می‌گیره.
 
احتمال می‌رود شایعه سازان اهداف شومی را پی‌ریزی کرده باشند. البته در این دوره و زمانه هیچ چیز قابل پیش‌بینی نیست. مثلا اگر یک هفته پیش می‌گفتیم باب دیلن به خاطر ترانه‌هایش نوبل ادبیات می‌گیرد، همه حمله می‌کردند که فلانِ فلانِ شایعه‌ساز. ولی دیدیم که هیأت انتخاب نوبل هم مثل همه ما حال کتاب خواندن ندارند و بیشتر آهنگ گوش می‌کنند و ترجیح شان این است که در توییتر و تلگرام و اینستاگرام چرخ بزنند. شایعه شده ‌سال بعد هم یکی از شاخ‌های اینستاگرام که توانسته بدون ه کسره و غلط املایی و نگارشی جمله «یک روز عالی با دوستان شامپوسکولی و نازم» را بنویسد برنده نوبل ادبیات خواهد شد.
 
از همین‌رو وزارت کواکبیان هم زیاد دور از ذهن نیست. یک احتمال دیگر هم این است که نوبل ادبیات‌ سال بعد را به کواکبیان بدهند. استاد اعظم فرهنگ و ادب و سینما و تئاتر که بعد از درگذشت عباس کیارستمی با جمله تکان‌دهنده «در فصل گیلاس، آفریننده طعم گیلاس به آفریننده اصلی گیلاس پیوست» یکی از کاندیداهای اصلی نوبل ادبیات است. البته سوسن تسلیمی و علی جنتی هم گزینه‌های دیگری هستند که می‌شود روی آنها حساب کرد. از نوبل که بگذریم یکی از گزینه‌های وزارت ارشاد می‌تواند مدیرمسئول هفته‌نامه یالثارات باشد.
شما فکر کنید وزیر فرهنگ هر دفعه بیاید کلی فحش بدهد به اهالی فرهنگ و هنر بعد همه چیز را توقیف کند و ببندد و چراغ‌ها را خاموش کند و برود خانه. می‌بینید چقدر این‌جوری همه چیز بهتر است؟ توی وقت و انرژی و برق و همه چیز صرفه‌جویی می‌شود.

در بقیه نقاط دنیا هم خبر خاصی نیست. پادشاه تایلند به رحمت خدا رفته و به همین خاطر در این کشور یک‌سال عزای عمومی اعلام شده است و بازی تدارکاتی ایران و تایلند هم که آبان ماه قرار بود برگزار شود لغو شده. همچنین در یک خبر تکذیب نشده پلیس راه تایلند اعلام کرده به دلیل ناراحتی مردم جاده‌های شمالی تایلند تا یک‌سال یک طرفه است. دو مورد آزار جنسی توسط دونالد ترامپ در سال‌های گذشته گزارش شده و ترامپ هم تکذیب کرده. من نمی‌دانم این مرد چرا همه چیز را تکذیب می‌کند. خب تو رو همینجوری دوست دارن مردم. تو اگه شبیه اوباما و کلینتون بشی که دیگه ترامپ نیستی! این‌قدر تکذیب نکن برادر. بذار این رأی‌هات همین‌قدر باقی بمونه.

منبع :روزنامه شهروند

منبع: ایران مطلب
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
بهترین حالت خوابیدن چیست؟
احمدی نژاد دبیرکل سازمان ملل را رئیس جمهور جهان نامید!
رئیس جمهور: دعواهای بی‌ثمر را رهاکنیم
۶ سند همکاری حمل و نقلی بین ایران و آلمان امضا شد
رهبری اجازه برداشت از صندوق توسعه ملی جهت حل مشکل آب را دادند
صدام بیشتر عراقی کشته است یا آمریکا؟
جزئیات دریافت کارت آزمون‌های استخدامی
کسانی که از دوران مبارزه، انقلاب را قبول نداشتند، تریبون گرفته اند و رأی مردم را زینتی می خوانند
تهاجم به یمن از مصادیق جنایت جنگی است
واژگونی مینی‌بوس حامل شهروندان ایرانی در ترکیه
چگونه ذهن خود را خالی کنیم؟ بازسازی مجدد افکار
فرهنگ سازی و تامین امنیت ،رسالت مشترک نیروی انتظامی و رسانه ملی است
شرط اول مجوز فعالیت مزون‌ها در شبکه‌های اجتماعی
کلیپ فیلم حسام نواب صفوی با آس و پاس (۱)
صحبت های نسرین مقانلو در نقش «مختارنامه»
آخرین وضعیت سرمایه‌گذاری MTN در بازار ایران
دلیل بدمزگی دهان در صبح و علاج آن
ترانه «داغ حسرت» با صدای سالار عقیلی
ماجرای اخطار برای پلمب صرافی‌ها +سند
گواردیولا: اغذیه مرا حسابی سرگرم کرده بود/ هنوز به بازیکنانم اعتماد دارم
تبلیغات