همکاری بانک‌های غربی با ایران رضایت‌بخش نیست


به گزارش جام جم آنلاین از مهر، ولی‌اله سیف، همکاری بانک‌های غربی با ایران را راضی‌کننده ندانست و گفت: واقعیت این است که نسبت به قبل از برجام، وضعیت متفاوت است و روابط بانکی مناسبی هم ایجاد شده و همین میزان هم، مشکلات تجارت خارجی ما را تا حدودی حل می‌کند؛ اما نمی‌توان این شرایط را به عنوان عادی‌سازی روابط بانکی تلقی کرد.

رئیس‌کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه کشورهای اروپایی و خود بانک‌ها، علاقمندی لازم را برای همکاری با طرف‌های ایرانی دارند، افزود: متاسفانه آمریکا به تعهداتی که در برجام پذیرفته، هنوز به صورت کامل عمل نکرده و به دلیل نگرانی‌هایی که بانک‌های غربی و اروپایی از برخوردهای بعدی آمریکا دارند، برای برقراری ارتباط با نظام بانکی ایران دارای نگرانی و تردید هستند.

وی تصریح کرد: باید اطمینان‌بخشی مناسبی صورت گیرد تا این بانک‌ها بتوانند به راحتی با بانک‌های ایرانی روابط برقرار کنند؛ زیرا از گذشته‌های دور روابط خوبی با آنها داشتند و عموماً خاطره‌های خوبی از همکاری با بانک‌های ایرانی در اروپا وجود دارد.

به گفته سیف، هیچگونه سابقه منفی یا عدم پرداخت و مطالبات غیر وصول در سابقه همکاری بانک‌ های ایرانی با بانک‌های غربی وجود ندارد و امید می‌رود با اجرای مسئولیت‌هایی که آمریکا بر عهده گرفته، در آینده نزدیک این شرایط ایجاد شود.

[ منبع این خبر سایت جام جم آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال