http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

تخفیف های راه‌آهن برای ترانزیت کالا

تخفیف های راه‌آهن برای ترانزیت کالا

به گزارش صبحانه، ‌به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، حسین عاشوری با اشاره کاهش تولید و قیمت برخی کالاها در منطقه و ضرورت تخفیف در تعرفه ترانزیت ریلی از اعمال تخفیف 30 تا 40 درصدی خبر داد.

وی گفت: برای توسعه ترانزیت در منطقه، راه آهن ترکمنستان نیز برای حمل برخی از کالاها در منطقه تخفیف 50 درصدی اعمال کرده است.

عاشوری یادآور شد: در نشستی که به تازگی با مسئولان و تجار ترکمنستان برگزار شد برای ترانزیت کود و گوگرد از این کشور به توافق رسیده‌ایم و مذاکراتی با مسئولان و تجار تاجیکستان برای ترانزیت شمش آلومینیوم، پنبه و سوخت انجام شده است.

معاون سیر و حرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران‌ گفت: با توجه به مذاکرات انجام شده با مسئولان راه‌آهن کشورهای منطقه، امیدواریم تا پایان امسال شاهد توسعه ترانزیت در منطقه باشیم.

عاشوری از برگزاری نشستی با مسئولان راه‌آهن 6 کشور قزاقستان، ترکیه، ترکمنستان، ازبکستان، تاجیکستان و ایران در آینده در تهران خبر داد و گفت: در این نشست با توجه به وضعیت اقتصادی منطقه راهکارهای توسعه ترانزیت کالا توسط شبکه ریلی و مسایل و مشکلات مرزی کشورهای منطقه مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

به گفته عاشوری، تعرفه ترانزیت ریلی در کشورهای مختلف متفاوت است اگرچه از یک فرمول ثابتی در این خصوص استفاده می‌شود اما کشورها برای افزایش ترانزیت کالا توسط شبکه ریلی خود معمولا تخفیف‌هایی در نظر می‌گیرند.

وی با بیان اینکه در 2 سال اخیر رکود اقتصادی و کاهش تولید، همه کشورهای آسیای میانه و قفقاز را دربرگرفته و به دنبال آن ترانزیت کالا در منطقه کاهش یافته است، افزود: در دو هفته اخیر در نشستی با وزیر راه‌آهن ترکمنستان و رئیس راه‌آهن تاجیکستان، حمل کالاهای وارداتی و صادراتی از کشورهای منطقه مورد بررسی قرار گرفت.

بنابراین گزارش سال گذشته با بهبود جایگاه ترانزیت ریلی، میزان ترانزیت کالا در شبکه ریلی کشور به حدود یک میلیون و 500 هزار تن رسید در حالی که در در سال 1392 میزان ترانزیت کالا توسط راه‌آهن ایران نزدیک به 500 هزار تن و در سال 1393 حدود 750 هزار تن بود.

منبع: صبحانه آنلاین
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
مشخصات فنی و ظاهری وست فیلد،خاص ترین خودروی ایران+تصاویر
استخدام گروه تولیدی شاهکار
پیشگیری از حواس پرتی خردسالان
منصوریان به دنبال تلفیقی از بایرن و اتلتیکو!
کشف حفره خطرناک امنیتی در تراشه‌های اینتل
مربی کیست و چه نقشی در زندگی دارد؟
استخدام شرکت فن آوری نانو
قطع چند ساعته توئیتر و برخی دیگر سایتها؛ مقصر حملات سایبری اخیر کیست
تبدیل صدا به متن با یک ابزار خارق‌العاده+تصاویر
فجیع‌ترین مرگ یک زن در تصادف با اتوبوس +تصاویر
جابجا کردن اومبیل با کتف های قدرتمند نوجوان هندی+تصاویر
استخدام نیروی بازاریابی در کرمانشاه
گام تازه برای از بین بردن مصونیت نمایندگی
فیلم واکنش بهنوش طباطبایی به خبر طلاق از مهدی پاکدل
مد عجیب برای خانم ها در آرایشگاه های مکزیک
بی اطلاعی وزارت نیرو از افزایش قیمت قبوض برق
ماجرای انتشار فیش حقوقی یکی از جراحان دانشگاه علوم پزشکی ارومیه
اعطای کد نمایندگی عمر شرکت بیمه پاسارگاد
ماساژ پوست نوزاد با روغن گیاهی, مفید است یا مضر؟
درگذشت خلیفه بن حمد آل ثانی امیر سابق قطر ۲ آبان ۹۵
تبلیغات