از هر درخت ۸۳۳۳ برگه کاغذ ساخته می شود!


با دیگران به اشتراک بگذارید

از هر درخت ۸۳۳۳ برگه کاغذ تولید می شود!

تصویر و عکس از هر درخت 8333 برگه کاغذ تولید می شود!
به طور میانگین هر درخت می‌تواند ۱۶.۶۷ بند کاغذ با اندازه A4 تولید کند که هر بند نیز ۵۰۰ برگه کاغذ را شامل می‌شود.

چوب ماده اولیه تولید کاغذ محسوب می‌شود و انسان برای آنکه نیازهای خود را در زمینه نوشت‌افزار از بین برد، درختان زیادی را قطع می‌کند. ولی آیا تاکنون فکر کرده‌اید از یک درخت چندین برگ کاغذ می‌توان تولید کرد؟

این طور که گزارش‌ها نشان می‌دهد ۶ درصد تنه یک درخت می‌تواند یک بسته حاوی ۵۰۰ برگه کاغذ را تولید کند.

مرکز ConservaTree، برای آنکه مردمان را در رابطه با محیط زندگی کرد و آسیب‌های ناشی از قطع درختان برای تولید کاغذ آگاه کند، مطالعه تازه را به انجام رساند. از آنجایی که بدنه همه درختان قطر مشابه ندارد، این مرکز گروه هزارتایی از درختان را برگزید و با انجام بررسی روی آنها، میانگین اندازه تنه یک درخت را به دست آورد.

در این بررسی مشخص شد یک درخت با ارتفاع ۱۲.۲۰ متر و قطر بین ۱.۸ تا ۲.۴ متر اندازه استاندارد برای درختان محسوب می‌شود. مجموع چوب‌های سخت و نرم از ۲۴ درخت با این ابعاد می‌تواند یک تن کاغذ ویژه نگاشتن را تولید کند.

به طور میانگین هر درخت می‌تواند ۱۶.۶۷ بند کاغذ با اندازه A4 تولید کند که هر بند نیز ۵۰۰ برگه کاغذ را شامل می‌شود.

«سوزان کینسلا» مدیر مرکز «ConservaTree» توضیح داد بخش زیادی از بدنه درخت را آب تشکیل می‌دهد و بر این اساس از چهار تن چوب می‌توان یک تن کاغذ تولید کرد. با استانداردهای مذکور، از ۲۴ درخت می‌توانند در مجموع ۴ تن چوب به دست آورد.

در مجموع می‌توان نقل کرد یک درخت ۱۶.۶۷ بند کاغذ شامل ۸۳۳۳ برگه را تولید می‌کند که بر این اساس، اگر قرار باشه یک ماهانه با تیراژ بالا به چاپ برسید باید برای هر شماره از آن ۱۵ درخت را قطع کرد.

 

منبع:فارس

*لطفا نظر دهيد*

تهیه از: جمشيد د.

طبیعت در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

صبا ز منزل جانان گذر دريغ مدار
««« »»»
وز او به عاشق بی‌دل خبر دريغ مدار

از هر درخت ۸۳۳۳ برگه کاغذ ساخته می شود!

TT / 22 — TP / 7%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال