http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

خودرویی برای کسانی که به خودرو علاقه ندارند

خودرویی برای کسانی که به خودرو علاقه ندارند

شرکت سوئیسی رین اسپید همواره سعی می‌کند تا آینده‌ی دنیای اتومبیل را در محصولاتش به نمایش بگذارد. این شرکت در سال‌های اخیر نیز شروع به فعالیت در زمینه‌ی خودروهای خودران کرده است و خودروهایی مفهومی چون XchangeE، Budii و Etos را درنتیجه‌ی همین فعالیت‌ها به تولید رسانده است. در ادامه‌ی خبر همراه زومیت باشید. 

جدیدترین خودروی مفهومی رین اسپید که در ماه ژانویه‌ی آینده در نمایشگاه Consumer Electronics Show سال ۲۰۱۷ به نمایش در خواهد آمد خودرویی به نام Oasis است. این خودروی مفهومی به طور کامل خودران است. رین اسپید می‌گوید گرچه حس رانندگی با این خودرو بیشتر شبیه به رانندگی با یک خودروی مخصوص بازی گلف است اما در آن همچنان غربیلک فرمان وجود دارد. 

استفاده از خودروی Oasis قطعا برای شهرهای بزرگ بسیار کاربردی است و رین اسپید اشاره می‌کند که این خودرو یک نمونه‌‌ی ایده‌‌آل برای به اشتراک‌گذاری اتومبیل است. بسیاری از مردم پیش‌بینی می‌کنند که مساله‌ی اشتراک اتومبیل در آینده و در زمانی که خودروهای خودران وارد خیابان‌ها شوند مساله‌ای بسیار عادی خواهد بود. رین اسپید پیش‌بینی می‌کند که خودروی Oasis می‌تواند در اول صبح برای جابجایی، در طی روز برای کارهای Delivery (تحویل محموله) و در شب برای سرگرمی و تفریح مورد استفاده قرار گیرد. 

خودرویی برای کسانی که به خودرو علاقه ندارند

در داخل کابین Oasis حسی شبیه به یک سالن را القا می‌کند و شیشه‌ی جلویی خودرو همانند یک نمایشگر و به صورت واقعیت افزوده عمل می‌کند. در داخل کابین این خودرو حتی مکانی برای پرورش گیاه و سبزیجات برای مصرف در آشپزی پیش بینی شده است، دلیل وجود چنین فضایی این است که طراح خودرو معتقد بوده که چرا باید به خاطر سفرهای درون شهری کار رسیدگی به گیاهان را متوقف کنیم.

دوستداران خودرو قاعدتا نباید از وجود خودروهایی همانند Oasis ناراحت شوند، چون اگر تمامی افرادی که به رانندگی علاقه‌ای ندارند، شروع به دادن خودروهایشان به سیستم اشتراک‌گذاری خودرو کنند، در این صورت جاده‌ها کاملا در اختیار علاقه‌مندان به رانندگی قرار خواهد گرفت.

نمایشگاه CES ۲۰۱۷ از ۱۶ تا ۱۹ دی در لاس وگاس برگزار خواهد شد. 

این مطلب در سایت "زومیت" منتشر شده است.

منبع: سایر
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
رفع خماری با ۵ هزار تومان
(تصاویر) جاسوسانی که تاریخ جاسوسی را جذاب کردند!
علت قطعی اینترنت برخی کاربران تهرانی اعلام شد
روزنامه استخدامی استان خراسان شمالی و شهر بجنورد | دوشنبه ۳ آبان ۹۵
توجه ویژه شهرداری به توسعه بوستان های بانوان در شهر
بزرگترین سیاستمدار تاریخ کیست؟
عکس/ کپی چینی پورشه شاسی بلند!
امدادرسانی در کشور سرعت یافت / EOC کجاست؟ (۳ عکس)
عنکبوت های نوازنده
دلیل جالب تغییر نکردن نعمت زاده
روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | دوشنبه ۳ آبان ۹۵
درخواست از «بوریس جانسون» برای آزادی انگلیسی های زندانی در ایران
ردپای یک دختر جوان در پرونده دستگیری بازیگر سرشناس
هر خرید هواپیما چه میزان درآمد برای کشور خلق می کند؟
علت بدمزگی دهان در صبح و درمان آن
کمک پسر به پدر با ساخت دست مصنوعی
میوه ای که تامقصد قیمتش 5 برابر می شود
فیلم تمرین امروز بارسلونا . تمسخر مسی , نیمار و سوارز ! ( آپارات ) -دانلود و پخش
اردوغان برای «پوتین شدن» قانون اساسی را تغییر می‌دهد
قیمت برخی از خودروهای وارداتی
تبلیغات