http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

تاج: به خاطر اتفاقات بازی با کره باید به فیفا پاسخ بدهیم

تاج: به خاطر اتفاقات بازی با کره باید به فیفا پاسخ بدهیم

مهدی تاج درباره برگزاری موفق دیدار تیم ملی فوتبال برابر کره‌جنوبی در روز تاسوعا اظهار کرد: این بازی شرایط خیلی خاصی داشت و در حالی که تماشاگران برای دیدن بازی هزارن تومان پول داده بودند و یروزی تیم ملی برای‌شان خیلی مهم و شادکننده بود، سیاه‌پوش به ورزشگاه آمدند و عزاداری هم کردند. بازیکنان و کادر فنی تیم ملی، مردم، رسانه‌ها و همه نمی‌خواستند بازی در آن روز انجام شود اما ما برای برگزاری بازی در روز تاسوعا الزام داشتیم.

او ادامه داد: مردم بهتر از همه ما می‌فهمند و خوب می‌دانند که چه کاری را کجا انجام دهند. فدراسیون وظیفه داشت این بازی را برگزار کند اما نهادهای دیگر ما را تنها نگذاشتند و اتفاقاتی که در خلال بازی رخ داد باعث شد که فیفا هم اگر تعمدا بازی را در چنین روزی قرار داده بود، دیگر دنبال تکرار چنین کاری نباشد. این بازی در تاریخ می‌ماند. به هر حال به دلیل تغییر سال به سال تقویم قمری ممکن است چنین تداخل‌هایی پیش بیاید و هرچند با گزارشی که از ناظر بازی دیدم باید درباره اتفاق‌های این بازی، فیفا از ما سوال خواهد کرد و ما باید پاسخ بدهیم اما از همین حالا برای تغییر زمان بازی برگشت با ازبکستان که در شب قدر است رایزنی‌ها را شروع کرده‌ایم.

تاج افزود: خیلی‌ها می‌گفتند که سال‌ها طول می‌کشد که به کره‌جنوبی برسیم اما مردم علاوه بر دیدن یک فوتبال زیبا از تیم ملی، عزاداری‌شان را هم انجام دادند. اگر این بازی در یک روز عادی برگزار می‌شد حتی مردم در شهرستان‌ها به خیابان می‌ریختند اما دیدید که حتی یک نفر هم خوشحالی نکرد.

رییس فدراسیون فوتبال همچنین گفت: بازی ایران و کره را تلویزیون چین نشان داد و صدها میلیون نفر در چین و سایر کشورها اتفاق‌های زیبای حاشیه این بازی را دیدند. کی‌روش سیاه پوشیده بود، بازیکنان ما بازوبند مشکی داشتند و حتی تماشاگران کره‌ای سیاه بسته بودند. حالا دنیا سوال می‌کند که این حسین (ع) کیست که شهادتش چنین شوری را پس از ۱۴۰۰ سال ایجاد می کند.

او ادامه داد: شب قدر برای ما خیلی مهم است اما اوج حساسیت‌ها در بازی روز تاسوعا بود. برای تغییر زمان بازی با ازبکستان رایزنی می‌کنیم و اگر موفق شدیم که چه بهتر ولی اگر هم نشدیم، با همین فرمان پیش می‌رویم. در بازی با کره‌جنوبی همه دست به دست هم دادیم که تهدید خیلی جدی به فرصت تبدیل شود و به همین دلیل این بازی در تاریخ می‌ماند.

تاج درباره شرایط تیم ملی هم گفت: تیم ملی درخواست‌هایی داشت که برای فدراسیون از نظر مالی سخت بود اما بنا را بر انجام آنها قرار دادیم. فدراسیون در رده‌های پایه همچنان با جیووا کار می‌کند و کیفیت لباس‌های این شرکت خوب‌تر شده اما نمی‌شد درباره لباس تیم ملی ریسک کنیم و به همین دلیل لباس‌هایی را از آدیداس خریدیم. البته با رییس این شرکت قرار مذاکره داریم تا با آنها قرارداد ببندیم.

او درباره دیدار تدارکاتی با تایلند هم گفت: تایلندی‌ها گفته‌اند که تا دوشنبه صبر کنید تا تکلیف این بازی را مشخص کنند. کی‌روش اکنون آنجاست. بازی با سوریه برای ما مهم است و این در حالی است که آنها با آب و هوای آن منطقه عادت دارند و چند ماهی است که آنجا هستند. بازی با تایلند برای این تدارک دیده شد که با آب و هوای منطقه آشنا شویم.

رییس فدراسیون فوتبال در ادامه درباره مسائل مالی این فدراسیون گفت: پاداش تیم را تا بازی با کره‌جنوبی پرداخت کرده‌ایم ولی اگر از نظر بودجه ما را با رقبا مقایسه کنید، تفاوت زیادی داریم. فدراسیون کره‌جنوبی سالانه ۱۷۸ میلیون دلار بودجه دارد و ما اگر بتوانیم با ۶۰ میلیارد تومان کار را بگردانیم خوب است. هزینه‌های ما بالاست.

او افزود: دکتر جهانگیری دستور پرداخت ۱۵ میلیارد تومان به فدراسیون را داده بود و وزارت ورزش هم باید ۹ و نیم میلیارد تومان به ما می‌داد که بابت این مبالغ، بدهی ایجاد شده اما فعلا ۳ میلیارد تومانش را دریافت کرده‌ایم و امیدواریم بقیه‌اش هم پرداخت شود. ما از فیفا ۳ میلیون دلار و از AFC هم ۲ میلیون دلار طلب داریم. از اسپانسر تیم ملی هم پول خوبی می‌گیریم.

تاج درباره ایراد سازمان بازرسی کل کشور به حضور بازنشسته‌ها در فدراسیون هم گفت: چاره‌ای جز اجرای قانون نداریم ولی با این قانون چهل و چند نفر را از دست می‌دهیم که برخی از آنها جانشینی ندارند و باید حفظشان کنیم.

ایسنا

منبع: ساعت 24
تبلیغات

http://www.webiruni.ir/uploads/sujpqbk9fhkwl90d6g26bb45u2cu50jn.jpg

http://www.webiruni.ir/uploads/qk53boo8lx96sfes7wspanpa8j40j5x8.jpg

آخرین مطالب
روزنامه استخدامی استان خراسان شمالی و شهر بجنورد | شنبه ۱ آبان ۹۵
زمان تک نرخی شدن ارز مشخص شد
استخدام کارشناس خرید داخلی خانم در البرز
لغو ویزای روسیه در انتظار شهروندان ایرانی
استخدام مدیر داخلی و انباردار فنی در یک شرکت معتبر
درباره هنرمندان اسپانسری چه میدانید؟
بی توجهی طرفداران موج سواری به هشدار توفان هیما درهنگ کنگ
روزنامه استخدامی استان خراسان جنوبی و شهر بیرجند | شنبه ۱ آبان ۹۵
روستای حيران
(تصاویر) برترین های مسابقه عکاسی از حیات وحش ۲۰۱۶
استخدام کارشناس فروش در شرکت آرین رشد افزا
تولید نوشت افزار با نمادهای ایرانی افزایش یافته است
مد عجیب برای خانم ها در آرایشگاه های مکزیک
روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | شنبه ۱ آبان ۹۵
"۱۰۰ دانه یاقوت؛ دسته به دسته در دست دلال"/ بجستان صنایع تبدیلی انار ندارد (۵ عکس)
بی توجهی طرفداران موج سواری به هشدار توفان هیما درهنگ کنگ
استخدام کارشناس پیگیری شکایات،کارشناس پشتیبانی فروش،حسابدار
فیلم آهنگ خواندن لینا در the voice kids ( آپارات ) -دانلود و پخش
ایران خواستار پاسخگویی آمران و عاملان جنایت کرکوک شد
کلیپ فیلم جن مخوف و عجیب و حقیقی در درون درخت۱۵+