مراسم یادبود قربانیان حمله تروریستی «نیس» در فرانسه برگزار شد


مراسم یادبود قربانیان حمله تروریستی عوامل داعش در شهر نیس فرانسه، که در اثر آن ۸۶ نفر جان خود را از دست دادند، روز شنبه با حضور فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه برگزار شد.

این مراسم بر فراز تپه ای مشرف به محل وقوع حادثه و با حضور خانواده های قربانیان و مجروحان این حادثه، مقام های مذهبی، و مقام ارشد سیاسی فرانسه برگزار شد. طی این مراسم اسامی ۸۶ قربانی اعلام شده و به یابود هر کدام یک گل رز سفید در میدانی در مرکز محل برگزاری مراسم قرار داده شد.

فرانسوا اولاند در سخنان خود در این مراسم گفت «آنچه در روز چهاردهم ژوئیه هدف قرار گرفت وحدت ملی بود. این هدف اصلی تروریست هاست. برخی را هدف قرار می دهند تا دیگران را بترسانند، خشونت به راه می اندازند تا تفرقه ایجاد کنند، ارعاب ایجاد می کنند تا بدنامی و بی اعتمادی را ترویج دهند.» اولاند افزود «این پروژه مخوف شکست خواهد خورد. در نهایت، وحدت، آزادی، و انسانیت پیروز خواهند شد.»

در حمله تروریستی ۲۴ تیر ماه گذشته در شهر نیس، ۱۵ کودک و نوجوان کشته شدند، که جوانترین آنها ۲ سال و مسن ترین آنها ۹۲ سال داشتند و فرانسوا اولاند در مراسم روز شنبه یاد آنها را گرامی داشت.

مراسم یادبود قربانیان حمله تروریستی «نیس» در فرانسه برگزار شد

این مطلب در سایت "VOA فارسی" منتشر شده است.

[ منبع این خبر سایت سایر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات