روایت قتل یک ملکه + عکس


به گزارش جام جم آنلاین ، ماری آنتوانت دختر ماری ترز دو هابسبورگ، امپراتریس اتریش و فرانسوا دولورن بود.او در سال 1770 میلادی در سن 14 سالگی با لویی ولیعهد فرانسه ازدواج کرد.

لویی پانزدهم پادشاه فرانسه می‌خواست با این ازدواج اتریش و فرانسه ، دو قدرت رقیب قاره اروپا را به هم نزدیک کند.

با این حال، افکار عمومی فرانسه به دلیل نفرت از اتریش با این ازدواج موافق نبوده و از همان ابتدا تا زمانی که ماری آنتوانت ملکه فرانسه بود از او با لقب اتریشی یاد می‌شد.

پس از وقوع انقلاب در سال 1789 میلادی و در پی سرنگونی رسمی سلطنت فرانسه در روز 10 اوت سال 1792 میلادی، ماری آنتوانت به همراه شوهرش لویی شانزدهم، خواهر شوهرش شاهزاده الیزابت و دو فرزندش در قلعه مخوف قرون وسطایی تامپل زندانی شدند.

اندک زمانی پس از کشته شدن لویی شانزدهم در زیر تیغه گیوتین در روز 31 ژانویه سال 1793 میلادی، ماری آنتوانت با رنج جدایی از پسر 8 ساله‌اش مواجه شد.

لویی هفدهم خردسال به یک شخص عامی و سنگدل به نام سیمون سپرده شد تا او را مانند یک مستخدم تربیت کند.

ماری آنتوانت به رغم سبکسری در دوران ملکه بودن شجاعانه در مقابل دادگاه انقلابی بیووارن حاضر شد. او هنگام محاکمه محترمانه، با متانت و وقار به اتهامات بی‌شرمانه و بی‌پایه و اساس ژاک هبر نماینده دادستان کل که یک ژاکوین افراطی بود، پاسخ داد.

افراد حاضر در دادگاه به شدت تحت تاثیر این محاکمه و سخنان ماری آنتوانت قرار گرفتند.

این محاکمه ناعادلانه اعتبار حکومت چپ مونتانیار که روبسپیر ریاست این جناح را در کنوانسیون داشت، از بین برد تا اینکه سرانجام مدت کوتاهی بعد سرهای روبسپیر و یارانش که در واقع قاتلان ماری آنتوانت بودند نیز به نوبه خود در زیر تیغه گیوتین قطع شد.

ماری آنتوانت قبل از مرگ حتی فرصت نیافت با پسر کوچک 8 ساله‌اش که از وی جدا کرده بودند وداع کند.

در روز 21 ژانویه سال 1815 میلادی بقایای اجساد ملکه ماری آنتوانت و لویی شانزدهم به کلیسای سن دنی پاریس، آرامگاه سنتی پادشاهان فرانسه انتقال یافته و در آنجا به خاک سپرده شدند.

بهرام افتخاری / جام جم آنلاین

[ منبع این خبر سایت جام جم آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال