نظامیان ترکیه اجازه مشارکت در آزادسازی موصل را ندارند


به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر، «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق روز شنبه تاکید کرد که دولت عراق به هیچ وجهی اجازه نخواهد نیروهای ترکیه ای مستقر در پایگاه بعشیقه واقع در استان نینوا در عملیات آزادسازی موصل شرکت کنند.

وی همچنین بر عدم نیاز به نیروهای نظامی خارجی و آزادی قریب الوقوع منطقه «الحویجه» در کرکوک تاکید کرد.

العبادی در گفتگویی تلویزیونی گفت: این تنها نیروهای عراقی هستند که مشغول آزادسازی اراضی تحت اشغال از داعش هستند و هیچ نیروی خارجی به غیر از نیروهای ترکیه در عراق وجود ندارد.

وی در عین حال حضور نظامیان ترکیه در خاک عراق را نقض حاکمیت این کشور برشمرده و افزود: به هیچ نحوی از انحاء اجازه مشارکت نیروهای ترکیه در عملیات آزادسازی موصل را چه در سطح برنامه ریزی یا اجرا نخواهیم داد و به نیروهای نظامی که به نیابت از ما بجنگند نیازی نداریم.

گفتنی است که عراق بارها به حضور نیروهای نظامی ترکیه در خاکش اعتراض و آن را نقض حاکمیت خود برشمرده است و خروج نیروهای نظامی ترکیه را خواستار شده است. این در حالی است که آنکارا تاکنون به این درخواست بغداد اعتنایی نکرده است.

[ منبع این خبر سایت جام جم آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال