بچه ها را به قبول مسئولیت مجبورنکنید


با دیگران به اشتراک بگذارید

کودکان را به پذیرش مسئولیت مجبورنکنید

پذیرش مسئولیت

خردسال را با اصرار مجبور به پذیرش مسئولیت نکنیدمجتبی کاشانی روان شناس و مشاور  بیان داشت: سپردن مسئولیت و نقش های گوناگون به خردسال باعث می شود وی با مفهوم مسئولیت پذیری آشنایی پیدا کند و با فراگیری مهارت های اجتماعی در برقراری رابطه با اطرافیان کامیابتر باشد.

وی تأکید کرد: چنانچه خردسال در انجام مسئولیت سپرده شده به او لغزش کرد و اشتباهی مرتکب شد هرگز از تنبیه بدنی بهره نگیرید، بلکه با شیوه زبانی و حالات چهره، خردسال را متوجه اشتباهش کنید و پس از تذکر به بچه تان به او محبت کنید.

کاشانی بیان کرد: والدین باید آگاهی بدارند که هیچگاه خردسال را نباید مجبور به پذیرش مسئولیت کنند و در هنگام نبود پذیرش با وی با عصبانیت رفتار نکنند.

این روان شناس با بیان اینکه اجبار و زور در پذیرش مسئولیت به خردسال باعث لجبازی و پرخاشگری می شود، نقل کرد: خوب ترین روش برخورد با خردسال، حرف زدن با لحنی ملایم و کودکانه است.

باشگاه خبرنگاران

– ضمن تشکر از انتخاب شما، لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد –

نگارش : پروانه ه.

کودک و خانواده در بخش بارداری و کودک یاری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

مکن ز غصه شکايت که در طريق طلب
««« »»»
به راحتی نرسيد آن که زحمتی نکشيد

بچه ها را به قبول مسئولیت مجبورنکنید

TT / 31 — TP / 19%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال