وجود خون در مایع منی پرخطر است؟


با دیگران به اشتراک بگذارید

وجود خون در مایع منی خطرناک است؟

تصویر و عکس وجود خون در مایع منی خطرناک است؟
منی مایع جنسی در مردان است که همیشه در بدن آنها تولید می شود. این مایع در اثر تحریک جنسی از آلت جنسی مردانه ترشح می شود. به دلیل وجود تابو های اجتماعی مردان از ابراز معضلات جنسی خود به پزشک خود داری می کنند. وجود خون در مایع منی از جمله معضلات جنسی مردانه است. با دکتر سلام همراه باشید.

وجود خون در مایع منی یک مریضی نسبتا رایج است. چون بسیاری از افراد مبتلا به پزشک مراجعه نمی‌کنند و بسیاری از موارد نیز شناسایی کرده نمی‌شوند، بنابراین میزان شیوع قرار می داری آن در مردان مشخص نیست.

 وجود خون در مایع منی از قرن‌ها قبل در کتب گوناگون خبر داده شده، ولی در دو دهه اخیر به دلیل پیشرفت در روش‌های تصویربرداری، تشخیص دلایل آن بیشتر از گذشته امکان‌پذیر شده است.

در بدن مرد دو عضو کوچولو پشت پروستات در عمق لگن وجود دارد که کیسه‌های منی نامیده می‌شوند و محل ذخیره منی تولید شده در بدن مرد هستند. از طرفی درست مثل پروستات، رشد و نگهداری کیسه‌های منی بشدت وابسته به هورمون مردانه یعنی تستسترون است.

ابعاد کیسه‌های منی نیز با سن مرد ارتباط دارد و ربطی به تعداد موارد ارگاسم ندارد. مایع منی خونی در هر سنی می‌تواند اتفاق بیفتد، اما در سنین زیر ۴۰ سالگی تقریبا همیشه خوش‌خیم است.

در مردان سن دارتر گاهی دلیل مایع منی خونی یک بدخیمی یا سرطان است. در عین حال بیشتر مردان مبتلا به مایع منی خونی در بر می داری حملات مکرر هستند و هر فوت شدی بیش از ده بار در بر می داری مایع منی خونی باشد، نیاز به بررسی کامل دارد.

مایع منی خونی اغلب ناشی از یک التهاب در پروستات یا کیسه‌های منی است. البته این مریضی اغلب خود محدود شونده است و ظرف یک تا دو ماه برطرف می‌شود. چنانچه وجود خون در مایع منی بیش از دو ماه زمان ببرد، حتما به بررسی نیاز دارد.

به عنوان مثال بسیاری از موارد مایع منی خونی ناشی از بیماری‌های پروستات هستند. یکی از اقدامات، نمونه برداری یا بیوپسی از پروستات است که به دنبال آن ۳۰ درصد مردان دچار وجود خون در مایع منی خواهند شد. در عین حال، یکی از علائم سرطان پروستات وجود خون در مایع منی است؛ یعنی حدود ۶ درصد بیمارانی که مبتلا به مایع منی خونی هستند، سرطان پروستات دارند. اتساع عروق پروستات نیز می‌تواند سبب مایع منی خونی شود که به آن تلانژیکتازی پروستات می‌گویند.

برای تشخیص این مریضی، بیمار باید بلافاصله پس از یک نعوظ سیستوسکوپی شود. یکی دیگر از دلایل مایع منی خونی، وجود پروستاتیت یا التهاب پروستات است که می‌تواند عفونی یا غیر عفونی باشد. بنابراین بیمارانی که در بر می داری علائم پروستاتیت هستند و مبتلا به مایع منی خونی می‌شوند، باید ابتدا پروستاتیت آنها درمان شود. وجود سنگ‌های ریز در داخل نسج پروستات و کیست‌های متسع پروستات هم در برخی مواقع سبب مایع منی خونی می‌شوند. از طرفی عفونت مجرای ادرار که اغلب منشا بیماری‌های آمیزشی دارد و کیست، تنگی، پولیپ و زگیل داخل مجرا از جمله بیماری‌های مجرای ادرار هستند که سبب مایع منی خونی می‌شوند.

۴۰درصد دلیل موارد مایع منی خونی عفونت‌ها هستند؛ سل، ایدز و سیتومگالو ویروس. در عین حال ۳۰درصد بیمارانی که در بر می داری سل سیستم ادراری هستند، مبتلا به مایع منی خونی نیز خواهند بود. عفونت‌های آمیزشی مثل تبخال تناسلی، کلامیدیا، آنتروکوک‌ها و کیست هیداتیت را هم نباید در بروز این مشکل نادیده گرفت. در هفته آینده به سایر دلایل و درمان‌های رایج می‌پردازیم.

-لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در بخش نظر بنويسيد-

تهیه کننده: غنچه ث.

سلامت جنسی در بخش سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ماهی نتافت همچو تو از برج نيکويی
««« »»»
سروی نخاست چون قدت از جويبار حسن

وجود خون در مایع منی پرخطر است؟

TT / 56 — TP / 10%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال