عرضه ریزبین روبشی الکتروشیمیایی به بازار


با دیگران به اشتراک بگذارید

عرضه میکروسکوپ روبشی الکتروشیمیایی به بازار

تصویر و عکس عرضه میکروسکوپ روبشی الکتروشیمیایی به بازار
سیناپرس: شرکت بروکر میکروسکوپ تازه خود را به بازار عرضه کرد. این میکروسکوپ روبشی الکتروشیمیایی فرصت مطالعه نانوذرات منفرد، نانوفازها و نانوحفره‌ها را برای محققان فراهم می‌کند.

شرکت بروکر (Bruker) اعلام کرد که میکروسکوپ روبشی الکتروشیمیایی (SECM) خود را که با پلتفورم میکروسکوپ نیروی هسته ای (AFM) تولید شده، به بازار عرضه کرده است.
در این میکروسکوپ که در آن تکنولوژی PeakForce SECM به کار رفته، دیزاین منحصر به فردی در بخش پیمایشگر انجام شده‌است. این تکنولوژی امکان مهار نانوالکترود نکته استفاده در سیستم را فراهم می‌کند. این تکنولوژی به‌صورت مخصوص موجب مهار فوق‌العاده روی برهم‌کنش میان نوک و نمونه می‌شود.
نتایج آزمایش‌های انجام شده روی این میکروسکوپ نشان می‌دهد که می‌توان برهم‌کنش ردوکس را در مقیاس نانومتری با این سیستم نکته مطالعه گذاشت. از قابلیت‌های سیستم این است که می‌توان برای مطالعه سینتیکی سطوح بهره گرفت.
تد هویانگ از محققان شرکت بروکر می‌گوید: «مشتریان ما به دنبال رسیدن به قدرت تفکیک بسیار بالا هستند که در این سیستم با بهره گیری از نانوالکترود این موضوع قابل انجام است. برای اولین بار آن‌ها می‌توانند اطلاعات نانومکانیکی را با فواید الکتروشیمیایی سطح رابطه دهند و از این کار برای درک رابطه میان اندازه، شکل هندسی، چسبندگی و فعالیت مواد نانوساختار بهره گیرند.»
مارکو تورتونس از مدیران شرکت بروکر می‌گوید: «این تکنولوژی ایجاب کرده تا آنچه که قبل از این در بخش تصویربرداری از فرآیندهای شیمیایی و الکتریکی در سیال موجود بود، از نو تعریف شود. این دستاورد نتیجه توسعه تکنولوژی تازه PeakForce است.»
PeakForce SECM از مزیت وجود نوعی ساز و کار تازه در روبش سطح برخودار است که موجب تعیین مشخصات سطوح گوناگون از نمونه‌های زندگی کردی گرفته تا پلیمر می‌شود. در ساخت پیمایشگرهای این سیستم از تکنولوژی نانو بهره گرفته شده که در نهایت موجب بهبود کارایی سیستم شده‌است.
به گزارش ستاد توسعه تکنولوژی نانو،محققان شرکت بروکر در دیزاین این سیستم از ترفندهایی استفاده کرده‌اند که موجب کاهش میزان جریان هدر رفته در آن می‌شود و در نهایت فرصت‌های تازه‌ای در حوزه تعیین مشخصات نانوذرات منفرد، نانوفازها و نانوحفره‌ها ایجاد می‌کند.
شرکت بروکر ۵۰ سال سابقه تولید و به فروش رسان تجهیزات آزمایشگاه در بخش علوم زندگی کردی را در بر می دارد. این شرکت با تعامل نزدیکی که با مشتریان خود دارد، به دنبال بهبود کیفیت محصولات براساس نیاز مشتریان است.

**لطفا نظرات خود را در بخش نظر بنويسيد**

نگارش: پريماه ط.

علوم پایه در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ای همه شکل تو مطبوع و همه جای تو خوش
««« »»»
دلم از عشوه شيرين شکرخای تو خوش

عرضه ریزبین روبشی الکتروشیمیایی به بازار

TT / 59 — TP / 16%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال