مسئولان دولتی جنایات آل سعود در یمن را محکوم کنند


با دیگران به اشتراک بگذارید

مسئولان دولتی جنایات آل سعود در یمن را محکوم کنند

حجت الاسلام محمد حاج ابوالقاسمی از مسئولان دولتی درخواست تا جنایات آل سعود در یمن را محکوم کنند.

تصویر و عکس   مسئولان دولتی جنایات آل سعود در یمن را محکوم کنند

حجت الاسلام محمد حاج ابوالقاسمی نماینده استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری در مکالمه با خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران تسنیم«پویا»، با اظهار اینکه باید از حادثه عاشورا درس زندگی گرفت خاطرنشان کرد: یکی از اصلی ترین نکاتی که امام حسین(ع) از ما خواسته موضوع عزت مداری است لذا امام حسین(ع) هنگامی که در روز عاشورا بین دوراهی شهادت و ذلت قرار گرفتند فرمودند هرگز زیر بار ذلت نمی روم زیرا خدا، پیامبر خدا و مومنان به من این اجازه را نمی دهند بنابراین زمانی حضرت اینشکلی می فرمایند یعنی مؤمنان هم ذلت پذیر نیستند و زیر بار حرف زور نمی روند.

نماینده استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اصلی ترین شاخصه عزت مندان تصریح کرد: عزت مندان هرگز به دلیل رسیدن به مطاع دنیوی دست از آرمان و عقیده خودشان بر نمی دارند و هیچ چیز برای آنها مهمتر از حفظ باورها و عقاید و رفتارهای برخاسته از دین نیست لذا انسان عزت مدار در برابر تهدید دشمن با استقامت و صلابت ایستادگی می کند و نه تنها تسلیم دشمن نمی شود بلکه اجازه هر گونه تهدیدی را از دشمن سلب می کند.

استاد دروس مناسب حوزه در ادامه با اشاره به آیه ای از قرآن کریم که می فرماید مومنان با یکدیگر مهربان اند و با کفار با صلابت برخورد می کنند خاطرنشان کرد: توقع ما این است که مسئولانی که در مسیر سیدالشهدا(ع) حرکت می کنند با مؤمنان رابطه دوستانه برقرار کنند و در برابر دشمنان رفتار برخاسته از صلابت و ایستادگی نمایان کنند و روحیه عزتمداری را در حرکات خود جاری کنند زیرا چنانچه روحیه عزت مداری در مردمان و مسئولان جاری شود دشمن به خودش اجازه تهدید و تعریف خط مشی برای ما نمی دهد.

حجت الاسلام محمد حاج ابوالقاسمی با اظهار اینکه سابقه نداشته یک مسئول اروپایی برای ورود به کشور ما قبل شرط قرار بدهد و انجام معاملات اقتصادی را منوط به مجلسیت شناختن یک دولت جعلی آگاهی بدارد، گفت: توقع داریم در داخل کشور همه مسئولان یکصدا مقابل این مداخله آشکار در سیاستهای برخاسته از مبانی دینی ما موضع گیری کنند.

نماینده استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه تصریح کرد: چنانچه جامعه عزت مدار باشد در برابر ستم و ستم به مومنان در دیگر کشورها سکوت نمی کند و مصالح مومنان در هرکجای عالم برای او از همه چیز مهمتر است لذا توقع ما این است که مسئولان دولت ما یکصدا جنایات آل سعود در یمن و به خاک و خون کشیدن عزاداران حسینی را محکوم کنند و اقدامات جدی و عملی در پاسداری از مظلومان یمن و سایر کشورهای تحت سیطره استکبار نمایان کنند.

وی در ادامه ویژگی دیگر جامعه عزت مدار را نبود ترس از تحریم دشمنان آگاهی داشت و اضافه کرد: جامعه عزتمدار از تحریمها به وحشت نمییافتد و مانند سیدالشهدا(ع) در سخت ترین شرایط در برابر دشمن مقاومت می کند و هرگز ذلت تسلیم شدن را نمی پذیرد.

حجت الاسلام محمد حاج ابوالقاسمی در ادامه خاطرنشان کرد: اسلام تنها در صورتی اجازه صلح با دشمنان را به ما می دهد که دشمن از خوی استکباری و لطمه به جامعه اسلامی دست بکشد.

وی تاکید کرد: دشمن در شرایطی که منافع ما را در جهان به مخاطره مییاندازد، تحریمهایش پابرجاست، اجازه هیچ گونه فعالیت سیاسی آزادانه را به ما نمی دهد، تمامی نهادهای بین المللی مرتبط با ما را تحت فشار میگذارد و هواپیمای مسافربری ما را سرنگون می کند و سپاه نامسلمانی به نام گروهک تروریستی داعش را تهیه میکند نه تنها قرآن و حدیث اجازه صلح و دوستی با این دشمن را نمی دهد بلکه می فرماید چنانچه کسی با پذیرش ستم ظالم به ستم او یاری برساند در ستم او هم سهیم است.

****با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کاربران عزيز، يارى نماييد****

نگارش از: آبگينه ث.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دوش گفتم بکند لعل لبش چاره من
««« »»»
هاتف غيب ندا داد که آری بکند

مسئولان دولتی جنایات آل سعود در یمن را محکوم کنند

TT / 57 — TP / 9%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال