http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

آموزش از پوشک گرفتن کودک بی ناخوشی + زمان مناسب

آموزش از پوشک گرفتن کودک بی ناخوشی + زمان مناسب

با دیگران به اشتراک بگذارید

آموزش از پوشک گرفتن کودک بدون درد + زمان مناسب

شما باید به تدریج به خردسالتان یاد بگیرید که در مکان های مختلف به چه صورت دستشویی کند: در لگن، در توالت، در علفزار، بیرون از خانه و… تا در این زمینه با معضلی

به چه صورت کودک از پوشک خلاص می شود؟

در واقع باید اقرار کرد که راهکارهای معینی وجود ندارد که به کمک آن ها کودک خود را نگه دارد و نیازی به پوشک نداشته باشد. اما برخی توصیه های عملی یا برخی پیشنهاد های آسان در این زمینه قابل ارائه است که البته موثری آن ها اثبات شده است. هیچ گاه از یاد نبرید که رسیدن به مرحله ی خودداری یک فرایند طبیعی است که مبتنی بر رشد روانی و جسمی خاص است. سعی کنید این مسئله را برای خود به شکل یک معضل در نیاورید، چرا که این مورد کلید حل معماست.

به نظریه های مختلف اعتماد نکنید و نپندارید که برای رسیدن کودک به مرحله ی خودداری سن مشخصی وجود دارد. به سنی که فرزند همسایه قادر بوده خود را نگه دارد، توجه و نیاندیشید. منتظر باشید تا کودک شما آماده ی این امر شود. او را هرگز تحت فشار قرار ندهید. هر چیز راه طبیعی خود را خواهد گذراند و سن خودداری، لزوما با رشد و نمو عمومی رابطه ندارد.

عکس آموزش از پوشک گرفتن کودک بدون درد + زمان مناسب
آموزش از پوشک گرفتن کودک بدون درد + زمان مناسب

باید زمان مناسب برای تعلیمی کودک را برگزید. این کار را هنگامی شروع کنید که کودک بتواند خواستن را درک کند یا بفهمد که لگن چه خاصیتی دارد. یا هنگامی که کودک بتواند چندین ساعت از خیس کردن خودش، خودداری کند؛ و یا وقتی که دوست دارد که شما را شاد کند یا از بزرگترها تقلید کند و… اما پیش از هر چیز به یاد داشته باشید که زمان مناسب برای آموزش کودک، وقتی است که کودک با این کار قبول داشته باشد.

هنگامی که شروع به آموزش طرز نشستن روی لگن کردید، به جای پوشک کامل، از پوشک های مستطیلی با شلوارهای ویژه این دوره ی انتقالی که نیازمند مراقبت کامل است، بهره گیرید. در این حالت، کودک احساس میکند که خودش را خیس کردہ و غصه میخورد، به ھمین خاطر حتی با ناخشنودی ناچار می شود روی لگن بنشیند. اما چنانچه پوشک های کودک راحت و خشک باشد، هیچ گاه احساس نمی کند ضروری است روی لگن بنشیند.

در مرحله ی اول، سعی کنید در صورت امکان، پای کودک در معرض هوا قرار بگیرد یا داخل خانه شلوار پایش کنید. در بیرون از خانه هم «مایو» برایش پنهان بکنید. این کار، در عین این که او را حمایت می کند، آرامش بخش نیز هست.

خردسالتان را با خود به فروشگاه لباس ببرید و مانند فرزندهای بزرگ برایش یک شلوار تهیه بکنید. چنانچه کودک شما فرزند است، برای او شلواری با دمپای توری تهیه بکنید.

به کودک تیپی پنهان بکنید که در آوردن آن آسان باشد. دامن یا شلوار کشی، عالیتر از دامن یا شلوار کمربند دار است.

در آغاز بهره گیری از لگن، هنگامی که مکانی می روید، لگن بچه را همراه ببرید تا کودک احساس کند در صورت نیاز، در همان جا هم قادر هست دستشویی کند.

شما باید به تدریج به خردسالتان یاد بگیرید که در مکان های مختلف به چه صورت دستشویی کند: در لگن، در توالت، در علفزار، بیرون از خانه و… تا در این زمینه با معضلی مواجه نشود.

به کودک خود چگونگی بهره گیری از توالت های فرنگی و ایرانی را یاد بگیرید.

مطمئن شوید که خردسالتان کاملا فرق بین لغت «پیش» و «بعد» را می فهمد، زیرا باید پیش از آن که کار به ثمر برسد، از شما بخواهد تا مددش کنید.

برای خردسالتان از فرزندهای دیگری که خودشان به دستشویی می روند، مثال هایی بیاورید. از هم بازی هایش، برادر بزرگ ترشی. مقایسه در اینجا مفید است. به طور نمونه به او بگویید: دوستت چندین تا شلوار دارد که تصویر و عکسی «سوپرمن» روی آن هاست، چون او به تنهایی به توالت میرود. این شیوه از تمام پندها و سخنرانی ها تٲثیرگذار تر است.

هنگامی که کودک شما به شانزده ماهگی رسید، قرار بدهید خودش لگنی را که دوست دارد برگزد و در حمام رهایش کنید تا پیش از استفاده آن لگن به آن عادت کند.

کتاب قصه های کوچک را که به این مسئله اختصاص دارند، تهیه و برای خردسالتان بازگو کنید.

سعی کنید در محضر خردسالتان، خرس اسباب بازی را مخاطب گذارید و به آن بگویید: «من دوست دارم هر وقت جیشی داشتی، بروی در لگن جیشی کنی، نه در شلوارت!» سپس از خردسالتان بخواهید انتظار شما را از خرس از طرف خودش تکرار کند.

تعلیمی «خود نگه داری» و «پاکیزگی» به کودک در فصل تابستان راحتتر است. زیرا در این فصلی، کودک لباس کمتری بر تن دارد (و قادر هست لخت باشد) و خودش متوجه می شود که چه کند، اما خارج از منزل این کار راحتتر است.

هنگامی که خردسالتان رفتن به دستشویی را شروع می کند، کارها را برایش آسان کنید. یک پله و حلقه ی پلاستیکی ویژه کاسه ی توالت آماده کنید که دهانه توالت را کوچولوتر کند. این کار را از صبح آغاز کنید و به خردسالتان یاد بگیرید، عقب عقب از پله ها زیاد بشود. (پله فقط در توالت فرنگی قابل تصور است. اما در توالت های ایرانی نیازی به پله وجود ندارد.)

بلافاصله بعد از به پایان رسانده شدن کار کودک، سیفون را نکشید، مگر این که این کار به کودک آرامش بدهد.

چنانچه در فروشگاه مشغول خرید هستید و خردسالتان ناگهان نیاز به توالت مییابد، از مسئول فروشگاه برای بهره گیری از توالت آن اجازه بگیرید. چنانچه نپذیرفت، به زن به فروش رساننده اعلام کنید که کودک شما ناچار می شود موکت فروشگاه را خیس کند. در آن صورت، کارها آسان می شود.

چنانچه کودک شما از نشستن روی لگن سرباز زد، چندین هفته ای لگن را کنار قرار بدهید، سپس از بدیع تلاش کنید. در این معرکه قادر نیستید با زور پیروز شوید.

****براى مشاهده مطالب مرتبط به بالای مطلب رجوع کنيد****

نگارش از: آبتين ی.

کودک و خانواده در بخش بارداری و کودک یاری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چو ماه نو ره بيچارگان نظاره
««« »»»
زند به گوشه ابرو و در نقاب رود

آموزش از پوشک گرفتن کودک بی ناخوشی + زمان مناسب

TT / 152 — TP / 16%

با دیگران به اشتراک بگذارید

منبع: سرزه
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
آلونسو: کلوپ بهترین مربی برای لیورپول است
استخدام اساتیدزبان انگلیسی بامزایای عالی درمرکز زبان ایران اروپا
کیلیپ فیلم برگزیده بازی Red Wings Blues +( آپارات ) پخش
کیلیپ فیلم برگزیده بازی Jets Stars +( آپارات ) پخش
کیلیپ فیلم پینگ پنگ ۳ +( آپارات ) پخش
آیت الله طباطبایی قمی عمر خود را در راه ترویج معارف اهل بیت (ع) سپری نمود
فیلم بایرن مونیخ آگزبورگ ( آپارات ) -دانلود و پخش
کیلیپ فیلم برگزیده بازی Blue Jackets Sharks +( آپارات ) پخش
نمونه مدل زیورآلات لوکس قشنگ مارک Freywille (16 عکس)
عکس: درخت طبقاتی عجیب در اصفهان!
هروی: قهرمان اروپا را شکست دادیم و راهی فینال شدیم
استخدام طراح گرافیک در آژانس گردشگری بال طلایی آریا
کیلیپ فیلم ویدیو ورزش سه کارشناسی داوری بازی پرسپولیس نفت آبادان
فیلم ویدیو ورزش سه کنفرانس خبری مربیان بعد از بازی ذوب آهن استقلال خوزستان
ویدیو ورزش سه چالش های جالب و دیدنی آماتور ها – ورزش۳
ویدیو ورزش سه حواشی بازی سیاه جامگان نفت تهران -دانلود و پخش
کیلیپ فیلم ویدیو ورزش سه آخرین اخبار از مصدومیت وحید امیری (اختصاصی ورزش ۳)
کیلیپ فیلم ویدیو ورزش سه حواشی بازی فولاد ۱ ۱ استقلال / دریافت کلیپ
کیلیپ فیلم ویدیو ورزش سه تشکر ویژه رامین رضاییان از هواداران پرسپولیس (اختصاصی ورزش۳)
کلیپ فیلم ویدیو ورزش سه پیام تسلیت انصاری به امید ابراهیمی (اختصاصی ورزش۳) – ورزش۳
تبلیغات