http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

تغییر جنتی قطعی شد

تغییر جنتی قطعی شد

 در تغییرمهم‌ دیگری نام معاون جدید وزیر کشور اعلام می‌شود؛ علی‌اصغر احمدی،دبیرکل کنونی هلال احمر گزینه اصلی است

 با کوچ حسینعلی امیری به هیات دولت و جایگزین شدن مقیمی در جایگاه او با حفظ سمت گمانه‌زنی‌ها درمورد تغییر معاونت سیاسی بالا گرفت، اما وزارت کشور همه گمانه‌زنی‌ها را تکذیب کرد و گفت تصمیمی برای تغییر در معاونت سیاسی اتخاذ نشده است. همین چند روز پیش بود که وزیر کشور در حاشیه جلسه شورای عالی اجتماعی کشور و در جمع خبرنگاران بار دیگر این شایعات را تکذیب کرد اما امروز خبرهای دیگری به گوش رسید، خبری که از زبان وزیر کشور و در بازدید از خبرگزاری فارس بیان شد. اکنون دیگر مشخص شده است که تصمیم وزیر برای تغییر در معاونت سیاسی قطعی شده است و حتی جایگزین مقیمی را هم مشخص کرده است؛ علی اصغر احمدی دبیرکل جمعیت هلال احمر ایران که در دولت اصلاحات معاونت امنیتی و انتظامی وزارت کشور را نیز عهده‌دار بود. وزیر کشور می‌گوید با احمدی در این مورد صحبت شده و اکنون منتظر هستند تا او جواب نهایی را بدهد. به گزارش فارس، عبدالرضا رحمانی‌فضلی صبح دیروز در حاشیه بازدید از تحریریه این خبرگزاری، در پاسخ به این سوال که آیا معاونت سیاسی وزارت کشور تغییر می‌کند یا خیر، اظهار داشت: در معاونت سیاسی یک بررسی‌هایی را داریم انجام می‌دهیم، با توجه به اینکه آقای امیری از وزارت کشور به معاونت پارلمانی ریاست‌جمهوری رفته‌اند، در حالی بود که ایشان هم به عنوان معاونت پارلمانی و هم به عنوان قائم‌مقام بنده در وزارت کشور مشغول به خدمت بودند و وظایف مربوط به قائم‌مقامی را هم پیگیری می‌کردند که با رفتن ایشان در این حوزه خلأهایی ایجاد شده است که لازم است بنده این حوزه را ترمیم کنم. وی افزود: بر این اساس از آقای مقیمی درخواست کردیم در حوزه قائم مقامی بنده بیایند و به ما کمک کنند چرا که به هر حال ما موضوع انتخابات را داریم و این حوزه به جهت ایجاد هماهنگی بین استان‌ها بسیار مهم است چون انتخابات شوراهای شهر و روستا و ریاست‌جمهوری همزمان برگزار می‌شود و بر این اساس نیاز بیشتری وجود دارد که فردی کمک بنده در این حوزه باشد. وزیر کشور تاکید کرد: به هر ترتیب در این شرایط باید جای ایشان (مقیمی معاونت سیاسی وزارت کشور) هم فردی را قرار دهیم که یکی از گزینه‌های مطرح آقای احمدی است و خودم هم با ایشان صحبت کردم که قرار شده ایشان در این باره  فکر کنند و بعد از این ایام عزاداری‌ها به ما اعلام کنند که اگر به توافق رسیدیم ان‌شاءالله ایشان را به عنوان معاون سیاسی بگذاریم.
استعفای آقای جنتی را
 از تیتر روزنامه‌ها مطلع شدم
«رفاقت دیرینه داریم اما با هم محشور نبوده‌ایم، اگرچه در کابینه همسایه هستیم و در جلسات هیات دولت کنار هم می‌نشینیم»؛ اینها توصیفات وزیر کشور از وزیر ارشاد دولت روحانی است. وزیری که این روزها ماندنش در کابینه را هاله‌ای از ابهام فرا گرفته است. حتی رحمانی فضلی هم که به قول خودش در هیات دولت با علی جنتی همسایه است و کنار یکدیگر می‌نشینند از استعفای او خبر نداشته و می‌گوید از طریق روزنامه‌ها خبر استعفا را شنیده است. رحمانی‌فضلی در پاسخ به سوال دیگری، مبنی بر استعفای علی جنتی وزیر ارشاد و اینکه آیا وی تا پایان دولت یازدهم در کابینه حضور خواهد داشت یا خیر، گفت: در جریان این موضوع نیستم. بنده تیتر روزنامه‌ها را وقتی دیدم از این موضوع مطلع شدم. وی افزود: با آقای جنتی رفاقت دوری داشتم و با هم محشور نبودیم. البته در دولت همسایه هستیم و ایشان در کنار بنده می‌نشینند. این را بگویم که آقای جنتی واقعا متدین، مأخوذبه‌حیا و جدی در کار است و مواضع‌شان نیز مواضع بسیار خوبی است. وزیر کشور تصریح کرد: نمی‌دانم که آیا ایشان استعفا داده‌اند یا خیر. البته قطعا فردا (امروز) در هیات دولت این موضوع مطرح می‌شود. سخنگوی وزارت کشور هم گفت: عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور درمورد انتصاب معاون سیاسی جدید این وزارتخانه هفته جاری تصمیم نهایی می‌گیرد. سید سلمان سامانی دیروز در گفت‌وگو با ایرنا در پاسخ به سوالی درباره تصمیم وزیر کشور برای معاونت سیاسی این وزارتخانه افزود: بررسی‌ها برای انتخاب معاون سیاسی وزارت کشور نهایی شده و ان‌شاء‌الله این هفته تصمیم‌گیری‌ها نهایی می‌شود.

اعتماد

منبع: ساعت 24
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
انیمیشن «ناسور» در بازگویی داستان تاریخی و دینی اش و همچنین استفاده از قابلیت های انیمیشن سازی بسیار موفق عمل کرده است
صید مار سمی در یکی از بیمارستانهای مشهد
تصویری کمتر دیده‌شده از امام خمینی (ره)
دلیل سفرهای متعدد "مریم منصف" وزیر افغان‌تبار کانادا به ایران
استخدام یکنفر همکار جهت کافی نت
استخدام کارشناس جذب و برنامه ریزی منابع انسانی در رشت
آنچه در موصل جریان دارد، بی ارتباط با نبردهای حلب و سینا نیست
سفر وزیر عربستانی به لبنان در آستانه انتخاب رئیس جمهوری این کشور
طرح «ب» دمشق برای مقابله با اشغالگری ترکیه و آمریکا در شمال سوریه چیست؟
فیلم طبخ ماهی به روش گیلانی – دانلود و پخش
بازی ورزشگاه غدیر چگونه بدون حادثه به پایان رسید؟
گزارش:‌ داک نینتندو سوییچ از هارد‌های اکسترنال پشتیبانی نمی کند
باگ امنیتی لینوکس باز هم معضل ساز شد
توقف طولانی مدت بانک ها پشت چراغ قرمز بورس
ایران به ۳ گوشی آیفون تأییدیه دائم داد
گرانی ۵.۹ درصدی مسکن تهران طی مهر امسال/ معاملات ۱۰.۶ درصد افت کرد
به چه صورت افکار منفی حافظه را در ۵ قدم زداییم
مشکلات مددجویان کمیته امداد خارج از مصوبات اداری پیگیری و برطرف شود
دفاع رزمندگان روح الله از کیان کشور در قاب عکاس جنگ/ روایت سمفونی‎های اثرگذار در سرنوشت جنگ
فیلم عملکرد دیدنی بیل در فصل ۲۰۱۷ ۲۰۱۶ – دانلود و پخش
تبلیغات