روایتی از حضور مرحوم «مروّت» در مسابقات بین المللی قرآن مالزی در ۶۱ سالگی


با دیگران به اشتراک بگذارید

روایتی از حضور مرحوم «مروّت» در مسابقات بین المللی قرآن مالزی در ۶۱ سالگی

خبرگزاری فارس: روایتی از حضور مرحوم «مروّت» در مسابقات بین‌المللی قرآن مالزی در 61 سالگی

استاد باتجربه قرآن با بیان اینکه مرحوم محمدتقی مروت در جذب افراد به فعالیت‌های قرآنی تلاش بسیاری می‌کرد، به حضور وی در مسابقات بین‌المللی قرآن مالزی در ۶۱ سالگی اشاره کرد.

علی اکبر حنیفی استاد باتجربه قرآن کریم در مکالمه با خبرنگار فعالیت های قرآنی خبرگزاری فارس با اشاره به فعالیت های مرحوم محمدتقی مروت پیش از انقلاب اسلامی، بیان داشت: در وقتی که فعالیت های قرآنی کمتر نکته توجه واقع بود و رژیم شاهنشاهی مانع توسعه امور قرآنی بود، استاد «مروّت» نشست قرآن به انجام میرساند و سعی در پرورش قرآن آموزان داشت.

وی با بیان اینکه من پیش از پیروزی انقلاب در جلسات استاد مروت شرکت می کردم، اضافه کرد: جلسات استاد مروّت با شور خاصی برپا می شد به طوری که بیشتر اوقات محل برگزاری نشست قرآن استاد مملو از جمعیت بود و هر کدام از قرآن آموزان از راه های دور و نزدیک در این نشست حضور کشف میکردند.

استفاده از محضر اساتید زمان طلایی مصر

حنیفی با اشاره به اینکه استاد مروت قرائت را به خوبی شناخته بود، خاطر نشان کرد: رحلت کرده نحوه تلاوت قاریان با تلاوت های اساتید مصری اختلاف بسیاری داشت به همین علت استاد مروت با مطالعه و شنیدن تلاوت های اساتید مصری که به آسانی نیز حاصل نمیشد متوجه این اختلافات شد و سعی کرد که تلاوت های ایرانیان را به تلاوت های کلاسیک مصری نزدیک کند.

این استاد باتجربه قرآن کریم با بیان اینکه استاد مروت مدتی بعد از کسب رتبه نخست مسابقات بین المللی قرآن مالزی به مصر رفت، گفت: ایشان در مصر از اساتید زمان طلایی مصر بهره برد و بعد از آن به کشور کانادا رفت؛ قرار بود بعد از بازنشستگی به ایران بازگردد که این امر محقق نشد.

حضور در مسابقات بین المللی قرآن مالزی در ۶۱ سالگی

حنیفی با اشاره به اینکه استاد مروت یکی از تأثیرگذارترین افراد در پیشرفت تلاوت در کشور بود، اضافه کرد: ایشان به تلاوت قرآن اهتمام مخصوص ای داشت و سعی می کرد افراد را به حرکت در این مسیر تشویق کند. حتی به یاد دارم سال ۱۳۸۴ که آقای اطهری فرد نماینده ایران در مسابقات بین المللی مالزی بود استاد مروت هم از کشور کانادا در این رقابت ها شرکت کرده بود که این امر نشانگر تلاش ایشان برای توسعه فعالیت های قرآنی به مخصوص تلاوت کلام وحی است.

این استاد باتجربه قرآن خاطر نشان کرد: حضور استاد مروت در مسابقات بین المللی قرآن مالزی برای ما درسی بزرگ بود؛ ایشان با وجود اینکه بیش از ۶۰ سال داشتند برای اینکه تلاوت قرآن را ترویج دهند در این رقابت ها حضور یافتند و تلاوتی خوشگل اجرا کردند که به نقل کرده مسئولان این رقابت ها با وجود سندار یکی از خوب ترین تلاوت های مسابقات بین المللی قرآن مالزی در آن سال بود.

وی با بیان اینکه آخرین بار سال ۱۳۸۸ استاد مروت را دیدم، گفت: ایشان سال ۱۳۸۸ به ایران آمدند و این مسافرت آخرین مسافرت استاد به ایران بود. استاد مروت وقتی وارد ایران شد، شور و شوقی خاص داشت و نقل میکرد که دوست دارم به کشورم بازگردم اما متأسفانه اجل مهلت نداد و ایشان ۲۰ مهرماه به لقاءالله پیوست.

****************************

مسئول متن : آبگينه ث.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چون من گدای بی‌نشان مشکل بود ياری چنان
««« »»»
سلطان کجا عيش نهان با رند بازاری کند

روایتی از حضور مرحوم «مروّت» در مسابقات بین المللی قرآن مالزی در ۶۱ سالگی

TT / 56 — TP / 10%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال