ساخت یادبودهای زنده با درخت (۸ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

ساخت یادبودهای زنده با درخت

ساخت یک یادبود از سنگ و بتن یکی از راه های ادای احترام به یک شخص است اما یک راه واقعا منحصربفرد و نمادین برای یابود کسی بزرگداشت یک رویداد، کاشت درخت است.
ساخت یک یادبود از سنگ و بتن یکی از راه های ادای احترام به یک شخص است اما یک راه واقعا منحصربفرد و نمادین برای یابود کسی بزرگداشت یک رویداد، کاشت درخت است. یک یادبود سنگی شاید ماندگارتر باشد اما درختان میراث زنده هستند که پس از سال ها بزرگتر، قوی تر و بالغ تر خواهند شد. در اینجا هشت نمونه یادبود زنده از بخش های گوناگون دنیا را خواهید دید.

جنگل کاج به شکل ایتالیا

این جنگل کاج کوچولو، به شکل نقشه ایتالیا در دامنه های کوه های مشرف به دشت های بزرگ Castelluccio در کوه های آپنینی ایتالیای مرکزی قرار دارد. این کاج ها در سال ۱۹۶۱ به عالیت صدمین سالگرد وحدت ایتالیا کاشته شد.

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس ساخت یادبودهای زنده با درخت
جنگل مینه سوتا

در اعماق دریاچه وود کانتری در ایالت مینه سوتا یک جنگل دقیقا به شکل این ایالت قرار دارد. این جنگل در سال ۱۹۹۰ کاشته شد. با بهره گیری از یک نقشه سهل و قطب نما، مهندس بیل لاکنر نقشه نقش را کشید و پیرامون آن درخت کاشت تا شکل این ایالت به وجود آید.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس ساخت یادبودهای زنده با درخت
جنگل قلبی

در نزدیکی ویکوار در انگلستان این جنگل بلوط به شکل قلب توسط یک کشاورز به نام وینستون هاوز برای ادای احترام به همسرش که در اثر سکته قلبی در سال ۱۹۹۵ از دنیا رفت، کاشته شد. ماه ها پس از مرگش هاوز یک جنگل قلب به سمت خانه ای که همسرش در خردسالی میزیست بوجود آورد و در آن نهال های بلوط کاشت. اکنون درختان رشد کرده اند و شکل قلب تنها از بالا دیده می شود. علفزار کوچولو به شکل یک راز خانوادگی باقی مانده بود تا اینکه چهار سال قبل توسط یک بالن سوار یافته شد.

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس ساخت یادبودهای زنده با درخت
جنگل گیتار

این جنگل به شکل گیتار در دشت های حاصلخیز آرژانتین، اثر دیگری از عشق است. این جنگل توسط کشاورزی به نام پدرو مارتین یورتا در سال ۱۹۷۹ در مزرعه اش به عنوان ادای احترام به همسرش که این ساز را دوست داشت کاشته شد. این گیتار حدود یک کیلومتر طول دارد و جاذبه ای برای خلبانان و مسافران هواپیما به حساب مییاید.

تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس ساخت یادبودهای زنده با درخت
یادبود موسولینی

در دامنه کوه مشرف به شهر آنترودوکو در ایتالیا حروف DVX با حدود بیست هزار درخت نگاشته شده است. این حروف از عبارت لاتین duce به معنی رهبر گرفته شده است. این درختان در سال ۱۹۳۹ به افتخار دیکتاتور فاشیست ایتالیایی موسولینی کاشته شد. این حروف به وضوح از بزرگراه قابل مشاهده هستند و هنوز هم فعالانه از آن محافظت می شود.

تصویر و عکس شماره ۵ ⇩تصویر و عکس ساخت یادبودهای زنده با درخت
جنگل استودبیکر Studebaker

در سال ۱۹۳۷ تولید کننده خودرو امریکایی استودبیکر حدود ۸ هزار درخت کاج را در پارک بندیکس وودز در ساوت بند در ایندیانا کاشت که لغت Studebaker را با حروف درشت نمایان میکردند. درختان در ثبت ملی جاهای تاریخی به عنوان یکی از بزرگترین تبلیغات زنده دنیا هنوز هم به مجلسیت شناخته می شود.

تصویر و عکس شماره ۶ ⇩تصویر و عکس ساخت یادبودهای زنده با درخت
مزرعه Luecke

یک زمین دار در خارج آستین، تگزاس در چندین می‌ خواهی شرق بستراپ این نشانه بزرگ را که از هواپیما و ماهواره ها به آسانی قابل مشاهده است بوجود آورد. این لغت نام صاحب زمین را به اکران قرار میدهد.

تصویر و عکس شماره ۷ ⇩تصویر و عکس ساخت یادبودهای زنده با درخت
جنگل صلیب شکسته
هرسال پاییز به مدت چندین هفته که رنگ درختان عوض میشود، یک صلیب شکسته بزرگ که از درختان کاج اروپایی ساخته شده در جنگل کاج در ۶۰ می‌ خواهی شمال برلین نمایان ساخته میشود. این صلیب در سال ۱۹۳۸ توسط حامیان نازی کاشته شد اما تا اوایل سال ۱۹۹۰ که بررسی های هوایی از زمین انجام شد ناشناخته مانده بود. دولت آلمان تلاش زیادی برای برطرف کردن این صلیب شکسته کرده است. کارگرانی به جنگل فرستادند که درختان را قطع کردند آن ها اشتباه کردند و درختان مجددا پنج سال بعد رشد کردند. این نماد نهایتا در سال ۲۰۰۰ از بین رفت.
تصویر و عکس شماره ۸ ⇩تصویر و عکس ساخت یادبودهای زنده با درخت

————————————-

تهیه شده توسط : فرنگيس ض.

مطالب جالب و شگفت انگیز در بخش سرگرمی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چون تو را در گذر ای يار نمی‌يارم ديد
««« »»»
با که گويم که بگويد سخنی با يارم

ساخت یادبودهای زنده با درخت (۸ عکس)

TT / 111 — TP / 16%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال