سرقت کاشی‌های دروازه قرآن شایعه یا واقعیت


  طی یکی دو روز اخیر، عکسی در برخی از سایت‌های خبری و شبکه‌های اجتماعی استان فارس مبنی بر سرقت کاشی‌های دروازه قرآن در حال پخش شدن است که نشان می‌دهد کاشی‌های این بنای تاریخی به تازگی به سرقت رفته‌اند.

 سرقت کاشی‌های دروازه قرآن

طی یکی دو روز اخیر، عکسی در برخی از سایت‌های خبری و شبکه‌های اجتماعی استان فارس مبنی بر سرقت کاشی‌های دروازه قرآن در حال پخش شدن است که نشان می‌دهد کاشی‌های این بنای تاریخی به تازگی به سرقت رفته‌اند. رضا محمدیان رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر شیراز گفت: این عکس قدیمی است و به تازگی اتفاق نیفتاده است.

وی اظهار کرد: به علت بروز چنین اتفاقاتی است که در شورای اسلامی شهر شیراز مصوب کردیم تا شهرداری برای مرمت دروازه قرآن ورود پیدا کند و برای این طرح نیز مشاور بگیرد و طرح مشاور را بعد از تصویب سازمان میراث فرهنگی، به اجرا درآورد.

محمدیان بیان کرد: با وجود اینکه مرمت بناهای تاریخی وظیفه میراث فرهنگی است و حتی فرمانداری شیراز نیز تأکید کرد که این کار وظیفه میراث فرهنگی است و ارتباطی به شهرداری ندارد، اما به دلیل بروز چنین اتفاقاتی، پیگیری‌های مختلفی را انجام دادیم تا شهرداری بتواند برای مرمت بنای تاریخی دروازه قرآن ورود پیدا کند.

وی گفت: اکنون مشاور طرح انتخاب شده و او نیز در حال طراحی مرمت دروازه قرآن است.

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر شیراز اظهار کرد: این طرح در نهایت ظرف یکی دو ماه آینده به سازمان میراث فرهنگی ارائه خواهد شد و اگر این سازمان نیز این طرح را تأیید کند ما می‌توانیم اعتبار آن را در بودجه شهری شیراز مشخص کنیم تا شهرداری بتواند قبل از پایان سال، عملیات مرمت دروازه قرآن را آغاز کند.

 

منبع : جام نیوز/باشگاه

 

 

[ منبع این خبر سایت سیمرغ می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال