http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

زیبایی دندان‌ها به چه قیمتی ؟!

زیبایی دندان‌ها به چه قیمتی ؟!

به گزارش جام جم آنلاین ، برآورده کردن این که چه مسائلی را نادیده می‌گیریم تا زیبایی به دست آوریم اهمیت خاصی دارد و با پیشرفت علم و ابداع روش‌های ساده‌تر و محافظه‌کارانه‌تر می‌توان زیبایی دندان‌ها را بخوبی تامین کرد.

امروزه شاهد هستیم بخصوص افراد جوانان به صورت وسواس‌گونه خواستار تغییر در دندان‌های سالم و زیبای خود، همگام با مسائلی مانند مد روز هستند. این مسأله باعث شده بیشتر خواستار داشتن دندان‌های درشت و بیش از حد سفید باشند که به‌زعم دندانپزشکان منطبق با اصول زیبایی نیست و به‌رغم این حقیقت که مسائل اقتصادی در همه امور از جمله مسائل پزشکی سایه انداخته است؛ اما در کشور ما وجدان کاری باعث شده دندانپزشکان با اولویت قرار دادن سلامت بیمار، طرح درمان را برمبنای شرایط و در نظر گرفت صلاحدید بیمار تنظیم کنند.

ناگفته نماند با بمباران تبلیغاتی از طریق رسانه‌‌های جمعی، مساله زیباتر شدن به هر قیمتی میان جوانان شایع شده است. یکی از مواردی که افراد به آن سو کشیده شده‌اند بازسازی و زیباسازی دندان‌هاست که متاسفانه از حالت طبیعی، تقارن و زیبا به حالاتی مصنوعی و نازیبا تبدیل شده است. مسیر تدریجی علایق جامعه به سمت دندان‌های یکدست و غیر زنده توسط تبلیغات تجاری و فرهنگسازی از طریق اینترنت و ماهواره شکل گرفته است.

زیبایی تعریف مشخص ندارد، اما به قول ملاصدرا زیبایی طبیعت تجلی حضور خداوند است و در اعصار و زمان‌های مختلف دستخوش تغییر شده است.

اما امروزه به دست آوردن این زیبایی به چه قیمتی است. آیا تمام افراد نیاز به این کار دارند‌؟ محافظه‌کارانه‌ترین درمان زیبایی، سفید کردن است که با کمترین آسیب، دندان‌ها ی فرد را زیباتر می‌کند.

بعضی مواقع کجی‌های دندانی، فواصل بین دندانی و بد رنگی‌های شدید با روش‌های معمول رفع می‌شوند و به پوسته‌هایی از جنس سرامیک یا کامپوزیت برای پوشش این بد شکلی‌ها نیاز است. البته در بعضی مواقع با تراش‌های غیراصولی مقدار زیادی از دندان‌ها از بین می‌روند.

چنانچه کاندیدای این درمان‌ها هستید باید به چند نکته توجه کنید:

1ـ این کار یکی از تخصصی‌ترین درمان‌های دندانپزشکی است که به متخصص ترمیمی و زیبایی در بهتر انجام دادن و کمترین آسیب به دندان‌ها نیاز است.

2ـ جرم‌گیری‌های متعدد و پیاپی برای سفید کردن دندان‌ها بی‌نتیجه و مضر بوده و درمان سفید کردن جایگزین بسیار بی‌خطری است.

3ـ مانند هر کار زیبایی، حفظ دندان‌های زیبا شده بسیار دقیق است و رعایت بهداشت چند برابر خواهد شد و بررسی و معاینه کارهای زیبایی به صورت سالانه الزامی است.

دکتر کیوان ساعتی

متخصص دندانپزشکی ترمیمی

منبع: جام جم آنلاین
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
دانلود آهنگ جدید معین راهبر غصه نخور
اضافه‌وزن زیاد مدافع جنجالی استقلال +عکس
پروتون 3 خودروی جدیدبه بازار ایران می آورد
بازی Pokemon GO هم به استقبال هالووین می‌رود
چرا کاهش وزن سخت و نشدنی به نظر می‌رسد؟
ویدیو فیلم کلیپ جذاب هفته نهم لیگ برتر
روزنامه استخدامی استان همدان | سه شنبه ۴ آبان ۹۵
دانلود آهنگ جدید امیر بابایی مرز
راز خارج نشدن تروریست‌ها از محله‌های شرقی حلب
جایزه یک عمر دستاورد هنری جشنواره فیلم آنتالیا به اصغر فرهادی رسید
باز هم آبرو ریزی کاربران ایرانی اینبار در پیج میشاییل بالاک +عکس
شکنجه ای وحشیانه گاو نر از طریق آلت تناسلی اش (+عکس)
دانلود آهنگ جدید معین راهبر به نام غصه نخور
استانداردسازی مختص تولید نیست
اتوبوس ثبت نام بی‌آزمون كارشناسي ارشد دانشگاه هاي غيرانتفاعي هنوز مسافر سوار می‌کند+سند
پای بازی دختر طائرپور در شهرزاد در میان است یا دولت سابق!/ چرا «طائرپور» از امضای کارت تهیه کنندگی «امامی» می‌هراسد؟
جشنواره جنگ با برگ های خاردار (تصاویر)
کتابخانه منزوی در جنگل های نیویورک (+عکس)
دانلود موزیک ویدیو جدید احمد سعیدی به نام چند وقته
تبریک فیفا به فوتبالیست‌های جوان ایران+عکس
تبلیغات