حقایق دلچسب درباره آه کشیدن نوزاد در خواب (۴ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

حقایق جالب درباره آه کشیدن نوزاد در خواب

نوزادان معمولا بسیار معصومانه به خواب می‌روند و این امر باعث شده تا ما نگران تصویر و عکس العمل‌های آن‌ها در خواب شویم. برای همین اغلب مادر‌ها بر این باورند که آه کشیدن نوزاد امکان می دارد ناشی از اختلالات تنفسی در خواب باشد.
تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس واقعیات جالب درباره آه کشیدن نوزاد در خواب
آه کشیدن نوزاد در خواب یکی از موارد نگران کننده برای مادران است که ما در این مقاله به بررسی آن می‌پردازیم.

خواب این امکان را برای خردسال فراهم می‌کند تا قوای از دست رفتهٔ خود را بازیابد، بزرگ شود و مغز او رشد کند. نوزاد در اولین ماه‌های تولدش زیاد می‌خوابد. میزان خواب نوزاد بسیار بیشتر از میزان بیدار بودنش است.

آه کشیدن نوزاد یک راه سهل برای کمک به تنفس راحت در نوزادان است و به گشوده شدن راههای تنفس آن‌ها کمک می‌کند.

نوزادان معمولا بسیار معصومانه به خواب می‌روند و این امر باعث شده تا ما نگران تصویر و عکس العمل‌های آن‌ها در خواب شویم. برای همین اغلب مادر‌ها بر این باورند که آه کشیدن نوزاد امکان می دارد ناشی از اختلالات تنفسی در خواب باشد؛ ولی ما به شما می‌گوییم که آه کشیدن نوزاد شما در خواب نشانه‌ای نیست که شما را به عنوان یک مادر در رابطه با طفلتان و مراقبت از او نگران کند. در ادامه با ما همراه باشید تا به طور مفصل این مسئله را مورد بررسی قرار دهیم.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس واقعیات جالب درباره آه کشیدن نوزاد در خواب

چرا نوزادان در خواب آه می‌کشند؟


آیا شما با صدای آه کشیدن نوزاد خود، از خواب بیدار شده و با تعجب فکر می‌کنید که امکان می دارد این حالت طفلتان طبیعی نباشد؟ خوب، اگه شما به عنوان یک مادر، نگران این شرایط در نوزاد خودتان هستید، خواندن مقاله زیر در مورد خواب طفلتان کمک فراوانی به شما خواهد کرد. با توجه به تصور شایع، آه نشانه‌ای از غم و سوگ است. آیا تا کنون حالت نشاط نوزاد کوچولوتان را در خواب دیده و شاد شده‌اید یا بیشتر حالت آه کشیدن او در خواب شما را نگران کرده و احساس می‌کنید که او مضطرب بوده و اخم کرده است؟ این مقاله به آگاهی بیشتر شما در رابطه با آه کشیدن نوزاد عزیزتان به هنگام خواب کمک زیادی خواهد کرد.

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس واقعیات جالب درباره آه کشیدن نوزاد در خواب

آه کشیدن نوزاد در خواب یک رخداد طبیعی

بله، نوزادان آه زیادی در خواب می‌کشند، اما آه کشیدن در خواب، هیچ چیزی را در رابطه با آن‌ها نشان نمی‌دهد. در واقع، آه کشیدن نوزاد شما در خواب نشانه‌ای نیست که شما را به عنوان یک مادر در رابطه با طفلتان و مراقبت از او نگران کند. آه کشیدن نوزادان در خواب نشانه‌ای از داشتن یک الگوی خواب سالم و عالی در آن‌ها است. تحقیقات محدودی وجود دارد که نمایان کننده نقش مهم آه کشیدن نوزادان، در رشد بدن آن‌ها می‌باشد. با این حال، این مطالعات نشان می‌دهد که چندین علت خوب برای این پرسش وجود دارد که چرا نوزادان در خواب آه می‌کشند.

• آه کشیدن نوزاد یک راه سهل برای کمک به تنفس راحت در نوزادان است، آه یک نوزاد در خواب امکان می دارد به بوجود آیی الگوهای حافظهٔ کوتاه مدت او نیز یاری رساند، همچنین حرکات تنفسی او و فاصله بین هر نفس آرام او با نفس دیگر را تحت تاثیر گذارد. همچنین یک نوزاد با آه کشیدن در خواب، پاسخ خوبی به سر و صدا و حرکات گوناگونی که در پیرامون او وجود دارد، می‌دهد و از این طریق شما را از نوع نفس کشیدن خودش و آسانی محیط خواب خود آگاه می‌کند.

• آه کشیدن نوزادان در خواب باعث افزایش رشد دستگاه عصبی خودکار یا ANS آن‌ها شده و بسیاری از حرکات اندام‌های داخلی مثل قلب، اندام‌های گوارشی و همچنین حرکات و کارهای بسیاری از عضلات و غدد داخلی در بدن او را مهار می‌نماید. آه کشیدن یک نوزاد در خواب به تنظیم مجدد ANS و سالم سازی سیستم‌های بدن او یاری رسانده و می‌تواند بسیاری از اختلالاتی را که در مراحل بعدی زندگی نوزاد امکان می دارد پیش بیاید و منجر به نقص در قلب و اندام‌های تنفسی او شود، را از بین ببرد.

• هنگامی که نوزادان در خواب آه می‌کشند، این حرکت به گشوده شدن راه‌های هوایی ریه‌های آن‌ها یاری رسانده و باعث جذب اکسیژن بیشتر به بدن آن‌ها می‌شود. به یاد داشته باشید که ریه‌ها و راه‌های هوایی یک نوزاد در حال رشد، امکان می دارد برای کامل شدن به برخی از پشتیبانی‌های طولانی مدت نیاز داشته باشند.

تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس واقعیات جالب درباره آه کشیدن نوزاد در خواب

برخی واقعیات جالب درباره آه کشیدن نوزادان در خواب:

• نوزادان نارس نسبت به نوزادان طبیعی تمایل بیشتری به آه کشیدن در خواب دارند.

• نوزادان در طول حرکت با سرعت چشم‌ها یا خواب REM که به خواب عمیق نرفته‌اند، آه بیشتری می‌-کشند. خواب REM با افزایش فعالیت مغز در نوزادان همراه است. در حالی که، در طول چرخه این خواب، بدن نوزادان ما بی‌حرکت هست. اما الگوهای تنفسی و ضربان قلبش با حرکت غیر با سرعت چشم‌ها در خواب (NREM) یا چرخهٔ «آرام» خواب، در مقایسه با خواب قبلی منظم می‌شود.

• یکی از عوامل اهمیتی می داری که برای درک خوب تر حالت آه کشیدن نوزادان در خواب وجود دارد، این است که باید در رابطه با مکث آن مطمئن شوید. مکث به آشفتگی جریان هوا برای چندین ثانیه در طول تنفس طبیعی نقل کرده می‌شود. آه کشیدن نوزادان در خواب می‌تواند بدون مکث در راه‌های هوایی او رخ دهد. در طی خواب REM یا فعال، آه کشیدن بدون مکث رخ نمی‌دهد، درحالی که این قضیه در چرخه خواب NREM یا خواب آرام رخ خواهد داد.

برخی واقعیات در رابطه با خواب نوزادان:

درک خوب تر چرخه خواب نوزادان به شما بیشتر یاری خواهد رساند:

• نوزادان امکان می دارد در هر روز بین ۱۰ الی ۱۸ ساعت استراحت بکنند. نوزادانی که بیش از ۳ ماه و کمتر از یک سال سن دارند، به طور متداول در هر روز باید ۹ الی ۱۲ ساعت خواب خوب داشته باشند. با این حال، آن‌ها به ندرت در یک روز بدون بیدار شدن و بی‌وقفه، ۱ تا ۱۲ ساعت در خواب می‌باشند.

رابطه بین چرخه خواب نوزادان و تندرستی آن‌ها:


مطالعات نشان می‌دهد که الگوی خواب سالم در طول دورهٔ شیرخوارگی امکان می دارد بر رشد ذهنی و جسمانی نوزاد تاثیر مثبتی قرار بدهد. بنابراین، اگه نوزاد شما در خواب آه می‌کشد، مطمئن شوید که او در خواب عمیق فرو رفته است. الگوهای خواب سالم، جهش رشد بهینه در نوزادان را نشان می‌دهد. اما نکتهٔ مهم، نظارت همیشگی شما بر الگوهای خواب طفلتان می‌باشد، طوری که شما امکان می دارد در زمان‌هایی که نیاز خواب نوزادان خود را نمی‌دانید، حتما به پزشک مراجعه کرده و در رفع اختلالات خواب طفلتان با او مشورت نمایید. بنابراین، بقیهٔ کار‌ها آسان شده و مسائل مربوط به آه کشیدن نوزادان شما در خواب با راهنمایی پزشک متخصص حل می‌گردد.

اتاق خبر۲۴

— براى بالا بردن سطح کيفي سايت سرزه لطفا نظرات خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد —

نگارش توسط : آتوسا ظ.

کودک و خانواده در بخش بارداری و کودک یاری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

مکن به چشم حقارت نگاه در من مست
««« »»»
که آبروی شريعت بدين قدر نرود

حقایق دلچسب درباره آه کشیدن نوزاد در خواب (۴ عکس)

TT / 154 — TP / 14%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال