دولت آمریکا موظف است مانع تصویب تحریم جدید هسته ای علیه ایران شود/ تشریح روند تحویل هواپیماهای ایرباس و بوئینگ


با دیگران به اشتراک بگذارید

دولت آمریکا موظف است مانع تصویب تحریم جدید هسته ای علیه ایران شود/ تشریح روند تحویل هواپیماهای ایرباس و بوئینگ

خبرگزاری فارس: دولت ایالات متحده موظف است مانع تصویب تحریم تازه هسته‌ای علیه کشورمان شود/ تشریح روند تحویل هواپیماهای ایرباس و بوئینگ

رئیس ستاد پیگیری اجرای برجام نقل کرد: طبق برجام دولت ایالات متحده موظف است که اجازه ندهد هیچ تحریم تازه هسته‌ای علیه کشورمان برقرار شود یا تحریم های قبلی تحت عناوین و بهانه های تازه بخواهد برگردد.

به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری فارس به نقل از خانه ملت، سید عباس عراقچی ، در خصوص تاخیر در تحویل هواپیماهای ایرباس و بوئینگ به کشورمان، بیان داشت: تاخیری که در زمینه تحویل هواپیماها وجود دارد به مذاکراتی که بین کشورمان ایر و ایرباس و بوئینگ در جریان است مربوط می شود که این مذاکرات هنوز به سرانجام نرسیده است.

معاون امور حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه با بیان اینکه همزمان هم ایرباس و هم بوئینگ از وزارت خزانه داری ایالات متحده خواست مجوز به فروش رسان این هواپیماها را به کشورمان کرده بودند، بیان کرد: طبق برجام دولت ایالات متحده موظف است که این مجوز ها را بدهد چون بخشی از تحریم های اولیه است.

رئیس ستاد پیگیری اجرای برجام با بیان اینکه معضل اصلی تاخیر در صدور این مجوزها بود که صادر شده است، ادامه داد: تحویل هواپیماها به کشورمان منوط به این است که مذاکرات دوجانبه بین کشورمان ایر و ایرباس و بوئینگ هم به سرانجام برسد.

عراقچی با بیان اینکه مذاکرات این موضوع مفصل و پیچیده است که ابعاد متعدد فنی و حقوقی را در بر می گیرد که در حال اجرا است، متذکر شد: دوستان ما در هواپیمایی امیدوار هستند که اولین هواپیماها به کشورمان وارد شود.

وی در پاسخ به این پرسش که مصوبات مجلس نمایندگان ایالات متحده تا پیش از امضای رئیس جمهور، آیا نقض برجام به حساب مییاید یا خیر، پاسخ داد: نه، این ها وقتی که بخواهد اجرائی شود نقض برجام به حساب خواهد آمد.

معاون امور حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه با بیان اینکه طبق برجام رئیس جمهور ایالات متحده متعهد است که جلوی چنین مصوباتی را بگیرد، نقل کرد: اگه تحریم تازه اتمی بخواهد علیه کشورمان برقرار شود، رئیس جمهور ایالات متحده متعهد است که بر طبق برجام آن ها را وتو کند.

رئیس ستاد پیگیری اجرای برجام با بیان اینکه تا الان نکته ای نداشته ایم که پیشنهاداتی که نمایندگان کنگره ارائه می کنند به مرحله تصویب قانون برسد که رئیس جمهور بخواهد وتو کند، نقل کرد: تاکنون این موضوعات در همان مراحل اولیه منتفی شده اند یا همان مکان گیر کرده و هنوز به سرانجام نرسیده است.

عراقچی بیان کرد: طبق برجام دولت ایالات متحده موظف است که اجازه ندهد هیچ تحریم تازه اتمی علیه کشورمان برقرار شود یا تحریم های قبلی تحت عناوین و بهانه های تازه بخواهد برگردد.

براى بالا بردن سطح کيفى سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد

گردآورنده: پاكبانو ک.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

صلاح از ما چه می‌جويی که مستان را صلا گفتيم
««« »»»
به دور نرگس مستت سلامت را دعا گفتيم

دولت آمریکا موظف است مانع تصویب تحریم جدید هسته ای علیه ایران شود/ تشریح روند تحویل هواپیماهای ایرباس و بوئینگ

TT / 65 — TP / 15%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال