کارگاه‌های مشاغل خانگی در سطح استان گلستان افزایش می‌یابد


خبرگزاری تسنیم : مدیر غذای معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ‌گلستان با بیان اینکه به دنبال افزایش کارگاه‌های مشاغل خانگی در سطح استان ‌هستیم، گفت: در حال حاضر تعداد کارگاه‎های فعال ما در بخش مشاغل خانگی در سطح‌ گلستان ۳ مورد است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، مجتبی رئیسی ظهر امروز در همایش روز جهانی غذا که در مجتمع آموزشی فلسفی دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان برگزار شد، با اشاره به عملکرد نظارت بر غذا و دارو از کارخانجات مواد غذائی در استان گلستان اظهار داشت: در سال گذشته تعداد کارخانجات ما در سطح استان گلستان ۲۳۲ واحد بوده که از این تعداد واحدهای غیرفعال و فعال ما در سطح استان با هم برابر بودند.
وی تصریح کرد: در ۶ ماه نخست سال‌جاری تعداد کارخانجات ما در سطح استان گلستان ۲۸۱ مورد رسیده که رشد قابل ملاحظه نسبت به سال گذشته داشته که از این تعداد ۱۵۴ واحد فعال  است.
مدیر نظارت  بر مواد خوراکی، آشامیدنی و آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان با بیان اینکه به دنبال افزایش کارگاه‌های مشاغل خانگی در سطح استان گلستان هستیم، افزود: در حال حاضر تعداد کارگاه‎های فعال ما در بخش مشاغل خانگی  در سطح استان گلستان ۳ مورد است.
رئیسی یادآور شد: تعداد پروانه ساخت در بخش غذا به تفکیک بخش‌ها صنایع در سال ۱۳۹۴ در صنایع لبنی  ۵۹۸ مورد، صنایع گیاهی ۴۲۶ مورد و غلات ۳۴۱ مورد در استان گلستان بوده است.
وی اظهار کرد: تعداد پروانه‌های ساخت واحدهای غذایی در سال گذشته یک هزار و ۷۰۱ مورد صادر شده  و صدور پروانه ساخت در ۶ ماه نخست سال جاری رشد خوبی داشته و به ۲ هزار و ۱۹۲ مورد افزایش پیدا کرده است.
مدیر غذای معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: در سال گذشته ۲۶ مورد گواهی بهداشت برای صادرات داشتیم و در ۶ ماه نخست امسال تاکنون ۱۱ مورد گواهی بهداشت برای صادرات صادر کرده‎ایم.
رئیسی با بیان اینکه تعداد کل بازدید از واحدهای صنعتی انجام شده در سال ۱۳۹۴  یک هزار و ۵۳۳ مورد بود، اظهار کرد: در ۶ ماه سال‌جاری  ۸۹۴ مورد بازدید از کارخانه‌های صنعتی، کارگاه‎ها و مشاغل خانگی داشتیم.
وی  افزود: در سال گذشته ۲۶۶ مورد بازدید کشفیات  لوازم آرایشی و بهداشتی داشتیم و در این راستا ۱۳۰ اکیپ تشکیل شده که از این بازدیدها بیش از ۱۷۴ هزار قلم کالای بهداشتی و آرایشی غیرمجاز و غیر‌قانونی کشف شده است.
رئیسی با بیان اینکه ۵۲۳ مورد در ۶ ماه سال‌جاری نمونه‌برداری در بازدیدها از صنایع غذایی استان گلستان انجام شده‌ اظهار داشت: درباره تعداد بازدید و نمونه برداری در سال گذشته بیشترین بازدیدها مربوط به  شهرستان علی آبادکتول، گنبد کاووس و بندرگز بوده و در این بازدیدها یک هزار و ۱۹۰ مورد نمونه‌برداری انجام شده است.

برای مشاهده صفحه اصلی مشاغل خانگی اینجا کلیک کنید

[ منبع این خبر سایت ای استخدام می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال