http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

پیش‌بینی منابع امنیتی اسرائیل از پایان جنگ سوریه

 پیش‌بینی منابع امنیتی اسرائیل از پایان جنگ سوریه

دانشجو: روزنامه صهیونیستی «معاریو» به نقل از منابع سیاسی و امنیتی این رژیم که آنها را ارشد توصیف کرده است، درباره «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه می‌نویسد: «مردی که هیچ کس انتظار نداشت، سال 2016 میلادی را خواهد دید، از عزم نیروهای مسلح و ارتش سوریه جهت باز پس گیری تمام مناطق تحت تصرف تروریست‌ها سخن می‌گوید».

 

معاریو با بیان اینکه اسد با این جمله بطور ضمنی اعلام کرد، پایانی نزدیک برای این جنگ وجود ندارد، این سوال را مطرح می‌کند که این جنگ چگونه پایان خواهد یافت و پس از جنگ در سوریه چه رخ خواهد داد؟

 

پایگاه خبری «النشره» ضمن درج این خبر می‌نویسد: منابع امنیتی اسرائیلی پیش بینی کردند، برخی از گرو‌ه‌های تروریستی مخالف اسرائیل که در صدد عملیات تروریستی مانند بمبگذاری با شلیک موشک و خمپاره هستند، در منطقه مرزی جولان اشغالی باقی بمانند.

 

این منابع اسرائیلی در ادامه به دستورات ژنرال «آویو کوخاوی»، فرمانده تیپ شمال در ارتش اسرائیل می‌کنند که چند ماه قبل یه نیروهای تحت فرمان و درحال آموزش خود دستور داد، براساس این سناریو رزمایش‌هایی برگزار کنند و آمادگی خود را برای نبرد در مرزهای سوریه و لبنان حفظ کنند.

 

به گفته این منابع یکی از موضوعات مورد توجه، نحوه واکنش اسرائیل به حملات تروریستی است که فردای پایان جنگ علیه این رژیم انجام خواهد شد.

 

این درحالی است که منابع مذکور تاکید می‌کنند: پایان جنگ در سوریه به معنای تمرکز مجدد حزب الله بر اسرائیل است، با این تفاوت که رزمندگان حزب الله این‌بار با تجربیات بسیار و تجهیزات پیشرفته به میدان خواهند آمد.

 

براین اساس این منابع امنیتی اسرائیلی از جمله پرفسور «آیال زیسر» تاکید می‌کنند که پایان جنگ در سوریه، موعد جنگ سوم لبنان را نزدیک خواهند کرد و آینده خوبی برای ساکنان مناطق شمالی پیش بینی نمی‌کنند.

 

این پرفسور اسرائیلی براین باور است، پایان جنگ در سوریه، این کشور را به سه قسمت تقسیم خواهد کرد، یک بخش نظام سوریه به رهبری اسد بر آن حکومت خواهد کرد، یک بخش از آن کُردهاست و بخش سوم منطقه‌ای است که ده‌ها و حتی صدها گروه مسلح برای حکومت بر آن با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

 

به گفته زیسر در پایان این اسد خواهد بود که در قدرت باقی خواهد ماند و به نظر نمی‌رسد، کسی یارای خلاصی از وی را داشته باشد. از این رو اسد بر همان منطقه‌ای که اکنون سیطره دارد، به حکومت خود ادامه خواهد داد، اما اندک اندک مناطق از دست داده را باز پس خواهد گرفت.

 

وی با بیان اینکه داعش یکی از بازیگران مهم این عرصه خواهد بود که قدرتش رو به افول خواهد نهاد.

منبع: رجا
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
استخدام برنامه نویس حرفه ایPHP و اندروید در مدیا همراه ارتباطات
کلیپ فیلم رهبرانقلاب: اشتباه نکنید؛ با رابطه هیچ مخالفتی ندارم
ویدیو فیلم به چه دلیل کشور ژاپن از کشور آمریکا میترسد و کشورمان ایران نمیترسد؟! ( آپارات )
فیلم لبه پرتگاه ( آپارات ) -دانلود و پخش
ویدیو فیلم مظلومیّت یاقوت ۹ جهالت و خیانت!! ( آپارات )
کیلیپ فیلم مارش من یک رفیق داشتم +( آپارات ) پخش
کیلیپ فیلم روغن ترخون موجب لاغرشدن می شود +( آپارات ) پخش
راهکارهای طب سنتی برای میگرن
فیلم دکتر هلاکویی تفاوت نظر در مورد اولویت های زندگی من و.. ( آپارات ) -دانلود و پخش
فیلم دکتر هلاکویی معضلات تک فرزندی را می دانم اما آمادگی… ( آپارات ) -دانلود و پخش
ویدیو فیلم دکتر هلاکویی نامزد برای دختر ۲۱ ساله ام از شهر دیگری ( آپارات )
صفحه اول روزنامه های سیاسی اقتصادی و اجتماعی سراسری کشور چاپ 8آبان
کلیپ فیلم سگ پرخطر
کیلیپ فیلم دورهمی ۸۹ +( آپارات ) پخش
کلیپ فیلم تصویر و عکس موتور سواری دختری که همه را تعجب زده کرد !
کلیپ فیلم عکس بلند کردن چرخ های موتور بدست یک دختر
کیلیپ فیلم آموزش تک چرخ زدن با موتور به وسیله یک دختر تنها +( آپارات ) پخش
کیلیپ فیلم عکس سلفی گرفتن همزمان در تک چرخ زدن دختر با دوس فرزندش +( آپارات ) پخش
ویدیو فیلم ما مردم کشورمان (کمدی) ( آپارات )
ویدیو فیلم دورهمی ۸۷ ( آپارات )
تبلیغات