http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

تاکتیک دختر جوان در برابر مزاحمان خیابانی (عکس)

تاکتیک دختر جوان در برابر مزاحمان خیابانی (عکس)

تاکتیک دختر جوان در برابر مزاحمان خیابانی (عکس)

عکس آزار و اذیت جنسی زنان,تجاوز به زنان و دختران,عکس تجاوز به دختران مراکشی

در مراکش کم پیش می‌آید زنان در خیابان راه بروند و مورد مزاحمت قرار نگیرند. مورگان میکر با افرادی صحبت می‌کند که می‌خواهند به این آزار و اذیت پایان دهند.

به نقل از بی بی سی، برای “غزلان” واژه‌ی “فاحشه” همانند موسیقی متنِ شهری است که در آن زاده شده؛ مراکش. او که در یک هتل کار می‌کند می‌گوید: “در مراکش هر کاری بکنی، بازهم یک زن خراب هستی.”

 

سرخوردگی از سر و رویِ این زن کوچک اما سرسخت مراکشی می‌بارد. او سی سال دارد و همانند هر زن دیگری در مراکش، هرروز با آزار و اذیت روبرو می‌شود. اما چند سال پیش مبارزه را آغاز کرد.

 

تاکتیک او این است که جنجال به پا کند و کار را برای مردانی که اذیت و آزار جسمی و کلامی ایجاد می‌کنند، سخت‌تر کند. او با مردی که زیر لب به او تیکه می‌پراند با صدای بلند دعوا می‌کند. او می‌گوید: “مردم باید این رفتارها را محکوم کنند. مردان کشور من حدومرز خود را نمی‌دانند.” او که مدرک کارشناسی ارشد دارد و جسورانه لباس می‌پوشد، قبول دارد که با زنان معمولی مراکش متفاوت است. اما در مبارزه با آزار و اذیت جنسی زنان در مراکش تنها نیست.

 

غزلان می‌گوید: “آرزویم این است که زنان مراکشی یاد بگیرند چگونه آزار و اذیت را متوقف کنند. زمانی که مردی مزاحمشان می‌شود، دلم می‌خواهد زنان آبرویش را ببرند.”

 

عکس آزار و اذیت جنسی زنان,تجاوز به زنان و دختران,عکس تجاوز به دختران مراکشی

 

غزلان سعی کرد کلاسی برای آموزش دفاع شخصی راه بیندازد اما به مجوز دولت نیاز داشت. به درخواست وی توجهی نشد. در عوض، خودش با تک‌تک مزاحمت‌های خیابانی مقابله می‌کند. او می‌گوید: “زمانی که کسی سعی دارد به من دست بزند، سرش داد می‌زنم. می‌گویم “چرا داری این کار را می‌کنی؟” این مردها متوجه نیستند. هیچ‌وقت واکنش مثبتی دریافت نمی‌کنم.”

 

اما در حال حاضر پیش‌نویس لایحه‌ای در مورد آزار و اذیت جنسی در مجلس مراکش در دست بررسی است که به‌زودی برای مزاحمت‌های خیابانی بین یک تا شش ماه زندان و یا جریمه نقدی بین ۲۵۰ تا ۱۲۰۰ دلار تعیین می‌کند. حرکتی مثبت به نظر می‌رسد. اما آیا تأثیری هم دارد؟

 

استفانی ویلیام بردات یک آمریکایی تبعیدشده است که ۲۱ سال درباره حقوق زنان در مراکش فعالیت کرده است. او می‌گوید: “به نظر ما این لایحه وحشتناک است. این قانون تأثیر جزئی‌ای در این‌گونه تخلفات دارد. مشکل کلی این است که زنان این‌گونه آزارها را گزارش نمی‌دهند، پلیس موضوع را بررسی و دادستان پیگیری نمی‌کند.”

 

استفانی در ایمیلی اتفاقی در سال ۲۰۱۵ را برایم شرح داد و گفت چرا زنان به سیستم اعتماد ندارند. در جنوب غربی مراکش، عده‌ای به دو زن تجاوز کردند. این دو زن به فروشگاهی پناه بردند و آنجا منتظر پلیس شدند. زمانی که پلیس رسید، به‌جای محافظت از آن‌ها دستگیرشان کرد. پلیس گفته بود لباس این دو زن نامناسب بوده است.”

 

بااینکه تغییر در نگرش افراد ممکن است دهه‌ها طول بکشد، اما در کوتاه‌مدت اصلاح قانون پیامی روشن در بردارد که چه چیز قابل‌قبول است و چه چیز نیست.

فرادید


منبع: فانیگما
تبلیغات

http://www.webiruni.ir/uploads/sujpqbk9fhkwl90d6g26bb45u2cu50jn.jpg

http://www.webiruni.ir/uploads/qk53boo8lx96sfes7wspanpa8j40j5x8.jpg

آخرین مطالب
سوپ گل کلم و زردچوبه؛ سوپ فوق العاده مقوی
مرگ دختر هفت‌ساله حین عمل آپاندیس در کرج
مضرات ماساژ پوست نوزاد با روغن‌های گیاهی
تویوتا جایگزینی برای FJ کروز دارد
جدایی بهنوش طباطبایی و مهدی پاکدل
بازی Final Fantasy XV دارای بروزرسانی روز اول است
بازار داغ تغییرات در کابینه دولت یازدهم/ آقای روحانی! «معصومه ابتکار» را از قلم انداختید
استخدام منشی خانم با سابقه آشنا به Office و فتوشاپ
مهدی پاکدل و بهنوش طباطبایی از هم جدا شدند ؟!
زن ایرانی برترین ورزشکار ماه سپتامبر جهان شد (عکس)
دلیل عزل وزیر آموزش و پرورش در آغاز سال تحصیلی
فروش ویژه اقساطی تندر۹۰ E۲
اتفاقی بی‌سابقه روی آنتن زنده «هفت»
تصاویر دیدار فوتبال بانوان ایران و سوئد
نجفی، صالحی‌امیری و سلطانی‌فر به عنوان وزرای پیشنهادی آموزش و پرورش، ارشاد و ورزش معرفی می‌شوند
استخدام پشتیبان فنی دستگاه کارتخوان در قزوین
جن گیری و آزاد شدن ارواح از روح شیطانی +تصاویر
دخترپرسپولیسی تماشاگر بازی در غدیر اهواز
نامه شاکیان سعید طوسی به رئیس ‌قوه قضائیه
نیسان سهامدار میتسوبیشی شد