اصفهان را قبل از مرگ ببینید!


به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، روز گذشته با انتشار گزارشی تحت عنوان «35 شهر زیبایی که باید قبل از مرگ آنها را دید»، اصفهان را در زمره شهرهای زیبای جهان که دارای بناهای تاریخی چشم نوازی است، قرار داد.

«دیلی تلگراف» در این گزارش که در آستانه برگزاری نمایشگاه بین المللی گردشگری «بازار سفرهای جهانی» منتشر شد به بیان فرازهایی از سفرنامه «رابرت بایرون» که در سال های دهه 1930 در فاصله میان پایان جنگ جهانی اول و دوم از انگلیس تا دورافتاده ترین سرزمین های دنیا را بازدید کرد، اشاره و نوشت: «اصفهان فراموش نشدنی است و تصویر خود را در نگارخانه مکان هایی که برای هر کسی عزیز است، جای داده است. می‌توان تا ابد به سیاحت در این شهر پرداخت.»

بایرون در سفرنامه اش از هنرمندی ایرانیان به عنوان جادوی ماندگاری این شهر یاد کرد و نوشت: «از قرن یازدهم معمارگران و صنعت گران در این شهر به ثبت باورها و آن چیزی که این شهر را نسبت به سایر مکان ها متمایز می کند، پرداخته اند.»

سفرنامه بایرون برخی بلندی های این شهر را مورد توجه قرار داده و از اصفهان در کنار شهرهایی نظیر «رم» و «آتن» به عنوان میراث بشریت یاد می کند. در حال حاضر هم ساختمان های اصفهان گویای همین شرایط است و این جادوی آنهاست مثل جادوی بسیاری از شهرهای باستانی دیگر.

نکته قابل توجه این گزارش قرار دادن اصفهان در ردیف اول شهرهای زیبای جهان است و علاوه بر آن به 35 شهر دیگر از جمله پاریس (فرانسه)، استانبول (ترکیه)، سیه‌نا (ایتالیا) و آکسفورد (انگلیس) اشاره شده است.

شایان ذکر است؛ به دنبال توافق هسته ای سال گذشته میان ایران و گروه پنج به علاوه یک، وزارت خارجه انگلیس در بیانیه ای با تجدید نظر در هشدارهای مسافرتی قبلی اش در مورد ایران، بیشتر مناطق کشورمان را برای گردشگران انگلیسی امن و مطمئن اعلام کرد.

در همین حال «بازار مسافرت جهانی» لندن نیز سال گذشته در گزارشی عنوان کرد؛ ایران به دنبال تحولات سیاسی اخیر صورت گرفته پس از توافق هسته ای وین، به طور بالقوه به عنوان یک مقصد توریستی برای گردشگران انگلیسی به شمار می آید.

در این گزارش عنوان شده است؛ از هر 6 گردشگر انگلیسی یک نفرشان (16درصد) گفته‌اند که علاقه مند به دیدن از ایران هستند.

سی هفتمین دوره از این نمایشگاه قرار است ماه آینده از هفتم تا نهم نوامبر در لندن برگزار شود و انتظار می رود نمایندگان بیشتری از بخش گردشگری کشورمان در این نمایشگاه حاضر شوند.

هاجر مقضی - خبرنگار جام جم آنلاین

[ منبع این خبر سایت جام جم آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال