مرحوم مروت باحضور در مصر برخی از قاریان سرشناس را شیعه کرد/ عکسی از مرحوم مروت در تورنتو


با دیگران به اشتراک بگذارید

مرحوم مروت باحضور در مصر برخی از قاریان سرشناس را شیعه کرد/ عکسی از مرحوم مروت در تورنتو

خبرگزاری فارس: مرحوم مروت باحضور در مصر برخی از قاریان معروف را شیعه کرد/ تصویر و عکسی از مرحوم مروت در تورنتو

یکی از اساتید قرآن درباره حضور مرحوم مروت در کشور مصر گفت: استاد مروت با حضور در مصر برخی از اساتید معروف این کشور را شیعه کرد.

به گزارش خبرنگار فعالیت های قرآنی خبرگزاری فارس استاد محمد تقی مروت بامداد ۲۱ مهر ۱۳۹۵ و همزکان با عاشورای حسینی فراخوان حق را لبیک گفت.

برای آشنایی با مرحوم مروت دقایقی را با محمد رضا خرمیان از اساتید قرآن و شاگرد مرحوم مروت به مکالمه نشستیم.

خرمیان درباره آشنایی اش با مرحوم مروت گفت: من از سال ۱۳۵۲ با مرحوم استاد مروت آشنایی پیدا کردم. وی شب های پنجشنبه در حسینیه ای در حوالی خیابان پاستور نشست قرآن داشت و با حضور در این نشست از محضر استاد تلمذ کردم.

وی ادامه داد: ظرف دو سال تجوید را بطور کامل نزد ایشان یاد گرفتم و در ادامه با اجازه استاد در مسجد محلمان کلاس قرائت قرآن را دایر کردم، البته کماکان در نشست استاد حاضر بودم و این داستان تا کمی پس از انقلاب ادامه داشت تا اینکه استاد برای ادامه فعالیت های قرآنی به کشور مصر سفر کردند.

خرمیان از حضور اساتید برجسته امروز در نشست مرحوم مروت گزارش کرد و گفت: آن وقت در نشست مرحوم مروت کسانی شرکت می کردند که امروز به عنوان استاد و باتجربه در جامعه معروف هستند که اسامی برخی از آنها واژه است از؛ سیدمحسن موسوی بلده، مصطفی صدرزاده، محمد حسین سبزعلی، شهریار پرهیزکار، علی اکبر حنیفی، علی اکبر حشمتی، عباس سلیمی، احمد حاجی شریف، حبیب صحاف و مرحوم حسن رجبی که در این اواخر مداحی هم می کردند .

این استاد قرآن کریم درباره خصوصیات اخلاقی استاد مروت گفت: مرحوم استاد مروت بسیار مؤمن و خوش اخلاق بودند و شاگردان زیادی را تربیت کردند، اولین نفری که از کشورمان در کشور مالزی در مسابقات دنیاای قرائت قرآن نفر اول شدند ایشان بودند.

وی با اشاره به حضور استاد مروت در کشور مصر گفت: مرحوم مروت سالها در کشور مصر بودند و با اساتیدی مانند مرحوم مصطفی اسماعیل و مرحوم عبدالباسط آشنایی پیدا کردند و برخی از قاریان معروف مصر را شیعه کردند .

خرمیان از مهاجرت مرحوم مروت به کانادا در سال ۱۳۶۵ گزارش کرد و گفت: این استاد فقید از سال ۱۳۶۵ به کانادا رفتند که در آنجا هم بزبان عربی و انگلیسی کلاس قرآن دایر کردند که اثرات خوبی در بین جوانان ایرانی و عرب زبانان مقیم کانادا داشت. خداوند این استاد دلسوز قرآنی را که در شب عاشورا روحشان به ملکوت اعلی پیوست با امام حسین(ع) محشور بفرماید.

**************

نگارنده : تورانبانو ض.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

فحبک راحتی فی کل حين
««« »»»
و ذکرک مونسی فی کل حال

مرحوم مروت باحضور در مصر برخی از قاریان سرشناس را شیعه کرد/ عکسی از مرحوم مروت در تورنتو

TT / 40 — TP / 9%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال