«دایان» با موضوع آوارگان سوری جلوی دوربین می رود


با دیگران به اشتراک بگذارید

«دایان» با موضوع آوارگان سوری جلوی دوربین می رود

خبرگزاری فارس: «دایان» با موضوع آوارگان سوری جلوی دوربین می‌رود

فیلم سینمایی «دایان» با موضوع آوارگان سوری در مرزهای کشور ترکیه و کشور سوریه اواخر آبان جلوی دوربین می‌رود.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، بهروز درخشان پور از آغاز فیلمبرداری فیلم سینمایی «دایان» از ۱۵ آبان ماه در مرز کشور سوریه و کشور ترکیه آنهم بدون بازیگر ایرانی گزارش کرد.

بهروز درخشان پور کارگردان فیلم سینمایی «دایان» در مکالمه با خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس درباره آماده سازی شرایط برای ساخت فیلم گفت: هم اینک در مرز کشور ترکیه و کشور سوریه همچنین مرز کشور عراق و کشور سوریه در حال نو سازی و آماده سازی لوکیشن های ضروری برای فیلمبرداری هستم.

وی درباره خطرآفرین بودن شرایط ساخت فیلم در آن مناطق گفت: ما نیاز داریم که در آن جغرافیا نو سازی و آماده سازی لوکیشن ها را به انجام رسانیم زیرا باید به کمپ آوارگان نزدیک باشیم همچنین آن جغرافیا رادر مکان دیگر قادر نیستیم داشته باشیم. روایت عمده اثر نیاز به آن جغرافیا دارد.

کارگردان تحسین شده «A157» درباره داستان فیلم توضیح داد: فیلم روایتگر روستایی در دل جنگ است و افرادی که یک روز پس از جنگ به روستایشان مراجعت می کنند و به موطن و سرزمینشان باز می گردند. زندگی در فردای جنگ داستان این فیلم است . فیلم یک دایکو درام (مستند قصه ای) است که فضای سینمایی را دنبال می کند. «دایان» بخشی از نگرانی مستندسازی من بود که در سینمای حرفه ای آن رادنبال می کنم .

وی درباره نحوه نو سازی مناطق ضروری برای فیلم گفت: گروه تولید فیلم کشور ترکیه ای هستند و عهده دار نو سازی مناطق ضروری برای فیلم هستند تا بتوانیم ۲۵ آبان ماه فیلم را جلوی دوربین ببریم. این فیلم نیاز به هنرپیشگان خارجی دارد که در مسافرت اخیرم هنرپیشگان کشور ترکیه ای را برای بازی در فیلم خواهم برگزید. این هنرپیشگان از هنرپیشگان نامدار سینمای کشور ترکیه نیستند اما تجربه جلوی دوربین را دارند.

وی درباره تحول آماده کننده گفت:تهیه کنندگی فیلم برعهده سید امیر سیدزاده بود اما از ماه های گذشته به این نتیجه رسیدیم که قادر نیستیم با یکدیگر مشارکت داریم به همین علت تهیه کنندگی فیلم را برعهده گرفتم.

—————————————————-

تهیه شده توسط: آريامنش ح.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گرد لبت بنفشه از آن تازه و تر است
««« »»»
کب حيات می‌خورد از جويبار حسن

«دایان» با موضوع آوارگان سوری جلوی دوربین می رود

TT / 77 — TP / 23%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال