نمی دانم چرا جریانی مخالف نمایش آثار گنجینه در اروپا هستند


با دیگران به اشتراک بگذارید

نمی دانم چرا جریانی مخالف نمایش آثار گنجینه در اروپا هستند

خبرگزاری فارس: نمی‌دانم چرا جریانی مخالف اکران آثار گنجینه در اروپا هستند

حسین محجوبی نقل کرد: اکران آثار گنجینه در جهان کاری متداول است و من دلیل حرف و حدیث برگزاری این نمایشگاه در اروپا را نمی‌دانم.

به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی خبرگزاری فارس، در جریان امضای تفاهمنامه همکاری بین موزه هنرهای معاصر تهران و بنیاد فرهنگی پروس آلمان که با حضور وزیر امور خارجه آلمان و معاون هنری وزیر ارشاد ایران صورت گرفت، ۶۰ اثر از آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر در موزه های ایالتی برلین به اکران قرار داده میشود.

در این نمایشگاه ۳۰ اثر از هنرمندان خارجی و ۳۰ اثر از هنرمندان ایرانی به مدت ۳ ماه در برلین و ۴ ماه در رم به اکران در می آید که این آثار مربوط به آثار خریداری شده پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ایران تا دهه ۹۰ است که در گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران نگهداری می شود.

طی قراردادی که در این ارتباط بسته شده است، مقرر شده ۵۰ درصد از درآمد به فروش رسان بلیط نمایشگاه در اختیار موزه هنرهای معاصر تهران قرار گیرد و این درآمد خرج نو سازی گنجینه و تجهیز کتابخانه شود.

این اتفاق دغدغه و امیدواری جمعی از هنرمندان را در پی دارد. «حسین محجوبی» از هنرمندان باتجربه ایران در این باره بیان داشت: اکران آثار گنجینه در جهان کاری متداول است؛ در این ارتباط اصالت کارها را با تجهیزان مخصوص کارشناسی می کنند و پیش از دریافت تابلوها نیز نکته کارشناسی قرار می گیرد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه آثار گنجینه، سرمایه ملی است، باید در بیمه و حمل و نقل آن دقت شود.

این استاد باتجربه نقاشی درخصوص حواشی به وجود آمده درباره برگزاری نمایشگاه آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر در برلین و رم، یادآور شد: من دلیل این حرف و حدیثی را آگاهی نمیدارم. چندین زمانی است که موزه هنرهای معاصر هر اقدامی می کند، نکته اعتراض قرار می گیرد و هر کسی چیزی نقل میکنید.

وی اطراف اهمیت حفظ آثار هنری در سایر کشورها، نقل کرد: سال ۱۹۷۳ مسافرتی به سوئیس داشتم؛ در آنجا قرار بود که تابلوی آبی به به فروش رسان برسد که مردمان اعتراض کردند؛ این دغدغه در همه ملت ها وجود دارد و ما هم باید از این سرمایه ها با دقت محافظت کنیم.

-با تشکر از انتخاب شما-

نگارنده: شهرناز ق.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ميان نداری و دارم عجب که هر ساعت
««« »»»
ميان مجمع خوبان کنی ميانداری

نمی دانم چرا جریانی مخالف نمایش آثار گنجینه در اروپا هستند

TT / 51 — TP / 14%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال