داورزنی: بیش از 4 میلیارد از باشگاه‌ ها طلب داریم؛ عجله‌ ای برای انتخاب سرمربی تیم ملی نداریم


داورزنی: بیش از 4 میلیارد از باشگاه‌ ها طلب داریم؛ عجله‌ ای برای انتخاب سرمربی تیم ملی نداریم

طرفداری- محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال درباره ادامه همکاری با لوزانو و اینکه شایعه شده او با لهستان به توافق رسیده، اظهار داشت: “این موضوع هم از سوی لوزانو و هم از سوی فدراسیون لهستان تکذیب شد اما سوال این است آیا می‌خواهیم ادامه دهیم یا خیر؟ این موضوع باید بررسی شود. عملکرد لوزانو و همینطور نحوه اداره تیم توسط او باید مورد بررسی قرار بگیرد.”

داورزنی افزود: “با توجه به اینکه ما برنامه چهار ساله داریم تصمیم‌گیری باید به گونه‌ای باشد که به هدف بعدی‌مان در المپیک یعنی حضور در جمع چهار تیم برسیم. حالا باید بررسی کنیم ببینیم آیا با لوزانو می‌توانیم به این هدف برسیم یا خیر. این موضوع هفته بعد مورد بررسی قرار می‌گیرد و عملکرد وی مورد تحلیل قرار خواهد گرفت. اگر برای ادامه همکاری به جمع‌بندی برسیم که از او دعوت می‌کنیم در غیر این‌صورت از گزینه‌های دیگر استفاده می‌کنیم.”

رئیس فدراسیون والیبال با اشاره به اینکه برای مسابقات قهرمانی جهان در سال 2018 و المپیک 2020 باید برای حضور در جمع چهار تیم برنامه‌ریزی شود، خاطرنشان کرد: “فیزیک بدنی تیم‌های بالای جدول و برنامه‌ریزی آنها شاخص‌های ماست که به ما می‌گوید برای چهار سال بعد کجا ضعف داریم که باید برطرف شود. مدل تمرینات و اردوها چطور باید باشد. اینها نکاتی است که باید کارشناسی شود و بعد اقدام کنیم. ما یکی دو ماه فرصت داریم،‌با حوصله کار می‌کنیم و عجله‌ای برای انتخاب سرمربی نداریم. کادر فنی هم تا یکی دو ماه آینده مشخص خواهد شد.”

وی درباره بدهی تیم‌های حاضر در لیگ برتر، تصریح کرد: “یک بخشی از مشکلاتی که باشگاه‌ها در عدم پرداخت‌های خود دارند داخلی است اما مشکلاتی که باشگاه‌ها در خصوص پرداخت‌ها به بازیکن خارجی دارند دغدغه ماست. سال گذشته خیلی از باشگاه‌ها پول بازیکنان خارجی را نداده بودند و ما منابع زیادی را برای پرداخت‌ها متحمل شدیم. نمی‌توانستیم اجازه دهیم با اعتبار ایران بازی شود.”

به گزارش فارس؛ داورزنی ادامه داد: “از طرفی مربیان و بازیکنان زندگی‌شان از این راه تأمین می‌شود. برخی از باشگاه‌ها فقط 10 درصد از قراردادهایشان را پرداخت کردند. بازیکن حرفه‌ای که زندگیش از این راه می‌گذرد شاید 5-4 ماه خویشتنداری کند. ما برای باشگاه تعیین تکلیف نمی‌کنیم اما از منافع بازیکن و باشگاه حمایت می‌کنیم. باشگاهی که در پرداخت ورودیه لیگ مشکل دارد و با بازیکنان خارجی قرارداد هنگفت میلیاردی و میلیونی می‌بندد این یک تضاد است و فدراسیون به این موضوع یک نگاه جدی دارد.”

رئیس فدراسیون والیبال در ادامه صحبت‌هایش با بیان اینکه فدراسیون بیش از چهار میلیارد از باشگاه‌ها مطالبه دارد، خاطرنشان کرد: “ما خیلی از مشکلات را درک می‌کنیم اما به باشگاه‌ها گفته‌‌ایم باید تعیین تکلیف کنند. امسال به سازمان لیگ گفتیم باشگاه‌هایی که توانایی حضور دارند در لیگ شرکت کنند. برخی باشگاه‌ها 80-70 درصد می‌توانند ادامه دهند اما برخی باشگاه‌ها از همان ابتدا مشکل دارند. به همین دلیل نمی‌توانند در لیگ شرکت کنند. برخی باشگاه‌ها می‌گویند نقدینگی ندارند اما ما گفته‌ایم این هفته کارت بازی برای تیم‌هایی صادر شود که تعیین تکلیف کرده‌اند.”

داورزنی در خصوص نامه کمیته بین‌المللی المپیک به برخی فدراسیون‌ها عنوان کرد: “دولت فقط نقش نظارتی داشته است. ما در تدوین برنامه های خود هیچ وقت با دولت به مشکل نخوردیم. کوبیدن بر طبل اینکه دولت در کار فدراسیون‌های دخالت می کند خوب نیست و به عقیده من اصلا نباید رسانه‌ای می‌شد. یا وزیر ورزش نباید پاسخگوی اتفاقات باشد و یا اگر هست باید اختیار نظارت هم داشته باشد. بحث من اصلا مربوط به اشخاص نیست و یک موضوع کلی را می‌گویم.”

این مطلب در سایت "طرفداری" منتشر شده است.

[ منبع این خبر سایت سایر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال