http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

یک بام و دو هوای ارائه اینترنت تشویقی

یک بام و دو هوای ارائه اینترنت تشویقی

به گزارش صبحانه، با اجرایی شدن فاز اول شبکه ملی اطلاعات اینگونه عنوان شد که در سرشماری نفوس  و مسکن سال ۱۳۹۵ شهروندان می‌توانند به شیوه اینترنتی به ثبت نام و وارد کردن اطلاعات خانوار خود بپردازند.

اما برای افزایش انگیزه مردم برای ثبت نام به شیوه اینترنتی این وعده نیز داده شد که به هر یک از افرادی که به از این طریق ثبت‌نام کرده‌اند یک گیگا بایت اینترنت رایگان داده می‌شود.

با این وجود طی روزهای اول سرشماری اینترنتی استقبال مردم و به ویژه ساکنان کلانشهرها از این طرح تا حدودی کمرنگ بود و بر همین اساس رئیس مرکز آمار ایران در برخی صحبت‌های خود از واگذاری دو گیگابایت اینترنت تشویقی و دو برابر شدن این حجم خبر داد.

البته این اتفاق در شرایطی رخ داد که اپراتورهای تلفن همراه و شرکت‌های اینترنتی مختلفی که موظف به انجام این کار شده بودند هنوز حتی واگذاری یک گیگابایت اولیه را هم آغاز نکرده اند.

روز گذشته نیز در قالب بازدید وزیر ارتباطات از مرکز آمار بار دیگر این موضوع تکرار شده ومحمود واعظی در پاسخ به این سوال که در نهایت به افرادی که از طریق اینترنتی در سرشماری سال جاری شرکت کرده‌اند یک یا دو گیگا بایت اینترنت رایگان تعلق می‌گیرد، گفت: ابتدا پیشنهاد شد که به هر یک از افرادی که از این طریق در سرشماری شرکت کرده‌اند یک گیگ اینترنت رایگان داده شود که اپراتورها و دستگاه‌های ارائه‌دهنده اینترنت نیز با توجه به آنکه سرشماری طرحی ملی بود از این موضوع استقبال کردند، اما به تازگی رییس مرکز آمار ایران پیشنهادی مبنی بر ارائه‌ی دو گیگ اینترنت رایگان مطرح کرده که در این باره برخی از شرکت‌ها نیز امضاء‌هایی را داده‌اند و ما پیگیری می‌کنیم که شرکت‌هایی که این امضاء‌ها را انجام داده‌اند، دو گیگ مدنظر را در اختیار مشترکان خود قرار دهند.

پس از این صبحت وزیر ارتباطات، رییس مرکز آمار از او خواست که پیگیری‌های لازم را انجام دهند تا در صورت امکان تمام اپراتورها دو گیگ اینترنت رایگان در اختیار افراد قرار دهند که واعظی پیگیری این موضوع را به رگولاتوری واگذار کرد.

اما بر اساس آنچه پیش از این اعلام شده از روز شنبه ۲۴ مهرماه ثبت نام کنندگان می‌توانند با وارد کردن کد آماری ۱۲ رقمی که پس از تکمیل اطلاعات سرشماری به آنها تعلق گرفته است و همچنین تعداد اعضای ثبت نام شده خانوار خود، به تارنمای اپراتورهای تلفن همراه وارد شوند.

این موضوع در شرایطی از سوی رئیس مرکز آمار اعلام شده که پیگیری بحث از سوی اپراتورها نتیجه متفاوتی را در برداشته و اپراتورها بر این نکته تاکید دارند که هنوز در این خصوص دستورالعملی به آنها ابلاغ نشده است.

حال در شرایطی که هنوز واگذاری یک گیگابایت اینترنتی که پیش از این اعلام شده بود به سرانجام نرسیده، از دو برابر شدن این ظرفیت صحبت می‌شود این سوال ایجاد شده که بخش دولتی چگونه می‌تواند اپراتورهای موبایل و اینترنت که همگی از فعالان بخش خصوصی به شمار می‌روند را به چنین اقدامی ملزم یا ترغیب کند؟

منبع: صبحانه آنلاین
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
انصارالله: موشک هایمان به سمت فرودگاه جده می رفت نه مکه
کارلوس کی روش: جناب آقای عابدینی! بی شجاعت می باشید
واکنش کی روش به عدم حضور عابدینی در فدراسیون؛ او شهامت نداشت
برنامه دیدارهای تیم فوتبال جوانان ایران در تورنمنت کره جنوبی
کی روش: عابدینی شهامت حضور در فدراسیون را نداشت/تاج گفت او در تیم ملی فردی غیرمسئول است
سیر چه خاصیت هایی دارد؟
استخدام راننده با ماشین سواری جهت سرویس کودکان
تقسیم بالای سود بین سهامداران، تامین مالی بنگاهها را تهدید می کند
موکب شیرمرد دجیل در چذابه برپا می شود
مستند پیاده روی اربعین « از شلمچه تا کربلا » ساخته می شود
ایجاد بیش از ۳۵۰۰ فرصت شغلی در مشاغل خانگی
تیم داوری مصاف هدف پویان جوان قم با ذوب آهن مشخص شد
تشریح برنامه های هفته بسیج دانش آموزی در لنده
هدف و رسالت اصلی بسیج سازندگی تلاش برای آبادانی مناطق محروم است
مرمت کاروانسرای «قانلو بلاغ» گرمی با پیشرفت فیزیکی ۴۰ درصد
لزوم توانمندسازی نیروهای انسانی دوره ابتدایی در مدارس سمنان
مراسم اولین سالگرد شهادت محمدرضا عسکری فرد در مسجد جامع خرمشهر
این زن حقش را میخواهد و عکس های مراسم اکران این فیلم
سریال مردگان متحرک با استقبال بی نظیر بازگشت
از بازیکنان جوان تیم راضی نیستم/ از حرف هایم سوءبرداشت شده است
تبلیغات