http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

قدیمی ترین قطعه هنری اثر انسان های اولیه +عکس

قدیمی ترین قطعه هنری اثر انسان های اولیه +عکس

ایران مطلب : برای چشم های آموزش ندیده، این قطعه کوچک از سنگ های آتشفشانی به طور مبهم شبیه فیگور یک زن طبیعی به نظر می رسد، اما زیر میکروسکوپ، شیارهای اطراف گردن و کناره ها، نشانه هایی از دستکاری هایی عمدی هستند که کاملا شبیه علائمی هستند که در مواد مشابه با استفاده از اشیای تیز ایجاد می شود. این سنگ به طور طبیعی شکلی شبیه به انسان داشته و با استفاده از قلم سنگ این شکل تقویت شده است.این پیکر کوچک که « Venus of Berekhat Ram» نام دارد در ابتدا بسیار بحث برانگیز بود و بسیار از دیرینه شناسان آن را محصول فرسایش می دانستند تا یک اقدام عملی از خلاقیت. اما کشف دومین مجسمه مشابه، «Venus of Tan-Tan» در مراکش این قضیه را تقویت و آن را به عنوان قدیمی ترین قطعه مجسمه جهان که کشف شده محفوظ کرد. باورنکردنی است که این قطعه به 230000 تا 700000 سال پیش بازمی گردد و احتمالا توسط انسان های اولیه مثل هومو ارکتوس ساخته شده است.
 
 
 
این مجسمه در سال 1981 در طول کاوش های باستان شناسی در دریاچه رام بین سوزیه و اسرائیل کشف شد. این اثر داخل قطعه سنگ توف ساخته شده و این سنگ از خاکسترهای آتشفشانی تشکیل می شود که وقتی به سطح زمین می آیند به اندازه کافی داغ هستند که به شکل یک سنگ سبک و متخلل به هم جوش بخورند مثل سنگ پا. این پیکر کوچک 3.5 سانتیمتر طول دارد و توسط یک سنگ تیز حداقل سه شیار روی آن ایجاد شده است.
 
 
 
از نظر آناتومی انسان های مدرن در آن زمان هنوز تکامل نیافته بودند و دوران نئاندرتال ها هم نبوده، در عوض این دوره جمعیت هومو ارکتوس به معنی «انسان راست قامت» داشته است. این اقوام دور انسان های مدرن تقریبا 2 میلیون سال پیش در آفریقا ظاهر شدند و از آنجا در جهان گسترش یافتند. آن ها تا 70 هزار سال پیش وجود داشتند.
 
 
 
هومو ارکتوس ها از ابزارهای پیچیده ای استفاده می کردند و در جوامع شکارچی زندگی و از بیماران و ناتوانان مراقبت می کردند. آن ها می دانستند چطور از آتش استفاده کنند و غذایشان را بپزند. اگرچه آن ها در تولید صدا در مقایسه با انسان های امروزی ناتوان بودند، اما از زبان توسعه یافته تر از شامپانزه استفاده و باهم ارتباط برقرار می کردند.
 
مدل چهره یک هومو ارکتوس ماده بالغ، یکی از اجداد واقعی انسان مدرن:

منبع: ایران مطلب
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
دستگاه قضا اجازه تاسیس دفتر اتحادیه اروپا در تهران را نمی‌دهد
استامینوفون هم خطرناک است/ هنگام مواجهه با مسموم دارویی چکار کنیم؟!
«جنگل خودکشی» کجاست؟ +عکس
«جنگل خودکشی» کجاست؟ +عکس
تقدیر از نماینده دائم سوریه در سازمان ملل +تصاویر
عربستان در جنگ با ایران چند ساعت دوام می آورد+عکس
تصمیم عجیب در باشگاه پرسپولیس
نظر عزت الله ضرغامی درباره فیلم شعیبی/«سیانور» در فضای فعلی سینمای ایران کیمیاست
شوقی: نیاز اصلی امروز سینمای کشور حضور مدیری شجاع است/ باید سیستم‌های غلط رایج در سینما را برای همیشه از ریشه کند
مواد خطرناک و سمی لوازم آرایشی را بشناسید
استخدام مهندس نرم افزار(برنامه نویس)در ارمیه
استخدام مهندس عمران جهت کارگاه رباط کریم
استخدام منشی خانم آشنا به حسابداری در شهر تهران
استخدام تعدادی چرخکار و وردست اتوکار ماهر در همدان
استخدام یکنفر خانم رشته معماری جهت آموزشگاه معماری
استخدام منشی مسلط به تایپ و نرم افزارهای مرتبط
استخدام فروشنده خانم جهت فروشگاه پوشاک زنانه در همدان
استخدام مدیر مالی خانم در شرکت معتبر
استخدام منشی با روابط عمومی بالا آشنا به امور اداری
استخدام حسابدار خانم با حداقل مدرک فوق دیپلم در تهران
تبلیغات