http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

اصلاح‌طلبان مجلس به دیدار سردار سلیمانی می‌روند

اصلاح‌طلبان مجلس به دیدار سردار سلیمانی می‌روند

محمدرضا تابش نایب رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی از برنامه این فراکسیون برای دیدار با رئیس جمهور و برخی از وزرا خبر داد و اظهار داشت: تقاضای دیدار با رئیس جمهور را ارائه دادیم که این دیدار با سفر ایشان به ساcمان ملل مصادف شد و اکنون منتظر پاسخ ایشان هستیم تا ملاقات انجام شود.

وی ادامه داد: ملاقات با مسئولین اجرایی هم در دستورکار فراکسیون است. البته برخی از وزرا مثل وزرای بهداشت، رفاه و ارشاد، خودشان تقاضای دیدار داشتند و برخی دیگر از وزرا هم اعضای فراکسیون متقاضی برگزار جلسه با آنها هستند که از آن وزرا هم با توجه به اهمیت موضوع دعوت می‌کنیم.

نایب رئیس فراکسیون امید همچنین افزود: ان‌شالله جلسه استماع نظرات و بحث و تبادل نظر پیرامون موضوعاتی که در حیطه مسئولیت هرکدام از وزرا است، به زودی برگزار میشود البته با توجه به بررسی لایحه برنامه ششم در مجلس، فراکسیون امید اولویت خود را بررسی این لایحه گذاشت که در این زمینه نشستی با آقای نوبخت برای بحث و تبادل نظر در مورد برنامه ششم، برگزار کردیم.

تابش در ادامه سخنان خود گفت: برای بحث و تبادل نظر پیرامون مقوله امنیت ملی و ایفای وظیفه نمایندگان عزیز در جهت ارتقای امنیت ملی و صیانت از منافع ملی، تصمیم گرفتیم جلسه‌ای با سردار قاسم سلیمانی و دریادار شمخانی برگزار کنیم که رایزنی شده و وقت هرکدام از این عزیزان اقتضا کند، در هفته‌های آتی با آنها ملاقات خواهیم داشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص تصمیم فراکسیون امید در زمینه استیضاح وزرا تصریح کرد: ما از ابتدا با استیضاح وزرا مخالف بودیم. اکنون هم با توجه به اینکه از اواخر سال بحث انتخابات داغ می‌شود و مدت زیادی از عمر واقعی دولت نمانده، موافق استیضاح وزرا نیستیم. نظر فراکسیون را هم اعلام کردیم. البته ما نمیتوانیم مانع وظیفه قانونی نمایندگان شویم. هرکدام از نمایندگان می‌توانند، براساس وظیفه خود اقدام کنند اما ما نظر فراکسیونی را اعلام کردیم.

نماینده مردم اردکان در مجلس یادآور شد: البته زمزمه‌هایی شنیده شده که برخی از وزرا تحت تاثیر القائات و فشارهای برخی از همکاران، دست به تغییر و تحول و تعویض در وزارت‌خانه میزنند. این موضوع با اصول ما مغایر است. چراکه اگر وزیری در هرحوزه ای درست عمل کرده باید اعلام کند و نباید تحت فشار کاری را انجام دهد.

تابش ادامه داد: این مسئله را به دولت منعکس کردیم که با استیضاح مخالفیم ولی با انجام امور تحت فشار هم مخالفیم و این رویه را نمی‌پسندیم. ایفای وظیفه نمایندگی برهمه واجب است اما وظیفه نمایندگی نباید اسباب معامله قرار گیرد. این اخطار را بیشتر به وزرا دادیم چراکه ان‌شالله ساحت همکارانمان مبرا است.

وی در پایان گفت: ما وقتی به دولت این موضوع را منعکس کردیم، آنها گفتند که چنین بحثی مطرح نبوده و منتفی است لذا ما از نظر تشکیلاتی موافق استیضاح نیستیم اما اگر برخی از اعضای فراکسیون براساس وظیفه شرعی استیضاحی را امضا کردند، ما نمیتوانیم مانع انجام وظیفه‌شان شویم.
منبع: تسنیم

منبع: ساعت 24
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
تور آنتالیا و ارمنستان نوروز 96
پوستر فیلم «یتیم‌خانه ایران» رونمایی شد
انتساب مختومه کردن پرونده هابه رئیس قوه قضائیه کذب است
۱۳ درمان خانگی برای پیشگیری و درمان تبخال
تنها نوابغ و مبتلایان اسکیزوفرنی می توانند به این سه سوال به درستی پاسخ دهند.
تورهای داخلی ارزان قیمت و لحظه آخری نوروز 96
علیرضا حیدری: با لگد زدن به دیوار در باز نمی‌شود!
وزیر نیرو: سود بانکی در کشورهای همسایه ۲ تا ۳ درصد است
چگونه بیشتر عضله سازی کنیم؟
۱۰ استفاده جالب ومفید از آسپرین که تا به حال نمی دانستید.
بیکاری یک میلیون فارغ‌التحصیل در سال جاری
آخرین خبرها از کارخانه‌های«ارج»،«آزمایش» و «پارس‌الکتریک»
داعش از هیفا وهبی تقاضای جهاد نکاح کرد + تصاویر
کیلیپ فیلم ایرج مهدیان رمز من(به همراه متن) +( آپارات ) پخش
تصاویری کمیاب از الهام حمیدی
تست هوش جالب معمای چوب کبریتی
نخستین تصویر از موشک‌های اتمی روسیه +عکس
قیمت این محصول ایرانی هوش از سرتان می پراند!
سازمان حج و زیارت: خبر زنده بودن یک زائر فاجعه منا کذب است
کیلیپ فیلم مستند دانش تا ثروت، شبکه یک، شرکت مهندسی باربد +( آپارات ) پخش
تبلیغات