تاثیر مثبت افزایش جهانی قیمت نفت بر معاملات بورس


به گزارش صبحانه، محمودرضا آقایی در خصوص وضعیت این روزهای معاملات بازار سرمایه گفت: معاملات بورس به صورت سنتی در هفته گذشته تحت تاثیر تعطیلات تاسوعا و عاشورا بود و در کل این روزها شاهد معاملات متعادلی در بازار هستیم.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: در شرایط کنونی یکی از مولفه های اثرگذار بر معاملات بازار سهام قیمت جهانی کالاهاست که تاثیر خود را بر گروههای مختلف بورسی گذاشته است و خوشبختانه در چند ماه گذشته شاهد نوسانات و افت شدید قیمت جهانی کالاها نبوده ایم که این موضوع خود موجب ایجاد تعادل در بازار شده است.

وی همچنین یکی دیگر از موضوعات مورد توجه این روزهای بازار سرمایه را قیمت جهانی نفت عنوان کرد و اذعان داشت: خوشبختانه این روزها قیمت جهانی نفت به بالای 50 دلار در هر بشکه رسیده است که این موضوع می تواند نوید بخش تعادل در اقتصاد و در پی آن بازار سرمایه کشور باشد؛ چرا که بخش قابل توجهی از درآمدهای کشور تحت تاثیر قیمت جهانی نفت است و از سوی دیگر وضعیت بسیاری از صنایع و شرکتهای بورسی نیز به صورت مستقیم و غیرمستقیم به نفت گره خورده اند.

این کارشناس بازار سرمایه در خصوص تاثیر گزارشات شش ماهه شرکتها بر کلیت بازار نیز اظهار داشت: کیفیت و کمیت گزارش های میاندوره ای شش ماهه شرکت های بورسی هم می تواند به عنوان یکی از موارد تاثیر گذار البته در کوتاه مدت تاثیرگذار باشد که بر این اساس پیش بینی می شود در گروه خودرویی تحول خاصی نسبت به گزارش های دوره قبل رخ ندهد و در شرکت‌هایی مانند گروه پتروشیمی هم شاهد ارائه گزارش‌های متعادل و احتمالا تعدیل منفی باشیم.

[ منبع این خبر سایت صبحانه آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال