قدیمی ترین قطعه هنری اثربخشی آدم های اولیه (۴ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

قدیمی ترین قطعه هنری اثر انسان های اولیه

باورنکردنی است که این قطعه به ۲۳۰۰۰۰ تا ۷۰۰۰۰۰ سال پیش بازمی گردد و احتمالا توسط انسان های اولیه مثل هومو ارکتوس ساخته شده است.
برای چشم های تعلیم ندیده، این قطعه کوچولو از سنگ های آتشفشانی به طور مبهم شبیه فیگور یک زن طبیعی به چشم مییاید، اما زیر میکروسکوپ، شیارهای پیرامون گردن و کناره ها، علامت هایی از دستکاری هایی عمدی هستند که کاملا شبیه علائمی هستند که در مواد مشابه با بهره گیری از اشیای تیز به وجود مییاید. این سنگ به طور طبیعی شکلی شبیه به انسان داشته و با بهره گیری از قلم سنگ این شکل تقویت شده است.
این پیکر کوچولو که « Venus of Berekhat Ram» نام دارد در ابتدا بسیار بحث برانگیز بود و بسیار از دیرینه معرفی کن آن را محصول فرسایش آگاهی میداشتند تا یک اقدام عملی از خلاقیت. اما کشف دومین مجسمه مشابه، «Venus of Tan-Tan» در مراکش این قضیه را تقویت و آن را به عنوان کهنه ترین قطعه مجسمه دنیا که یافته شده محفوظ کرد. باورنکردنی است که این قطعه به ۲۳۰۰۰۰ تا ۷۰۰۰۰۰ سال پیش بازمی گردد و احتمالا توسط انسان های اولیه مثل هومو ارکتوس ساخته شده است.
تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس کهنه ترین قطعه هنری اثر انسان های اولیه

این مجسمه در سال ۱۹۸۱ در طول کاوش های باستان شناسی در دریاچه رام بین سوزیه و اسرائیل کشف شد. این اثر داخل قطعه سنگ توف ساخته شده و این سنگ از خاکسترهای آتشفشانی تشکیل می شود که زمانی به سطح زمین می آیند به اندازه کافی داغ هستند که به شکل یک سنگ سبک و متخلل به هم جوش بخورند مثل سنگ پا. این پیکر کوچولو ۳.۵ سانتیمتر طول دارد و توسط یک سنگ تیز حداقل سه شیار روی آن به وجود آمده است.
تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس کهنه ترین قطعه هنری اثر انسان های اولیه
از نظر آناتومی انسان های مدرن در همان لحظه هنوز تکامل کشف نکرده بودند و زمان نئاندرتال ها هم نبوده، در عوض این دوره جمعیت هومو ارکتوس به معنی «انسان راست قامت» داشته است. این اقوام دور انسان های مدرن تقریبا ۲ میلیون سال پیش در آفریقا نمایان ساخته شدند و از آنجا در دنیا گسترش کشف کردند. آن ها تا ۷۰ هزار سال پیش موجود بودند.
تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس کهنه ترین قطعه هنری اثر انسان های اولیه
هومو ارکتوس ها از ابزارهای پیچیده ای بهره میگرفتند و در جوامع شکارچی زندگی و از بیماران و ناتوانان مراقبت می کردند. آن ها آگاهی میداشتند به چه صورت از آتش بهره گیرند و غذایشان را طبخ بکنند. اگرچه آن ها در تولید صدا در مقایسه با انسان های به روز ناتوان بودند، اما از زبان پیشرفته تر از شامپانزه استفاده و باهم رابطه برقرار می کردند.
مدل چهره یک هومو ارکتوس ماده بالغ، یکی از اجداد قرار می داری انسان مدرن:
تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس کهنه ترین قطعه هنری اثر انسان های اولیه

–با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى دهيد–

گردآورنده : دل آرام د.

مطالب جالب و شگفت انگیز در بخش سرگرمی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ببين که سيب زنخدان تو چه می‌گويد
««« »»»
هزار يوسف مصری فتاده در چه ماست

قدیمی ترین قطعه هنری اثربخشی آدم های اولیه (۴ عکس)

TT / 105 — TP / 24%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال