تامین بخش عمده نیاز کشور با برنج وارداتی


به گزارش صبحانه، حسن عباسی معروفان در پاسخ به اینکه با توجه به محدودیت واردات، اخیرا رئیس جمهور در سفر به تایلند قول مساعد برای واردات 700 هزار تن برنج از این کشور را داده است،‌ اظهار داشت: پیش‌شرط واردات محصولاتی همچون برنج از یک کشور بازدید سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت از مزارع تولید برنج آن، تائید سلامت و اجازه خرید آن هم به صورت مناقصه است.

وی گفت: فعلاً دستوری در این زمینه به ما نرسیده مضاف بر آنکه با توجه به محدودیت واردات برنج و تأمین بخش اعظمی از برنج مصرفی کشور تا نیمه سال میزان زیادی از سهمیه برنج وارداتی را وارد کرده‌ایم.

معاون شرکت بازرگانی دولتی در پاسخ به اینکه اکنون بیشترین برنج وارداتی از کدام کشورها انجام می‌شود، گفت: هند، اروگوئه و آرژانتین کشورهای هدف برای واردات برنج هستند، اما تایلند هم می‌تواند یکی از کشورهایی باشد که برای واردات برنج در لیست ما قرار گیرد. وی از جزئیات تفاهم با تایلندی‌ها برای واردات برنج اظهار بی‌اطلاعی کرد.

به گزارش فارس،‌ سالانه حدود 3میلیون تن برنج در کشور مصرف می‌شود که دو سوم آن در داخل تولید و یک سوم آن یعنی رقم بین 800 هزار تا 1 میلیون و 200 هزار تن اجازه واردات می‌یابد و وزارت جهاد کشاورزی با توجه به میزان تولید داخل مجوز واردات این محصول را صادر می‌کند و هر ساله در فصل برداشت برنج ایرانی واردات برنج خارجی ممنوع می‌شود.

[ منبع این خبر سایت صبحانه آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال