توقف داوطلبانه انتشار هفته‌نامه صدا


زیتون- محمد قوچانی، سردبیر هفته‌نامه صدا، خبر از آن داد که این نشریه تا اطلاع ثانوی منتشر نخواهد شد. دلیل این مساله انتشار مطلب طنزی از آیدین سیارسریع با عنوان «آسوده بخوابید؛ رابین هود نمی‌آید» درباره عدم حضور محمود احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست‌جمهوری است.توقف داوطلبانه انتشار هفته‌نامه صدا
محمد قوچانی با اشاره به این‌که این نشریه تاکنون درباره این مطلب تذکری از نهادهای نظارتی نگرفته، گفت برای «اثبات این‌که سونیت» وجود ندارد و این نشریه «تابع قانون» است «می‌خواهیم در چارچوب اخلاق و قانون و اعتقاداتمان عمل کنیم در همین راستا فعلا تا اطلاع ثانوی از انتشار نشریه صدا خودداری می‌کنیم، تا زمانی که سازوکاری برای جلوگیری از تکرار این اتفاقات طراحی کنیم.»
مطلب طنز هفته‌نامه صدا به مساله نهی محمود احمدی‌نژاد از حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری سال آینده از سوی آیت‌الله خامنه‌ای پرداخته بود. انتشار این مطلب با واکنش اصول‌گرایان مواجه شد و آن‌ها نشر چنین مطلبی را توهین به «مقام‌های عالی نظام» توصیف کردند.
سردبیر صدا گفت این مطلب «بیرون تحریریه» و از سوی «یکی از طنزنویسان نشریه توقیف شده قانون» نوشته شد که «به علت مطالبی از این دست توقیف شده بود». به گفته قوچانی این مطلب «بیانگر دیدگاه صدا» نیست و موضع رسمی نشریه این است که «تدبیر رهبری در عدم دوقطبی شدن سیاسی کشور را در حد یک توافق ملی می‌دانیم و معتقدیم که باید حاکمیت یگانه را در کشور تقویت کنیم».
هفته‌نامه صدا هفته گذشته از سوی هیات نظارت بر مطبوعات به اتهام توهین به رییس‌جمهوری، متخلف شناخته شده بود.

بازگشت به صفحه اول

توقف داوطلبانه انتشار هفته‌نامه صدا

این مطلب در سایت "زیتون" منتشر شده است.

[ منبع این خبر سایت سایر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال