http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

ورود جدی‌تر مجلس به ماجرای FATF/ در برجام قرار نبود خودمان را تحریم کنیم

ورود جدی‌تر مجلس به ماجرای FATF/ در برجام قرار نبود خودمان را تحریم کنیم

 روابط عمومی سازمان بسیج دانشجویی:  داوود گودرزی مسئول سازمان بسیج دانشجویی با انتقاد از تعهد ایران در FATF، گفت: تعهد FATF که بهانه پولشویی به طرف خارجی داده شده است، کشور را ناخودآگاه وارد یک فضای خودتحریمی می‌کند که با هیچ منطق و تدبیری سازگار نیست.

وی با اشاره به اظهارات برخی مسئولان مبنی بر اینکه در برجام همه تحریم‌ها برداشته شده است، تصریح کرد: سؤال این است که اگر در برجام همه تحریم ها برداشته شده، چرا در معاهده FATF مقرر شده که پول‌های بلوکه شده‌ ایران در صورت آزاد شدن، نباید صرف 170 مجموعه و نهاد انقلابی شود؟ آیا اسم این کار تحریم‌کردن 170 مجموعه انقلابی کشور نیست؟ برجام قرار بود تحریم‌ها را برطرف کند، قرار نبود خودمان را تحریم کنیم.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور با اشاره به تحریم قرارگاه خاتم در معاهده FATF به عنوان یکی از نهادهای انقلابی کشور که خدمات عمرانی متعددی انجام داده است، اظهار کرد: قرارگاه خاتم و سایر مجموعه‌های انقلابی، برای سازندگی کشور و پر کردن خلأهایی که دولت نمی‌توانست ورود کند، مجاهدت‌های بسیاری کرده‌اند و کشور را در مقاطع حساس از بحران نجات داده‌اند که این جای تقدیر دارد.

گودرزی تأکید کرد: قرار گاه خاتم و مجموعه‌های سازندگی سپاه در بخش‌هایی که شرکت‌های خارجی به صورت انحصاری در مناطق مختلف اقتصادی کشور فعالیت داشتند و استعمار کرده بودند، ورود کرد و کار را به دست گرفت؛ اما امروز به جای تشکر از این نهاد انقلابی، آنها را تحریم کرده‌ایم که با هیچ منطقی سازگار نیست.

وی با تأکید بر اینکه برخی تلاش می‌کنند از طریق قانون مبارزه با پول‌شویی که در مجلس تصویب شده، در اذهان عمومی طوری جلوه دهند که گویی باید با پولشویی و مفاسد اقتصادی مبارزه شود و فقط اینها حامی شفافیت اقتصادی هستند، گفت: مبارزه با پول‌شویی اصلا ارتباطی به FATF ندارد و در این قرارداد به بهانه مبارزه با پول‌شویی به خودتحریمی تعهد داده‌‌اند.

مسئول بسیج دانشجویی کشور با بیان اینکه برخی به دنبال فریب افکار عمومی‌ هستند، خاطرنشان کرد: فریب افکار عمومی یکی دیگر از اشتباهات برخی مسئولان است، به طوریکه مخالفان FATF را مخالف مبارزه با پول‌شویی و مفاسد اقتصادی به افکار عمومی معرفی می‌کنند؛ آن‌ها باید بدانند که مردم هوشیار هستند و فریب اینگونه مسائل را نمی‌خورند. مجلس باید در ماجرای FATF، ورود جدی‌تری داشته باشد.

منبع: رجا
تبلیغات

http://www.webiruni.ir/uploads/sujpqbk9fhkwl90d6g26bb45u2cu50jn.jpg

http://www.webiruni.ir/uploads/qk53boo8lx96sfes7wspanpa8j40j5x8.jpg

آخرین مطالب
حضور یک بازیگر زن فیلم های مستهجن در ایران؟! + عکس
قاضی آرژانتینی خواستار دستگیری ولایتی در عراق شد
صادرات غیرنفتی بوی نفت می‌دهد +جدول
تمامی بسته های بازی Star Wars Battlefront را در ماه نوامبر رایگان بازی کنید
آمار جدید از قدرت نظامی ارتش ایران و جایگاه جهانی آن+تصاویر
استخدام کارشناس فروش در شرکت مهندسی باربد
اینستاگرام ۳ دختر کره‌ای مخصوص ایرانی ها ! +تصاویر
کشف آدرس افسردگی در مغز!
سخت‌گیری جدید تاجیکستان برای مسافران ایرانی/ تسهیلات «ویزای فرودگاهی» تا اطلاع ثانوی لغو شد! +سند
سحابی لاله‌ در قو/ عکس روز ناسا
بازگشت شرکت مرسک، بزرگ‌ترین شرکت حمل و نقل دریایی جهان به ایران
استخدام شیرخوارگاه حضرت ولی عصر (عج) در فارس
حمله نظامی به کمک حیوانات!
عکسهای جنجالی اریکا گری ( erica gray ) بازیگر فیلم های مستهجن در ایران!
تونل‌های مترو از دلایل فرونشست‌های اخیر تهران
سبزپوشی بازارهای فرابورس ایران در مهرماه
قلعه‌نویی: داور 20 سوت اشتباه علیه ما زد
حواشی تصویری از آخرین مناظره کلینتون و ترامپ
استخدام کارمند اداری در شرکت شفا گستر آیریک در اصفهان
اینجا ویلای محمدرضا شاه در رامسر است (تصاویر)