ورود جدی‌تر مجلس به ماجرای FATF/ در برجام قرار نبود خودمان را تحریم کنیم


 روابط عمومی سازمان بسیج دانشجویی:  داوود گودرزی مسئول سازمان بسیج دانشجویی با انتقاد از تعهد ایران در FATF، گفت: تعهد FATF که بهانه پولشویی به طرف خارجی داده شده است، کشور را ناخودآگاه وارد یک فضای خودتحریمی می‌کند که با هیچ منطق و تدبیری سازگار نیست.

وی با اشاره به اظهارات برخی مسئولان مبنی بر اینکه در برجام همه تحریم‌ها برداشته شده است، تصریح کرد: سؤال این است که اگر در برجام همه تحریم ها برداشته شده، چرا در معاهده FATF مقرر شده که پول‌های بلوکه شده‌ ایران در صورت آزاد شدن، نباید صرف 170 مجموعه و نهاد انقلابی شود؟ آیا اسم این کار تحریم‌کردن 170 مجموعه انقلابی کشور نیست؟ برجام قرار بود تحریم‌ها را برطرف کند، قرار نبود خودمان را تحریم کنیم.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور با اشاره به تحریم قرارگاه خاتم در معاهده FATF به عنوان یکی از نهادهای انقلابی کشور که خدمات عمرانی متعددی انجام داده است، اظهار کرد: قرارگاه خاتم و سایر مجموعه‌های انقلابی، برای سازندگی کشور و پر کردن خلأهایی که دولت نمی‌توانست ورود کند، مجاهدت‌های بسیاری کرده‌اند و کشور را در مقاطع حساس از بحران نجات داده‌اند که این جای تقدیر دارد.

گودرزی تأکید کرد: قرار گاه خاتم و مجموعه‌های سازندگی سپاه در بخش‌هایی که شرکت‌های خارجی به صورت انحصاری در مناطق مختلف اقتصادی کشور فعالیت داشتند و استعمار کرده بودند، ورود کرد و کار را به دست گرفت؛ اما امروز به جای تشکر از این نهاد انقلابی، آنها را تحریم کرده‌ایم که با هیچ منطقی سازگار نیست.

وی با تأکید بر اینکه برخی تلاش می‌کنند از طریق قانون مبارزه با پول‌شویی که در مجلس تصویب شده، در اذهان عمومی طوری جلوه دهند که گویی باید با پولشویی و مفاسد اقتصادی مبارزه شود و فقط اینها حامی شفافیت اقتصادی هستند، گفت: مبارزه با پول‌شویی اصلا ارتباطی به FATF ندارد و در این قرارداد به بهانه مبارزه با پول‌شویی به خودتحریمی تعهد داده‌‌اند.

مسئول بسیج دانشجویی کشور با بیان اینکه برخی به دنبال فریب افکار عمومی‌ هستند، خاطرنشان کرد: فریب افکار عمومی یکی دیگر از اشتباهات برخی مسئولان است، به طوریکه مخالفان FATF را مخالف مبارزه با پول‌شویی و مفاسد اقتصادی به افکار عمومی معرفی می‌کنند؛ آن‌ها باید بدانند که مردم هوشیار هستند و فریب اینگونه مسائل را نمی‌خورند. مجلس باید در ماجرای FATF، ورود جدی‌تری داشته باشد.

[ منبع این خبر سایت رجا می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال