http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

اردوغان؛بغداد بدون ما از پس آزادسازی موصل بر نمی آید

اردوغان؛بغداد بدون ما از پس آزادسازی موصل بر نمی آید

رئیس جمهوری ترکیه با بی کفایت جلوه دادن دولت بغداد در دفاع از تمامیت ارضی عراق مدعی شد که آنکارا نمی تواند اجازه واگذاری موصل را به داعش یا هر گروه تروریستی دیگری بدهد.
 
به گزارش مهر به نقل از رویترز، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه بار دیگر در راستای تلاش برای مشروع جلوه دادن دخالت نظامی در عراق، مدعی شد که دولت بغداد نمی تواند به تنهایی از پس بیرون راندن داعش از شهر موصل برآید.
 
 وی در عین حال مدعی شد که حضور نیروهای نظامی ترکیه در پایگاه «بعشیقه» در نزدیکی موصل ضمانتی برای ممانعت از حملات علیه ترکیه است.
 
اردوغان در ادامه اظهارات خود مدعی شد: اجازه واگذاری موصل را به داعش یا هیچ سازمان تروریستی دیگری نمی دهیم. آنها می گویند که این امر (حضور نظامی ترکیه در عراق) نیازمند موافقت دولت مرکزی بغداد است حال آنکه بغداد باید در درجه نخست با مشکلات خودش کنار بیاید.
 
رئیس جمهوری ترکیه در ادامه ادعاهای خود گفت: اصلا چرا اجازه دادید داعش وارد خاک عراق شود. چرا اجازه ورود داعش به موصل را دادید. داعشی ها حتی تا پای ورود به بغداد هم پیش رفته بودند. در این گونه موارد دولت مرکزی بغداد کجا بود؟
 
گفتنی است که اظهارات مداخله جویانه اردوغان در پاسخ به انتقاد روز گذشته «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق عنوان شد. وی دیروز شنبه بار دیگر حضور نیروهای ترکیه در خاک عراق آن هم بدون کسب تکلیف از دولت بغداد را محکوم کرد.
 
العبادی در عین حال تاکید کرد: تنها نیروهای عراقی هستند که مشغول آزادسازی اراضی تحت اشغال از داعش هستند و هیچ نیروی خارجی به غیر از نیروهای ترکیه در عراق وجود ندارد. به هیچ نحوی اجازه مشارکت نیروهای ترکیه در عملیات آزادسازی موصل را چه در سطح برنامه ریزی یا اجرا نخواهیم داد و به نیروهای نظامی که به نیابت از ما بجنگند نیازی نداریم.
 
انتقاد العبادی در حالی مطرح شد که اردوغان چندی پیش با لحنی تهدید آمیز ادعا کرد که اگر مجوز حضورمان در عملیات موصل صادر نشود، سراغ دیگر گزینه‌ها می رویم!
 
وی گفته بود که کشورش به زودی درخواست رسمی برای حضور در عملیات موصل را به ائتلاف بین المللی به اصطلاح ضد داعش تحویل می دهد.
 
جالب آنکه اردوغان در خصوص حضور نیروهای ترکیه در خاک عراق مدعی شد که این تصمیم بنا به درخواست دولت عراق انجام شده است. این ادعا در حالی مطرح می شود که العبادی از دولت آنکارا خواسته تا برای اثبات این ادعا، مدارک و مستندات خود را ارائه دهد.

منبع: رجا
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
تجارت جیمزباندی
استخدام کارمند فروش داخلی و خارجی در شرکت نساجی در یزد
ترافیک معاملات مسکن در ۱۰ منطقه تهران (۳ عکس)
۱۳۶ نوع گوناگون از انواع گوناگون بازاریابی (۳)
کاغذبازی اداری چگونه کاهش می یابد؟ (۴ عکس)
فراز و فرود قیمت ها در بازار ارز و طلا (۲ عکس)
در مسافرت به قاره اروپا این اشتباهات را تکرار نکنید! (۲ عکس)
طارمی به اردوی پرسپولیس برگشت
طالب لو: از رفتار بعضی ها می گذرم اما فراموش نمی کنم
استخدام مدیر سایت و صفحات اجتماعی دریک شرکت معتبر جهانگردی
راهکار فعال کردن وضعیت شب اپل آیفون (۵ عکس)
شیوه آماده کردن لرزانک یا ‪ژله‬ توت فرنگی (۸ عکس)
گیاهان آپارتمانی زیان آور برای جانداران خانگی (۴ عکس)
فیلم: چندین مورد برای تعمیرات خانه
تصاویر و عکسهایی که ثابت می کنند مترو جهانِ دیگریست (۱۰ عکس)
سام نوری از حضور در شهرزاد 2 گفت
قشنگ ترین قبرستان های جهان (۱۲ عکس)
کاکائو به چه صورت آماده می شود؟ (۹ عکس)
مقررات و قوانین دکوراسیونی در زمینه قالی خانه (۱۳ عکس)
خود تو بساز: ابتکار در ساخت گلدون (۶ عکس)
تبلیغات