http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

۱۱ میلیون نفر از جمعیت کشور حاشیه نشین هستند/ لزوم پیگیری سیاست های فوری برای مقابله با آسیب های اجتماعی

۱۱ میلیون نفر از جمعیت کشور حاشیه نشین هستند/ لزوم پیگیری سیاست های فوری برای مقابله با آسیب های اجتماعی

با دیگران به اشتراک بگذارید

۱۱ میلیون نفر از جمعیت کشور حاشیه نشین هستند/ لزوم پیگیری سیاست های فوری برای مقابله با آسیب های اجتماعی

خبرگزاری فارس: ۱۱ میلیون نفر از جمعیت کشور حاشیه‌نشین هستند/ لزوم پیگیری سیاست‌های سه سوته برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی

نماینده مردمان تهران در مجلس شورای اسلامی نقل کرد: وجود ۱۱ میلیون حاشیه‌نشین که یک‌هشتم جمعیت کشور را به خود اختصاص داده، بحران دردآوری است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، محمدرضا بادامچی در نطق میان‌دستور خود در نشست علنی امروز مجلس (۲۵ مهر ۹۵) نقل کرد: متأسفانه کشور در سال‌های گذشته در کمال ناباوری به دلیل آگاهی ندارم کاری و بی توجهی برخی مسئولان، فرصت‌های بسیاری را از دست داده و نااهلان معضلات گسترده‌ای را جلو روی رشد و تعالی کشور قرار داده‌اند.

وی اضافه کرد: حجم عظیمی از اخبار رسانه‌ها و پژوهش‌های اجتماعی به داده‌های بسیار تلخ و دل‌آزار از سونامی ویرانگر فقر، گرسنگی و بیکاری اختصاص دارد.

نماینده مردمان تهران در مجلس شورای اسلامی بیان داشت:‌ بخشی از فقر گسترده در کلانشهرها، ناکامی‌های اجتماعی، حاشیه‌نشینی، تکدی‌گری و مسائلی از این قبیل محصول مهاجرت‌های دسته‌جمعی روستائیان به کلانشهرهاست.

بادامچی خاطرنشان کرد: اگه در قبال آسیب‌های اجتماعی، سیاست سه سوته، ضربتی و البته درست اتخاذ نشود، فاجعه انسانی فقر و گرسنگی کشور را گرفتار بلاهای ویرانگر اجتماعی خواهد کرد.

وی اضافه کرد: حضور ۱۱ میلیون حاشیه‌نشین که یک‌هشتم جمعیت کشور را به خود اختصاص داده، بحران دردآوری است و امروز شاهد هستیم مردان و بانوان بسیاری قربانی اعتیاد هستند.

نماینده مردمان تهران در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: پرسش اینجاست، مردمی که پیشینه نورانی ۸ سال پاسداری مقدس در مقابل قدرت‌های دنیاای را در کارنامه خود دارند، آیا این‌گونه باید به زحمات و جانفشانی‌های آنها پاسخ داده شود.

بادامچی خاطرنشان کرد: روزنامه جمهوری اسلامی نگاشت که شهرداری تهران بدون هیچ مجوز شرعی و قانونی اقدام به بذل و بخشش از بیت‌المال به تکایا و مداحان کرده است که اگه این ادعا درست باشد باید انگشت حیرت بر دهان قرار داد. مردمان ما در طول تاریخ به برپایی خودجوش عزای سید و سالار شهیدان اقدام کرده‌اند و هیچ نیازی به بخشش غیرقانونی نهادهای عمومی نداشته و ندارد. 

وی ادامه داد: در کنار این بذل و بخشش‌های نجومی، اخباری از روستاهای کشور به گوش می‌رسد که دانش‌آموزان ناتوان از توجه کرد وجوه، تنبیه و اخراج می‌شوند و این درحالی است که طبق قانون اساسی تعلیم عمومی در کشور رایگان است. 

نماینده مردمان تهران در مجلس شورای اسلامی در پایان نقل کرد:‌ در شرایطی که نظام جمهوری اسلامی مخالفین سرسختی در سطح بین‌المللی دارد، نباید اجازه دهیم افراد و گروه‌های کوچولو در داخل کشور عمداً و سهواً با سخنان و حرکات خود آب در آسیاب دشمن بریزند. باید به دولتی که برخاسته از آرای مردمان و تأیید مقام معظم رهبری است، فرصت دهیم و حمایتش کنیم تا با بهره‌گیری از ظرفیت‌های کشور در راستای اهداف و برنامه‌های تعیین‌شده قدم بردارد.

————————————-

تهیه شده توسط: پری خ.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ساقی که جامت از می صافی تهی مباد
««« »»»
چشم عنايتی به من دردنوش کن

۱۱ میلیون نفر از جمعیت کشور حاشیه نشین هستند/ لزوم پیگیری سیاست های فوری برای مقابله با آسیب های اجتماعی

TT / 58 — TP / 13%

با دیگران به اشتراک بگذارید

منبع: سرزه
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
سیر چه خاصیت هایی دارد؟
استخدام راننده با ماشین سواری جهت سرویس کودکان
تقسیم بالای سود بین سهامداران، تامین مالی بنگاهها را تهدید می کند
موکب شیرمرد دجیل در چذابه برپا می شود
مستند پیاده روی اربعین « از شلمچه تا کربلا » ساخته می شود
ایجاد بیش از ۳۵۰۰ فرصت شغلی در مشاغل خانگی
تیم داوری مصاف هدف پویان جوان قم با ذوب آهن مشخص شد
تشریح برنامه های هفته بسیج دانش آموزی در لنده
هدف و رسالت اصلی بسیج سازندگی تلاش برای آبادانی مناطق محروم است
مرمت کاروانسرای «قانلو بلاغ» گرمی با پیشرفت فیزیکی ۴۰ درصد
لزوم توانمندسازی نیروهای انسانی دوره ابتدایی در مدارس سمنان
مراسم اولین سالگرد شهادت محمدرضا عسکری فرد در مسجد جامع خرمشهر
این زن حقش را میخواهد و عکس های مراسم اکران این فیلم
سریال مردگان متحرک با استقبال بی نظیر بازگشت
از بازیکنان جوان تیم راضی نیستم/ از حرف هایم سوءبرداشت شده است
پیشنهادی برای تحقق رویای زوج های عاشق بی اولاد
تخلفی در ۱۰۴ تعاونی شهرداری وجود نداشته است/ برخی مدیران بیش از مقدار تعیین شده تخفیف گرفته اند/ شهردار تهران اعلام کرد در جریان تخفیف ها نبوده است/ واگذاری املاک به ۲۹ نفر خارج از مجموعه شهرداری
جزئیات حمایت از نخبگان پژوهشگر دانش آموزی/ تبادل تجارب در «میز داغ»
استخدام دوردیف شغلی درشرکت ماگنولیادرساوه ،شهر صنعتی کاوه
داور بخش صوت مسابقات: برگزاری مسابقات قرآنی تاثیری گسترده در نسل جوان دارد
تبلیغات