۱۱ میلیون نفر از جمعیت کشور حاشیه نشین هستند/ لزوم پیگیری سیاست های فوری برای مقابله با آسیب های اجتماعی


با دیگران به اشتراک بگذارید

۱۱ میلیون نفر از جمعیت کشور حاشیه نشین هستند/ لزوم پیگیری سیاست های فوری برای مقابله با آسیب های اجتماعی

خبرگزاری فارس: ۱۱ میلیون نفر از جمعیت کشور حاشیه‌نشین هستند/ لزوم پیگیری سیاست‌های سه سوته برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی

نماینده مردمان تهران در مجلس شورای اسلامی نقل کرد: وجود ۱۱ میلیون حاشیه‌نشین که یک‌هشتم جمعیت کشور را به خود اختصاص داده، بحران دردآوری است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، محمدرضا بادامچی در نطق میان‌دستور خود در نشست علنی امروز مجلس (۲۵ مهر ۹۵) نقل کرد: متأسفانه کشور در سال‌های گذشته در کمال ناباوری به دلیل آگاهی ندارم کاری و بی توجهی برخی مسئولان، فرصت‌های بسیاری را از دست داده و نااهلان معضلات گسترده‌ای را جلو روی رشد و تعالی کشور قرار داده‌اند.

وی اضافه کرد: حجم عظیمی از اخبار رسانه‌ها و پژوهش‌های اجتماعی به داده‌های بسیار تلخ و دل‌آزار از سونامی ویرانگر فقر، گرسنگی و بیکاری اختصاص دارد.

نماینده مردمان تهران در مجلس شورای اسلامی بیان داشت:‌ بخشی از فقر گسترده در کلانشهرها، ناکامی‌های اجتماعی، حاشیه‌نشینی، تکدی‌گری و مسائلی از این قبیل محصول مهاجرت‌های دسته‌جمعی روستائیان به کلانشهرهاست.

بادامچی خاطرنشان کرد: اگه در قبال آسیب‌های اجتماعی، سیاست سه سوته، ضربتی و البته درست اتخاذ نشود، فاجعه انسانی فقر و گرسنگی کشور را گرفتار بلاهای ویرانگر اجتماعی خواهد کرد.

وی اضافه کرد: حضور ۱۱ میلیون حاشیه‌نشین که یک‌هشتم جمعیت کشور را به خود اختصاص داده، بحران دردآوری است و امروز شاهد هستیم مردان و بانوان بسیاری قربانی اعتیاد هستند.

نماینده مردمان تهران در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: پرسش اینجاست، مردمی که پیشینه نورانی ۸ سال پاسداری مقدس در مقابل قدرت‌های دنیاای را در کارنامه خود دارند، آیا این‌گونه باید به زحمات و جانفشانی‌های آنها پاسخ داده شود.

بادامچی خاطرنشان کرد: روزنامه جمهوری اسلامی نگاشت که شهرداری تهران بدون هیچ مجوز شرعی و قانونی اقدام به بذل و بخشش از بیت‌المال به تکایا و مداحان کرده است که اگه این ادعا درست باشد باید انگشت حیرت بر دهان قرار داد. مردمان ما در طول تاریخ به برپایی خودجوش عزای سید و سالار شهیدان اقدام کرده‌اند و هیچ نیازی به بخشش غیرقانونی نهادهای عمومی نداشته و ندارد. 

وی ادامه داد: در کنار این بذل و بخشش‌های نجومی، اخباری از روستاهای کشور به گوش می‌رسد که دانش‌آموزان ناتوان از توجه کرد وجوه، تنبیه و اخراج می‌شوند و این درحالی است که طبق قانون اساسی تعلیم عمومی در کشور رایگان است. 

نماینده مردمان تهران در مجلس شورای اسلامی در پایان نقل کرد:‌ در شرایطی که نظام جمهوری اسلامی مخالفین سرسختی در سطح بین‌المللی دارد، نباید اجازه دهیم افراد و گروه‌های کوچولو در داخل کشور عمداً و سهواً با سخنان و حرکات خود آب در آسیاب دشمن بریزند. باید به دولتی که برخاسته از آرای مردمان و تأیید مقام معظم رهبری است، فرصت دهیم و حمایتش کنیم تا با بهره‌گیری از ظرفیت‌های کشور در راستای اهداف و برنامه‌های تعیین‌شده قدم بردارد.

————————————-

تهیه شده توسط: پری خ.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ساقی که جامت از می صافی تهی مباد
««« »»»
چشم عنايتی به من دردنوش کن

۱۱ میلیون نفر از جمعیت کشور حاشیه نشین هستند/ لزوم پیگیری سیاست های فوری برای مقابله با آسیب های اجتماعی

TT / 58 — TP / 13%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال